Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: 1.8T AGU Log. Prośba o zerknięcie.

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny 1.8T AGU Log. Prośba o zerknięcie.

    Mam prośbę, da się coś wywnioskować z logu grup 2+25? Ogólnie nie mam widocznych problemów z silnikiem, ale nie miałem okazji porównać z innym 1.8T AGU 150KM, więc ciężko mi określić czy idzie jak trzeba. Czy da się coś wywnioskować nt pracy turbo, N75, MAF, szczelności dolotu? Log zrobiony na 3 biegu niestety 6000 rpm nie osiągnąłem bo musiałem hamować przed autami które dogoniłem. Gaz wduszony na maksa od 2000 rpm.

    https://log.malonetuning.com/spreadsheet/255179
    https://log.malonetuning.com/chart/255179


    Czy da się sprawdzić jakoś czy DV działa poprawnie? Miałem uwalony (nie trzymał po stronie vaccuum) wymieniłem na nowy. Ale najmniejszych różnić ani dźwiękowych ani w jeździe nie widzę. Było cicho przed wymianą, jest cicho po wymianie. Ogólnie nawet nie słychać turbiny w najmniejszym stopniu.

    Z góry dziękuję.
    Ostatnio edytowany przez Jaco80 - 11-05-19 o 18:00

  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dv sprawdzasz tak, że wciskasz tłoczek, zatykasz mały króciec u góry, puszczasz tłoczek i ma nie opaść albo przy opadaniu musi "zassać palec" oraz nie może puszczać powietrza dmuchając w pozostałe króćce. Musi być szczelny. Przepływka wygląda ok, zrób jeszcze loga 2+7.

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Z DV to wiem, właśnie w starym tłoczek nie trzymał po zatkaniu podciśnienia. Co ciekawe rozebrałem go i membrana była cała i w bardzo dobrym stanie a mimo to przepuszczał gdzieś na obwodzie. W nowym tłoczek trzyma po zatkaniu podciśnienia, (wymieniłem też cały wężyk podciśnienia idący do kolektora) ale różnic żadnych nie widzę, nie słychać wcale jego pracy po zamknięciu przepustnicy, nie słychać też wcale turbo. Logi 2+7 postaram się zrobić, niestety trochę słabo mam z miejscówkami do osiągania 150 km/h na 3

    Generalnie znalazłem parę usterek po kupnie, uwalone DV, dziurawy wąż podający upuszczane z dolotu powietrze do DV, masakrycznie brudna przepustnica i IAT, źle wskazujący G62. To wszystko oczywiście ogarnąłem, wyczyściłem, wymieniłem. Co dziwne mimo sporej dziury w wężu do DV nie widzę za bardzo żeby moc wzrosła po wymianie. Generalnie 50-100 na 2 robi w 5.4s, 80-120 na 3 w 5.6s, 80-120 na 4 robi w jakieś 8.4s. 0-100 nie mierzyłem bo i tak wpływ będą mieć opony i skill. Oczywiście jest to seria.

    Co do 2+25 czy takie wysterowanie n75 jest ok?, czasy wtrysku nie za wysokie?

  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Turbo musi pompować, bo inaczej nie miałbyś takiego przepływu. Podepnij manometr to się dowiesz ile rzeczywiście jest. W serii to jest muł i doładowanie wynosi 0,6bar, które potem spada do 0,3-0,2b więc nie ma się czym podniecać i dv nie ma też za bardzo co upuszczać
    Nie jestem pewien ale turbo chyba trochę późno wstaje.

  5. Podziękowania dla przemo88 za pomoc w problemie

    Jaco80 (12-05-19)

  6. #5

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Zegar turbo już płynie z Chin, jak tylko przyjdzie to zamontuję i zmierzę Co do turbo to też mam trochę takie wrażenie że trochę późno wstaje, ale jak pisałem nie mam porównania.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •