Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Dzwięk po otwarciu bagnetu

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny Dzwięk po otwarciu bagnetu

    Witam
    Silnik: 2.0TDI CRB 150KM Przebieg:250tyś.km

    Jako że chyba za bardzo zacząłem wsłuchiwać sie w prace diesla to wynalazłem niepokojące dzięki po wyjeciu bagnetu.

    Mógłby ktoś posłuchać swojego 1.6/2.0tdi po wyjeciu bagnetu i przy prawym(pasażera) kole?

    Dzwięk po wyjęciu bagnetu:
    Hidden Content

    Ten sam dzwięk przy prawym kole:
    Hidden Content
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chodzież
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 TDI - CRKB (110 KM)

    Domyślny

    Witam
    Silnik: 1.6TDI CRKB 110KM Przebieg:75tyś.km

    Mam może nie ten sam dźwięk ale dość podobny i szukam co to może być. U mnie objawia się jeszcze dodatkowym dymieniem z bagnetu po jego wyjęciu i spod korka wlewu oleju. Trochę mnie to niepokoi bo przebieg jest dość mały. Dźwięk również słychać bez wyciągania bagnetu ale tylko na zimnym silniku. Po rozgrzaniu nie nie hałasuje ale dymienie z bagnetu i dźwięki po wyjęciu bagnetu nadal są ... Auto mam od niedawna i właśnie próbuje ustalić czy to normalne ...

    Igorch czy udało się zdiagnozować co to u Ciebie hałasowało? Czy miałeś jakieś przedmuchy z silnika z komory spalania?

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    U mnie jest identycznie jak opisujesz u siebie, wszystko zbadałem i dziek ten to pompa oleju z wbudowaną pompą vacum i to ona daje taki dzwiek, nie masz sie czym przejmować, wymiana tej pompy na jakiś poprawiony wyższy rocznikowo model troche pomaga, co nie znaczy ze twoja jak i moja jak i innych uzytkowników zaraz padnie, one poprostu tak mają, para z bagnetu i korka wlewu tak samo mam.

    Co do cykania pełne wyjaśnienie, u nas pompa jest w misce, dlatego słychać to z bagnetu, ale moz być i słyszalne z korka wlewu w innych silnikach
    Hidden Content
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •