Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Podłokietnik-montaż

  1. #1
    Rumek's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Secemin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Podłokietnik-montaż

    Cześć, wymieniałem podłokietnik, i sam miałem problem znaleźć dobry poradnik, aż wkońcu bez pordanika zabrałem sie za montaż, i podziele się z wami uwagami, zdjęciami itd.

    Pierwsze co musimy kupić podłokietnik, najlepiej oryginalny(dopłacić to 100-150zł), ja okazyjnie oryginał dorwałem za 130zł . Podobno te z allegro za 130-150zł trzeszczą bardzo.
    Nie ma znaczenia czy wersja 3 drzwiowa czy 5 drzwiowa.



    Po kupnie podłokietnika odrazu można podjechać do sklepu kupić śrubki dwie M8x20mm. Jedną M8x10mm. I łącznik M8.



    Mi osobiście nie chciało się jechać kupować tych śrubek, znalazłem M8 jakieś dłuższe, dociąłem na krótsze żeby były i pasowały.

    Odkręcamy teraz tunel, mieszek od biegów ściągamy(podciągamy do góry) (tam są zatrzaski, wymacacie przez mieszek). Zdejmować go nie trzeba(tunelu), wystarczy odkręcić i podnieść do góry go i oprzeć o siedzenie



    Te pierwsze śrubki (najgłębiej przy nogach), jest to ósemka zwykła. wkręt. Kolejne to juz TORX.

    Jeżeli odkręciliśmy to zaciągamy ręczny, ja zdjąłem jeszcze tą osłonkę pod ręcznym, taki plastik mały, nie wiem czy jest konieczne ale wygodniej. Po zaciągnięciu ręcznego pchamy tunel w stronę tylnych siedzeń, powinien sie wysunąć i teraz chop do góry go, jak pójdzie do góry to ja sobie oparłem o siedzenie go i wygoda.

    Teraz bierzemy podłokietnik w rękę i jak sie przyjrzymy on składa się z dwóch części łapa i sam podłokietnik.
    ŁAPA wygląda tak:


    Łapa trzyma cały podłokietnik do auta, i narazie samą łapą sie zajmiemy.
    Napotkałem problem bo łapa wychodzi z podłokietnika samym szarpnięciem, ruszałem też w boki i nic nie szło. (Musimy zdjąć łape żeby sobie przymierzyć czy pasują otwory, no i przykręcić ją).
    W łapie znajduje się taki owalny otwór a w nim jest łączenie podłokietnika z łapą. *fotka*


    Włożyłem płaski śrubokręt i poczęstowałem młotkiem i wyszło, podłokietnik odłożyłem w niepamięć.
    Teraz przymiarki.



    Na tych otworach będzie nam się trzymała łapa(a na łapie podłokietnik).



    Jak zauważyliście na otworze zaraz przy ręcznym, (otwór od strony kierowcy), jest na nim nakrętka która coś tam trzyma, dlatego będzie nam tam potrzebny ten ŁĄCZNIK. Ja znalazłem jakiś sobie w garażu, przyciąłem, wkręciłem zamiast tej nakrętki, nałożyłem łape i patrzyłem czy nie "buja się" czy jest poziom po prostu, jak mniej wiecej był poziom, nie bujał się, to znaczy ze dobra długość łącznika.
    Tutaj możecie zobaczyć wkręcony łącznik:

    Teraz jak dopasowany łącznik jest to wiadomo że do niego jakąś śrubę ósemkę dobrać, nie długą, taka żeby akurat wkręciła się tam w łącznik i się nie wadziły z drugim gwintem, ja dałem krótka taką.

    No i kolejne dwa otwory, to te nasze śruby M8. Przyłóżcie sobie łape, od spodu przy tych otworach przytrzymajcie nakrętkę od góry śrube wkręcajcie, jak złapie trochę nakrętki to jeszcze ręką przytrzymajcie nakrętke aż dociśnie sie lekko, a potem kluczem od góry dokręcić(mi nakręta od spodu sie nie kręciła). Dobić dobrze, te śruby,

    Tu od spodu właśnie tą nakrętkę dajemy. (no mi paluszki weszły tam żeby nakrętkę przytrzymać )

    \

    Łape sobie ustawiamy żeby jako tako równo było.

    I teraz jak dokręcimy to patrzymy czy dobrze sie trzyma, jeśli tak to jest gitara

    Teraz chcielibyśmy tunel na dół dać, skręcić nałożyć podłokietnik na łape i jazda!

    Nie nie! Trzeba wyciąć w tunelu dziure, nie bójcie się, tego nie bedzie widać po nałożeniu podłokietnika, nic nie bedzie widać.

    W tym miejscu wycinamy dziure:



    Ja wyciąłem tak, i próbowałem nałożyć tunel na łape ale mi wadziło jeszcze coś, to wyciąłem przednia ścianke boczną i tylnią, i naszło idealnie.




    Do tego użyłem starego scyzoryka od dziadka Serio ostry. Myslę że dobrze naostrzony nóż i dacie radę

    Jak już odcięliście plastik to teraz spróbujcie nałożyć tunel na łape.


    Mi spasował idealnie.

    I teraz poprostu nakładacie na łape podłokietnik. On sobie wejdzie idealnie tam. Dociskamy go, i zobaczmy że z łapy wystaje nam śruba (od strony popielniczki) Dokręcamy ją (ja na maksa dokręciłem bo jak wystaje troche to problem z otwarciem popielniczki potem jest )
    Szczerze, mi troche na boki lata, ale tak 0.5cm, ale nie trzeszczy, nie lata podczas opierania ręki itd.



    No i skręcamy tunel i tyle.

    I tutaj uwaga, to że napisałem długi poradnik nie oznacza że długi jest montaż czy trudny, to jest naprawdę łatwe, i warto, naprawdę warto, o wiele wygodniej






    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=f3e9e...1b9b65e26c8443
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-05-19 o 16:58

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •