Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 24

Temat: Problem z jaegerem 1/2 fis!! wariujące wskazówki

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    racibórz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Unhappy Problem z jaegerem 1/2 fis!! wariujące wskazówki

    Witam, mam roblem ze swoim licznikiem. Niedawno wymienilem silniczki krokowe predkosciomierza i obrotomierza - chodzily bez zarzutow. od jakiegos czasu wskazowki (głownie predkosciomierza i obrotomierza - choc czasem wszystkie) poprostu sie zawieszaja. Czasem wskazuja calkowite zero, czasem zawieszaja sie na wskazanych wartosciach. Bład powtarza sie coraz czesciej. dzis podpiolem pod kompa licznik:

    1039 Czujnik wskaźnika temperatury cieczy chłodz.-G2
    zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY
    771 Czujnik poziomu paliwa-G
    zwarcie do masy
    1128 Cewka czytnika immobilizera-D2
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
    1176 Klucz
    sygnał za mały - BŁĄD SPORADYCZNY
    1314 Sterownik silnika
    magistrala CAN brak sygnału - BŁĄD SPORADYCZNY

    po skasowaniu błędów, zrobilem pare km, ponownie pod kompa i tylko blad
    771 Czujnik poziomu paliwa-G
    zwarcie do masy

    jeśli to mozliwe prosilbym o pomoc, bo nie mam pojecia co moze byc przyczyna.
    Dodam jeszcze, ze gdy zdarza sie ten problem, na wyswietlaczu niknie wszystko (tzn nie wyswietla temp./ lub nie pokazuje kontrolki poziomu paliwa - jest poprostu podswietlony).
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 30-08-16 o 18:32

  2. #2
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Nie pierwszy masz problem z jaegerem. Szukales na forum??? Co blac ci podpowiada???
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  3. #3

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    racibórz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tak, ogladalem. Juz wczesniej podejrzewalem procesor, ale jak przeczytalem - skoro wskazowki czasem kontaktuja to raczej procek ok - ale zawsze moge sie mylic.
    Byc moze to stabilizator albo jakies "zimne" styki.

  4. #4
    edraven's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A4 B8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Niestety mylisz sie, to procek. Zaczyna sie od sporadycznego wariowania wskazowek kończy na calkowitym zgodnie. Naprawa ok 300 zł, lub nowy/ używany. Temat miliard razy wałkowany.
    Audi A3 1.9 TDI ASV powered by CARSOFT Przemyśl: 140KM <-- modyfikacje sterowników promocje dla forumowiczów!

  5. Podziękowania dla edraven za pomoc w problemie

    swirek3108 (21-04-12)

  6. #5

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    racibórz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzieki bardzo za pomoc. W najblizszym czasie wybiore sie do elektronika.

  7. #6
    edraven's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A4 B8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Miałem kiedys taki problem i dałem za naprawę 350 ale teraz chyba zabawiłbym się w wymiane na pełny fis bo licznik można czasem ustrzelić w podobnej kasie, dokupić manetkę i dać do magika który to poskłada. cała impreza może w 500-600 sie zmieścić.
    Audi A3 1.9 TDI ASV powered by CARSOFT Przemyśl: 140KM <-- modyfikacje sterowników promocje dla forumowiczów!

  8. #7

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    racibórz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    tez chetnie bym tak zrobil, jednak obecnie brak kasy ;l moze kiedys mi sie uda pozdrawiam i jeszcze raz dzieki

  9. #8
    michul9's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny Brak wskazań prędkosciomierza i skacząca wskazówka poziomu paliwa.

    Cześc Wszystkim,

    Od pewnego czasu zauważyłem że wskazówka od poziomu paliwa przesuneła się o jedną kreskę do góry, tzn rezerwa włączałą się nie na czerwonej ale za białą kreską. Gdy tankowałem do pełna to wychodziła ponad skalę. Zauważyłem też że jakoś dziwnie się zachowuje, gdy gasiłem samochód i wszystkie wskazówki opadały na dół to ta od paliwa opadała na 0 a dopiero po jakiejs chwili od wyciągnięcia kluczyka opadała na dół. Dzieje się tak również jak włacze sobie kierunkowskaz oczywiście bez wkladania kluczyka, wskazówka po właczeniu wedruje do 0 a po wyłaczeniu kierunku spada. Jakiś czas tak jeżdziłem ale problem się troszeczkę nasilił i wskazówka szaleje podczas jazdy, skacze sobie jak zając po łące, raz do góry i raz na dół i tak w kółko. Do tego wczoraj kiedy wyjezdzałem z domu zauważyłem ze predkosciomierz mi nie dziala. Podpiołem vaga do autka i zrobiłem test wskazówek. Faktycznie wszystkie działają prawidłowo tylko ta od paliwa jest o tą kreske wysunieta ale tez działa. Vag nie wykryl zadnego błedu czujnika predkosciomierza. W kanale 17 na climatroniku tez nie wyswietla predkosci podczas jazdy a wiem ze kiedys wyswietlalo. Skoro licznik i climatronic nie wyswietla predkosci to obstawiam ze wina nie lezy w liczniku choc moge sie oczywiscie mylic. Dzisiaj chciałem sprawdzić ten czujnik od predkosci ale nie moglem go zlokalizowac, bo raczej jego bym obstawiał. Ale tutaj też cos dziwnego bo gdyby czujnik był zepsuty to czy vag by mi to pokazał? Bo jak do tej pory nie ma zadnych błedów. Czytałem kilka podobnych tematow ale nic konkretnego nie znalazlem. A czy wskazówka od paliwa jest jakoś powiązana z czujnikiem predkosci? Czy szukać przyczyny skaczacej wskazowki gdzieś w zbiorniku, pływaku? Oczywiście zegary jakie posidam to JAGER 1/2 fis.
    Pozdrawiam
    Dawid

  10. #9
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Kolego michul9 najprawdopodobniej pada Ci procesor w zegarach. Najlepsze wyjście wymiana na Licznik VDO oczywiście pełen FIS + manetka i wiązka do licznika.

  11. #10
    michul9's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Ale gdyby padal ten procesor to na climatronicu tez nie pokazywaloby predkosci? Bo to troche dziwne ze w obu miejscach nie pokazuje predkosci

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •