Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokazane rezultaty 131 do 137 z 137

Temat: Włącznik świateł poliftowy z DRL (oraz bez DRL) podłączenie

  1. #131
    tomasm64's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NMR
    Auto
    Audi A3 8P Sportback
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4T CAXC
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam.
    Z powodu braku odpowiedzi/zainteresowania tematem sam sobie odpowiem na swoje pytania !!!
    Ze wszystkich wiadomości, do których dotarłem zrobiłem sobie taki piktogram, co, gdzie i jak podłączyć !!!



    Podłączyłem wszystko zgodnie z tym schematem i wszystko działa, czyli na AUTO przełączają się światła z dziennych na mijania i odwrotnie
    a także działają wszystkie funkcje przełącznika - pozostałe światła !!!
    Przy okazji można zgodnie ze schematem podłączyć zewnętrzne lusterka fotochromowe !!!

    Powodzenia w modzeniu !!!
    Ostatnio edytowany przez tomasm64 - 26-07-22 o 23:31

  2. #132
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Drobną poprawkę możesz wprowadzić w oznaczeniu dla 2 styku przełącznika. 2 styk to nie DRL tylko pozycja "0" przełącznika.

    Co do lusterka jest on starego typu gdzie przewód z 3 styku idzie z wtyczki E/11
    Dla nowszego rozwiązania jest to dla styku 3 sygnał wrzucenia wstecznego biegu żeby wyłączyć fotochrom i wtedy idzie z tego co na ilustracji B/1.

    Styk 4 w lusterku, to + fotochromu a 5 "-"

    2 styk w czujniku rozpoznawania deszczu i światła to magistrala LIN Bortnetza tj. wycieraczki i czujnik deszczu
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  3. #133

    Data dołączenia
    May 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cześć, ciężko mi się zorientować w tym temacie, nie potrafię znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie odnośnie zmiany włącznika świateł z A3 8P (8P1941531B) na prawdopodobnie Q3 (8X1941531AD). Podejrzewam że muszę ingerować w kabelki, czy wystarczy samo przełożenie płytki ze starego włącznika do nowego?

  4. #134

    Data dołączenia
    Mar 2024
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYB

    Domyślny

    Witam nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie dlatego proszę o pomoc
    Dołożyłem do a3 8p po lifcie przednie halogeny poprosiłem znajomego z aso żeby wydrukował mi schematy przewodów + z reflektorów przeciwmgielnych podłączyłem do bcm t52a/25 oraz t52c/25 masę złapałem pod reflektorem przednim. Niestety nie mogę dojść jaki kabel poprowadzić od przełącznika do bcm tak aby halogeny ruszyły póki co wszystko jest na ori wiązce halogeny zakodowane i nie ruszają w schematach dostępnych w linku idzie dodatkowy kabel we wtyczce t10e/5 jest to wtyczka przełącznika (u mnie ten pin jest pusty), dochodzi on do bcm gdzie u mnie też nie ma pinu w sterowniku. Kolejny kabel który się nie zgadza to przewód t10e/7-t52c/17 u mnie ten przewód kończy się we wtyczce t52a/17. Moje pytanie jest następujące co należy zrobić aby przeciwmgielne światła zaczęły działać dodam że dioda w przelączniku zmienia się na zieloną po włączeniu przednich przeciwmgielnych.
    BCM 8P0 907063 m
    Nowy przełącznik 8P1 941 531 BT
    Stary przełącznik 8p1 941 531 CH
    Link do zdjęć:https://drive.google.com/drive/folde...usp=drive_link

  5. #135
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    T10e/5 jest od właśnie przednich świateł przeciwmgłowych. Masz go wolny, bo poprzedni włącznik był przeznaczony pod instalację bez tych reflektorów.
    T10e/7 jest od tylnego światła przeciwmgłowego. Wchodzi w T52a/17 jak u Ciebie. To jest jakiś błąd, bo na innych schematach jest poprawnie pokazany. Do T52c/17 wchodzi sygnał załączenia świateł hamowania z włącznika.
    Musisz po prostu jeszcze doprowadzić ten przewód i będzie działać.



    Schemat z z rozrysowanymi stykami we włączniku, bo te schamaty Audi się nie nadają.

    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  6. #136

    Data dołączenia
    Mar 2024
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYB

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    T10e/5 jest od właśnie przednich świateł przeciwmgłowych. Masz go wolny, bo poprzedni włącznik był przeznaczony pod instalację bez tych reflektorów.
    T10e/7 jest od tylnego światła przeciwmgłowego. Wchodzi w T52a/17 jak u Ciebie. To jest jakiś błąd, bo na innych schematach jest poprawnie pokazany. Do T52c/17 wchodzi sygnał załączenia świateł hamowania z włącznika.
    Musisz po prostu jeszcze doprowadzić ten przewód i będzie działać.



    Schemat z z rozrysowanymi stykami we włączniku, bo te schamaty Audi się nie nadają.

    Posprawdzałem dzisiaj pare rzeczy w aucie i okazało się że w module BCM nie ma pinów męskich t52a/25 , t52a/21 oraz t52c/25 czyli wszystkich potrzebnych do podłączenia przeciwmgielnych pytanie czy faktycznie sterownik jest do wymiany skoro da się w nim zakodować przednie halogeny (wszyscy piszą że jeśli się da zakodować BCM zostaje)
    Jeśli jest do wymiany to na jaki?
    Wtyczka A

    Wtyczka C

  7. #137
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Musiałbyś sprawdzić czy są drivery na płytce PCB BCM do tych pinów żeby jednoznacznie powiedzieć czy przylutowanie konektorów załatwi sprawę.
    8P0907063N na pewno obsłuży. BCM z prefiksem A / G również.
    Te z prefiksem F / M nie mają fizycznie styków od przednich świateł przeciwmgielnych.
    Ostatnio edytowany przez BuX2 - Dzisiaj o 00:46
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •