Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 19 z 19

Temat: kontrolka kierownicy

  1. #11

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Witam, podpinam się do tematu. Być może ktoś miał albo ma podobną sytuację i wspólnie coś poradzimy.

    Od kilku miesięcy od czasu do czasu zapala się na żółto w mojej A3 kontrolka elektromechanicznego wspomagania kierownicy.
    Czasem gaśnie sama po ponownym uruchomieniu auta a czasem po prostu nie gaśnie i wtedy odwiedzam kolejnego mechanika u którego zostawiam kolejne stówki.

    Pierwszy mechanik nakazał wymianę czujnika kąta skrętu (-450 zł). Po kilku dniach kontrolka ponownie się zaświeciła.
    Drugi wymienił jakieś przewody które w jego opinii były "przegnite" (-300 zł). Po tej naprawie kontrolka zaświeciła się na drugi dzień.
    Trzeci pogrzebał coś w kierownicy, ponoć wyciągał poduszkę, przeprowadził ponowną adaptację (-200 zł) co oczywiście w niczym nie pomogło i kontrolka zaświeciła się po raz kolejny.

    Trochę zdesperowany odwiedziłem więc kolejnego "polecanego i zaufanego" mechanika z tym, że tym razem postanowiłem przed wydaniem kolejnej kasy zrobić mały research.
    Poprosiłem go o kod błędu i całe info które wyświetla jego diagnostyczna maszyna. Info poniżej:

    44- układ wspomagania kierowania - (00573) czujnik - G269 momentu kierowania - niedopuszczalna wartość sygnału

    Wg czwartego mechanika awaria dochodzi z przekładni kierowniczej a dokładnie z jakiegoś elektronicznego układu, czujnika którego ponoć nie da się ani naprawić ani wymienić. Mechanik polecił więc zakup i wymianę całej maglownicy co prawdę mówić jest dla mnie jakąś kosztową masakrą bo nowa kosztuje kilka tysa.

    Być może ktoś z was miał podobny problem i udało się go rozwiązać bez kilkutysięcznej naprawy?

    Zastanawiam się jeszcze czy nie odwiedzić ASO AUDI z tym, że najbliższe jest 100km od mojego miasteczka. Tylko czy tam powiedzą mi tam coś nowego?

    Dodam jeszcze, że oprócz zapalającej się na żółto kontrolki nie ma żadnych innych objawów. Wspomaganie działa, ESP działa.
    Kontrolka nigdy nie zapaliła się też w kolorze czerwonym. Zapala się tylko na żółto. Nie zaobserwowałem też żadnego powtarzającego się momentu w którym się zapala.
    Zupełnie nie wiem od czego jest to zależne.

    I co tu zrobić??

  2. #12
    a-j-p's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ŁDZ
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cześć,

    Rozwiązałeś jakoś swój problem?
    Bo ja to mam od wczoraj.
    Wymieniałem amorki z przodu i po wyjechaniu z serwisu mi to się to zapaliło.
    Dziś do nich wróciłem i po 2h nic nie udało się zrobić aby to zgasło

    Kod błędu to 00573 008 czujnik G269 momentu kierowania niedopuszczalna wartość sygnału.
    Ostatnio edytowany przez a-j-p - 01-10-15 o 19:35

  3. #13

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    EU
    Auto
    mam
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Witam. Odkopuje temat. Zaświeciła mi się kontrolka kierownicy na żółto, błąd taki jak kolega niżej. Czy udało się Wam to jakiś usunąć?
    Czy sam czujnik można wymienić w razie czego, czy trzeba całą magłownicę.
    dodam że wspomaganie działa normalnie, a stało się to po odłączeniu aku na dłużej bo auto było w konserwacji.
    Ostatnio edytowany przez cylinder - 04-06-16 o 12:56

  4. #14

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Czy ktoś ma rozwiązanie na ten dość nietypowy przypadek.każda wymiana czy amorkow czy sprężyn powoduje błąd 00573 czujnika momentu kierowania g269.o co tu chodzi i jak to rozwiązać?

  5. #15

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkololska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Może trzeba trochę pojeździć i pokręcić kierownica, przekładnia powinna się zalogować.

  6. #16
    Majkel93's Avatar
    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chorzów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Codziennie rano po odpaleniu samochodu wyświetla mi sie czerwona ikonka kierownicy, 3 krótkie sygnaly dzwiekowe i nie mam wspomagania. Dopiero po przejechaniu 2-3km zaskakuje samo od siebie i kontrolka znika. VCDS nie pokazuje jakichkolwiek błędów, ktoś miał podobnie? 8p axw

    Akumulator nowy, napięcie nie spada, ładowanie w granicach 13,8, niby mniej niż powinno aczkolwiek takie ładowanie mam od 1,5roku a dopiero teraz wyskoczył w/w problem.

  7. #17

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    EU
    Auto
    mam
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Czy ktoś rozwiązał zagadkę błędu czujnika momentu obrotowego kierownicy i świecącej kontrolki kierownicy na żółto?

  8. #18

    Data dołączenia
    Sep 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    a38p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    witam mam problem a3 8p 1,6fsi delikatnie pala mi sie kontrolki pasy check kierownica tak delikatnie ale widac ta od pasow troche jasniej wszysko działa normalnie pala sie w czasie jazdy jak i po zgaszeniu i zamknieciu auta ma ktos jakis pomysł rade

  9. #19
    Roberto98's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznan
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Siemanko ,mam taki problem
    Po dluzszej jezdzie wspomaganie buczy jak sie dużo kreci w miejscu , mieliście moze taki problem?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •