Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 16 z 16

Temat: Zawieszenie Ambiente -> Ambition oznaczenia/numery spreżyn?

  1. #11
    anvismore's Avatar
    Data dołączenia
    May 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa i okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Ooo, super. Powiem Ci że fajnie to wygląda. Podoba mi się. Powinno w takim razie mi wystarczyć założenie tych sprężyn. A powiedz mi jak wygląda u Ciebie sprawa z dystansami. Masz jakieś wrzucone czy tutaj już zmieniałeś felgi z innym ET? Dużo tam miejsca jest przy nadkolach z przodu? Zastanawiałem się żeby u siebie wrzucić około 20mm z tyłu na pewno a przód jeszcze nie wiem bo jednak nie jest aż tak wciśnięty.
    I czy też tak bardzo pływało Ci zawieszenie? Wymieniałeś tylko sprężyny?

    Dzięki za odpowiedź! Hidden Content
    Ostatnio edytowany przez anvismore - 11-05-21 o 15:04

  2. #12
    mirek_miro's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-ce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    Z przodu mam 10mm a z tyłu 12mm. Generalnie troszkę szerzej jeszcze mogłoby być. Nie wiem czy przy tych felgach wejdzie 20mm dystans. Chyba jest u mnie 8.0" ET48 ale juz nie pamietam dokładnie. Wymieniłem tylko sprężyny - na tych usa nie dało sie jeździć dynamicznie w zakrętach bo pływało jak na statku Hidden Content

  3. #13
    anvismore's Avatar
    Data dołączenia
    May 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa i okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Kurcze no to będę musiał to sprawdzić. Najpierw go obniże a potem dopiero sprawdzę ile mogę tam dać jednak u siebie mam felgę 8 cali z ET 46, zobaczę co będzie po obniżeniu Hidden Content
    Ostatnio edytowany przez anvismore - 11-05-21 o 20:36

  4. #14
    anvismore's Avatar
    Data dołączenia
    May 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa i okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez mirek_miro Hidden Content
    Z przodu mam 10mm a z tyłu 12mm. Generalnie troszkę szerzej jeszcze mogłoby być. Nie wiem czy przy tych felgach wejdzie 20mm dystans. Chyba jest u mnie 8.0" ET48 ale juz nie pamietam dokładnie. Wymieniłem tylko sprężyny - na tych usa nie dało sie jeździć dynamicznie w zakrętach bo pływało jak na statku Hidden Content
    Powiedz mi jeszcze jedną rzecz. Skąd kupowałeś te dystanse? Sprawdzałem na stronce eibacha jednak chyba nie przewidują tam kompletów śrub... : Hidden Content

    Przy okazji jestem tyle co po wymianie sprężyn na eibacha. Zostało tylko ustawienie zbieżności i geometrii:
    Hidden Content
    Pozdro! Hidden Content

  5. #15

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    co do sprezyn powiem wygląda git i tak to powinno wygladać fabrycznie

    W starej 8P ambition miałem fabrycznie takie sprezyny niższe i tam koła fabryka to ET56 7,5J szerokość, a załozyłem koła od A4/A6 które miały ET42 i 7J szerokości,(opony 17" 225/45) i wyglądało to naprawde bardzo dobrze, ale nie dałbym juz nizej jak to ET42

    Ja z doświadczenia dałbym felgi ET42-45 i 7-7,5J szrokości to moje zdanie i wyglądałoby to naprawde dobrze, z klasą/nie przesadzone, dystanse bym sobie odpuścił, bo sie bedziesz pozniej bujał z jakimiś biciami/drganiami itp. no dodatkowy "złom" o którym trzeba pozniej pamietac

    Pózniej zmieniłem na ET47 tez oryginał od A3 8P ale to juz nie było to co wcześniejsze ET42, ET47 czuć było ze sie nawet gorzej trzyma drogi, w obecnej 8V mam fabryczne ET51 i wymieniłbym na jakieś ET42-45 ale obecny wzór mi sie podoba
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  6. #16
    anvismore's Avatar
    Data dołączenia
    May 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa i okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Moja aktualna felga to 8.0j ET46 czyli tak na prawdę musiałbym wrzucić tu ET36 aby wyrównać to co planuje wrzucić w dystansach. Jeśli chodzi o dystanse to chcę na przód 10mm na tył 12mm. Myślę, że nie będzie z tym problemu jeśli będą miały kołnierze. Wcześniej jak miałem A4 B8 miałem tam z tyłu dystanse i przez 7 lat jazdy nie miałem z tym problemu. Tutaj są dwa podejścia i tak na prawdę myślę, że jeśli są dobrze spasowane to będzie dobrze.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •