Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Prośba o analizę logów 2.0 FSI

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny Prośba o analizę logów 2.0 FSI

    Witam wszystkich,

    Posiadam Audi A3 8P 2.0 FSI, benzyna 150KM. Auto ma problem z odpaleniem na ciepłym silniku (udaje się za 2-3 razem), czasami "trzęsie" na postojach. Zrobiłem logi dynamiczne i proszę o analizę:

    003 020 http://vaglogi.pl/log-003_020_yyfU7n.html
    002 033 http://vaglogi.pl/log-002_033_846A0qC.html

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    raczej słabo z diagnostyką tego silnika. Pomyśl o świecach bo mocne spalanie stukowe jest.

  3. #3

    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wlkp
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Też miałem podobny problem,odpalał za 2-3 razem po dłuższym kręceniu,na wolnych obrotach telepało silnikiem przód-tył. Wyskoczył błąd czujnik położenia wałka rozrządu-wymiana na nowy pomogła na miesiąc. Wymieniłem łańcuszek rozrządu(spinający wałki) wraz z napinaczem i od 2lat problemu niema. Dodam że napinacz był w fatalnym stanie-brak dolnej prowadnicy łańcucha,jej kawałki znalazłem w misce olejowej.Sam łańcuch szorował po aluminiowej części napinacza,pewnie przez brak odpowiedniego napięcia się rozciągnął. przebieg niewiele ponad 200tys ale nie wiadomo ile poprzedni właściciel jeździł na takim napinaczu. Polecam zdjąć tą miseczke z boku silnika tam gdzie jest pompa paliwa i obadać czy napinacz jest dobry.
    Odnośnie spalania stukowego należy lać tylko Pb98. Mój fsi jest bardzo wrażliwy na słabe paliwo,różnica jest odczuwalna w dynamice po zalaniu 95,sporadycznie nawet sypnie błędami o lambdach i katalizatorach.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •