Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Pojemność baku paliwa

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CMBA, CXSA (122 KM)

    Domyślny Pojemność baku paliwa

    Witam , w instrukcji jest napisane że pojemność baku ma 50l w napędzie na przód a 55l w quattro. Mam napęd tylko na przednią oś a podczas tankowania wchodzi mi zawsze ponad 50 litrów ostatnio komputer pokazywał do przejechania jeszcze 30km a wlałem 52litry. wydaje mi się że wszystkie wersje mają 55 litrów?

  2. #2

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez Bovabova78 Hidden Content
    wydaje mi się że wszystkie wersje mają 55 litrów?
    Nie! Do tego co w książce należy dodać 3/5 litrów. Zawsze zostaje jeszcze taka mini rezerwa plus wlew, jeśli lejesz pod sam korek. Nawet gdy licznik pokaże 0km to i tak spokojnie zrobisz 20/40km, w niektórych autach nawet więcej.

    Ps. Nie czekaj tak późno z tankowaniem, jest to niezalecane. Lej odrazu jak tylko rezerwa się zapali albo wcześniej.

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Mnie raz stacja paliw załatwiła jeszcze w a3 8p, jedna po drodze i zamknięta, wróciłem 15km gdy juz wyświetlało sie 0KM do przejechania, ogolnie jak zalałem paliwo to nie było słychać pompy w baku, kilka razy przekreciłem zapłon przed odpaleniem po zatankowaniu i po 3 przekreceniu juz było słychać ze zaciągła, w Pompowtryskowych włacza sie na 1-2sek przed odpaleniem.

    W CR'ach wyłaczyli funkcje ze pompa w baku uruchamia się na chwile po przekręceniu zakłonu - wiadomo ze lepiej byłoby gdyby jednak sie właczała! ale nie nihuhu głupia wymiana filtra paliwa moze nie skonczyć sie dobrze jak pompa cr zaciagnie powietrze
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  4. #4
    xayanix's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Poza tym nie zalewaj pod sam korek bo możesz zalać system odpowietrzania baku. Zapewne jakbyś zalał od samego zera pod korek to by 60l wyszło Hidden Content

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •