Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: 1.4 TFSI spadek mocy (ograniczenie obrotów i prędkośc/tryb awaryjny)

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    17 razy

    Question 1.4 TFSI spadek mocy (ograniczenie obrotów i prędkośc/tryb awaryjny)

    Witam Panowie,

    Mam bardzo nietypowy problem, którego nie mogą zdiagnozować dwie osoby (mechanik oraz elektryk od vagów).
    Może tutaj uda mi się znaleźć jakieś rozwiązanie albo wskazówki, które doprowadzą do irytującego problemu.

    Objawy: auto wpada tak jakby w jakiś tryb awaryjny. Tzn. odcina pełną moc, ogranicza prędkość maksymalną do 140 km/h oraz obrotomierz do bodajże 4 tys. Do tych 140 km/h rozpędza się całą wieczność. Wyprzedzenie tira sprawia duży problem.
    Na zegarach brak jakichkolwiek kontrolek (błędów). Zawsze przytrafia się to znienacka. Czasami 2-3 razy, czasami raz a czasami w ogóle przez wiele dni. Auto oddałem w ręce elektryka od vagów. Wszystko szczegółowo zostało posprawdzane. Niestety, brak jakichkolwiek błędów. Nic nie zwróciło uwagi. Wszystkie parametry w normie. Podczas prób przejazdu autem przez mechanika i elektryka nic się nie przytrafiło. Wtedy kiedy pojawiają się takie objawy, zjeżdżam samochodem z drogi, wyłączam silnik, zamykam auto. Ponownie otwieram, odpalam i jak ręką odjął. Czasami to wystarczy na długo a czasami trzeba to powtórzyć w ciagu jednego dnia kilka razy.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 31-03-19 o 14:30

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •