Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: klapa bagażnika nie otwiera się

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny klapa bagażnika nie otwiera się

    Słuchajcie, pozwole sobie podpiąć się pod temat - widze ze opisujecie tutaj problemy z klapa bagażnika.
    Ja mam tak, że w a3 8v0 sedan nagle przestał mi działać przycisk w tylnej klapie. Bagażnik mogę otworzyć tylko przytrzymująć przycisk w pilocie.

    Rozkręciłem już klapę i wymieniłem przycisk - kupiony na alledrogo..niestety za 40 zł..wiec nie mam pewności czy jest sprawny - w kazdym razie ta wymiana nie pomogła.
    To ten przycisk:

    Hidden Content

    Słyszałem ze to standard w audi i przyciska pada tez np w a4...zastanawiam się czy kupić nowy..ale..to juz wydatek minimum 120 plnuf Hidden Content ..

    Na VCDS mam tylko takie błędy:

    01-Engine -- Status: OK 0000
    02-Auto Trans -- Status: OK 0000
    03-ABS Brakes -- Status: OK 0000
    08-Auto HVAC -- Status: OK 0000
    09-Cent. Elect. -- Status: Malfunction 0010
    10-Park/Steer Assist -- Status: OK 0000
    15-Airbags -- Status: OK 0000
    16-Steering wheel -- Status: Malfunction 0010
    17-Instruments -- Status: OK 0000
    19-CAN Gateway -- Status: OK 0000
    42-Door Elect, Driver -- Status: OK 0000
    44-Steering Assist -- Status: OK 0000
    52-Door Elect, Pass. -- Status: Malfunction 0010
    55-Headlight Range -- Status: OK 0000
    5F-Information Electr. -- Status: OK 0000

    1 Fault Found:
    197644 - Control Circuit for Fuel Tank Flap
    B1263 01 [008] - Electrical Failure
    Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear
    Freeze Frame:
    Fault Status: 00000001
    Fault Priority: 4
    Fault Frequency: 123
    Reset counter: 116
    Mileage: 68271 km
    Date: 2018.07.31
    Time: 17:27:55

    1 Fault Found:
    65593 - Switch for Central Locking
    B122D 29 [009] - Signal Implausible
    Confirmed - Tested Since Memory Clear
    Freeze Frame:
    Fault Status: 00000001
    Fault Priority: 3
    Fault Frequency: 1
    Reset counter: 245
    Mileage: 68254 km
    Date: 2018.07.31
    Time: 10:17:34


    Ale z tego co szukałem po googlach..to nie ma to związku z klapą :/...
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 12-05-19 o 17:04

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez ManiuCom80 Hidden Content
    Na VCDS mam tylko takie błędy:

    09-Cent. Elect. -- Status: Malfunction 0010
    16-Steering wheel -- Status: Malfunction 0010
    52-Door Elect, Pass. -- Status: Malfunction 0010

    1 Fault Found:
    197644 - Control Circuit for Fuel Tank Flap
    B1263 01 [008] - Electrical Failure
    Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear

    1 Fault Found:
    65593 - Switch for Central Locking
    B122D 29 [009] - Signal Implausible
    Confirmed - Tested Since Memory Clear
    BŁĄD PIERWSZY - miałem identyczny odpowiedź w tym temacie jak ja sobie poradziłem:
    Hidden Content
    Krótko to stwardniały stary smar lub przyblokowywanie sie mechanizmu w środku, mozna kupić nowy ale jesli jest tam ustawione na taką czułość to pewnie zamiennik(ze względu na jakość) dalej moze powodować bład, a używany z racji wieku również moze być z błędem hah

    BŁĄD DRUGI - W jakim module występuje? w drzwiach pasażera?
    52-Door Elect, Pass. -- Status: Malfunction 0010


    Opcje są dwie na sprawdzenie:
    1. Wyjmujesz przycisk i multimetrem sprawdzasz czy po wciśnieciu przycisku pojawia sie przejście?
    2. Wyjmujesz przycisk zostawiasz sobie wiazke na wierzchu, zamykasz klape i zwierasz drucikiem przewodem w wiazce auta te dwa piny które ida do klamki, jesli sie otworzy to wadomo przycisk uszkodzony

    Pamietaj zeby klape zamknąć i dopiero sprawdzać, bo na otwartej prawdopodobnie nie będzie działać (ja tak sprawdzałem wycieraczke na otwartej i ni huhu nie ruszy haha) błedy przed sprawdzeniem tez dobrze jest wykasować
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  3. Podziękowania dla Igorch za pomoc w problemie

    ManiuCom80 (23-05-19)

  4. #3

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki za podpowiedź, jak tylko będę miał chwile - na pewno to sprawdzę. Np na szybko muszę znaleźć swój oryginalny przycisk klapy i zweryfikować opcje numer 1.

    Co błędu drugiego to całość wygląda tak:

    Address 52: Door Elect, Pass. (J387) LabelsHidden Content 5QX-959-X92-52.clb
    Part No SW: 5Q0 959 392 B HW: 5Q0 959 392 B
    Component: TSG BFS 020 0025
    Serial number: 02011403110851
    Coding: 001006204000040000001002
    Shop #: WSC 06385 790 00016
    ASAM Dataset: EV_DCUPasseSideEWMINKLO 006003
    ROD: EV_DCUPasseSideEWMAXCONT.rod
    VCID: 3D718FF5AC71A9A2FE-8068

    Passengers Rear Door Control Module:
    Subsystem 1 - Part No SW: 5Q0 959 812 HW: 5Q0 959 812 Labels: 5QX-959-81X-V1.CLB
    Component: FOND_FHSG_PSG 005 0005
    Serial number: 00000000000001499994
    Coding: 090000

    1 Fault Found:
    65593 - Switch for Central Locking
    B122D 29 [009] - Signal Implausible
    Confirmed - Tested Since Memory Clear
    Freeze Frame:
    Fault Status: 00000001
    Fault Priority: 3
    Fault Frequency: 1
    Reset counter: 245
    Mileage: 68254 km
    Date: 2018.07.31
    Time: 10:17:34


    Ps. Tak teraz sobie przypomniałem, że nieraz mam problem z otworzeniem klapki wlewu paliwa, muszę wtedy zamknąć i otworzyć auto z kluczyka, wtedy słychać, że klapa wlewu odblokowuje się - czyli to pewnie ten sam problem który Ty miałeś u siebie - opisałeś to pod tym linkiem który podałeś. Czyli to też będę musiał sprawdzić Hidden Content ...

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Igorch - sprawdziłem wg tego co zaleciłes w pkt 1:
    1. Wyjmujesz przycisk i multimetrem sprawdzasz czy po wciśnieciu przycisku pojawia sie przejście?

    No i wychodzi z tego ze przejscie jest - na multimetrze z 1 przechodzi mi na 0000 - czyli jakby zamykał obwód.
    A to jest ten przycisk który wyjąłem z a3 bo nie mogę nim otworzyć klapy..

    Moge teraz zrobic test nr. 2 - ale pamietam ze cos takiego robiłem, tylko że chyba przy otwartej klapie...wiec mogę spróbować przy zamknietej.
    Tylko, że wszystko chyba wskazuje na to - że przyciski (oba które mam) są ok.. więc pytanie - czy nie trzeba szukać dalej ? tylko gdzie heh...

  5. #4

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Bład w drzwiach pasażera "Switch for Central Locking" wskazywałby na krancówke zamka centralnego czyli centralny zamek nie wykrywa czy drzwi sie zamkneły czy nie

    Wracajac do klapy to napewno na zamknietej próbuj, otwarta moze nie działać i błedy radziłbym skasować przed próbami
    Coś mi sie kojarzy ze tylna klapa moze miec jakaś funkcje wyłaczenia przycisku(zeby nam ktoś nic nie jumął) i tylko z pilota moze dać sie otworzyć - Moze mi sie całkowice wydawac ale taka funkcja jest możliwa

    Mozna by sprawdzić jeszcze ten przycisk omomierzem po naciśnieciu powinien mieć 0,1-0,3 Ohm, ale sposób z zwieraniem tez dobry bo masz pewność ze sygnał dajesz.


    Tak ogolnie moim zdaniem audi w a3 8v polecaiło na łeb na szyje z jakością aut bo wystepoują tu problemy które nie powinne mieć miejsca, i ogolnie jak tak patrze w porównaniu do 8P jest gorzej
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  6. #5

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No więc testy poszły dalej - wgramoliłem się do bagażnika...mostek na przewodach które idą do przycisku klapy..i niestety..lipa - nic sie nie dzieje. To by potwierdzało, że przycisk jest OK...
    Jedyny minus - nie skasowałem błędów..ale..wykasuje dziś wieczorem i dam znać Hidden Content .

    Pytanie jednak czy to coś da - gdzie można szukać dalej ? czy od klapy jest jakis osobny bezpiecznik ?

    Jeśli przyciska jest dobry, tak wychodzi po testach, i zwarcie nic nie daje..to czyżbym miał gdzies przetarte przewody ? tak ktoś gdzies wspominał..zacząłem nawet rozbierać boczek w bagażniku..ale..auto 2014 rok... i już przetarte przewody ? Hidden Content - masakra jakaś....

  7. #6

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Najszybciej to pekły w miejscu łaczenia klapy z karoserią spróbuj podwinąć gume i powinna tam być wtyczka przy karoserii, penseta łap pojedyńczo za kabelki i próbuj je podciagać(w sensie sprawdzić czy nie jest przerwany) ja tak miałem w A3 8P 2007 w drzwiach kierowcy, pękł przewód CAN, a dwa grube zasilajace były już niezle naderwane, stało sie tak dlatego ze dali gówniane kable, nie były nawet zabardzo miedziane bo słabo sie lutowały, a tak jak wspomniałem w A3 8V zauważam znaczyny spadek jakości wiec wszystko możliwe.
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  8. #7

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez Igorch Hidden Content
    Najszybciej to pekły w miejscu łaczenia klapy z karoserią spróbuj podwinąć gume i powinna tam być wtyczka przy karoserii, penseta łap pojedyńczo za kabelki i próbuj je podciagać(w sensie sprawdzić czy nie jest przerwany) ja tak miałem w A3 8P 2007 w drzwiach kierowcy, pękł przewód CAN, a dwa grube zasilajace były już niezle naderwane, stało sie tak dlatego ze dali gówniane kable, nie były nawet zabardzo miedziane bo słabo sie lutowały, a tak jak wspomniałem w A3 8V zauważam znaczyny spadek jakości wiec wszystko możliwe.
    Dzięki za kolejną podpowiedź. Dziś podszedłem do A3 i wykasowałem wszystkie błedy związane z centralnym. Został tylko jeden na silniku i jeden na przekładni kier. Niestety... klapa nadal mimo zwierania.. nie otwiera się...próbowałem już zajrzeć do przewodów.. boczek mam odchylony..ale..brakło czasu..wrócę do tematu na dniach i dam znać.. Hidden Content ..

  9. #8

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny ROZWIĄZANIE - nie działający przycisk klapy ;)

    No i rozwiązanie znalezione - tak jak podejrzewaliśmy - przetarte/przerwane kable...w wiązce przy zawiasie klapy - musiałem odgiąć boczek, wyjać wiązkę z zapinek..no i...namierzyłem przewód idący od przycisku - przerwany heh.
    Kilka innych przewodów - jest już naderwanych...dziwne to...2014 rocznik...wiązka była poprowadzona poprawnie...nigdy nic nie było robione z klapą...a tu taka niespodzianka...
    Będę teraz musiał zlutować ten jeden kabel i zabezpieczyć pozostałe - jakieś koszulki termokurczliwe albo coś... w każdym razie - jeśli ktoś będzie miał podobny problem..to polecam test przycisku który podesłał Igorch, no i jeśli przycisk będzie Ok...i nie będzie żadnych błędów na VCDS...to od razu rozkrecajcie boczek i ściajcie otuline wiązki... na 100% kabel przerwany Hidden Content ...

  10. #9

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    No i super, klapke wlewu sobie tez napraw, bo rozwiazanie podane, jakby to mój kolega powiedział kable wykonane z gównolitu
    W przypadku tylnej klapy to mozliwe ze poprzedni właściele jej nie uzywali za czesto -> kable stwardniały w jednej pozycji i później to niewiele trzeba by pękły
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  11. #10

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez Igorch Hidden Content
    No i super, klapke wlewu sobie tez napraw, bo rozwiazanie podane, jakby to mój kolega powiedział kable wykonane z gównolitu
    W przypadku tylnej klapy to mozliwe ze poprzedni właściele jej nie uzywali za czesto -> kable stwardniały w jednej pozycji i później to niewiele trzeba by pękły
    Też się cieszę, że to już działa Hidden Content ... musze teraz pomyslec.. nbo mam kilka kabli na których jest już pęknieta koszulka, a jeden lekko naderwany...pewnie potraktuję go lekko cyną..wszystkie owine...i schowam..zobaczy co sie bedzie działo. No i fakt - to popękanie to moze przez to, ze ktoś klapy nie używał...a ja jednak używam Hidden Content ...

    Musze prześledzić ten wątek z klapą..bo nieraz mi sie zacina..a nie chciałbym..zebym za granica miał problem z tankowaniem heh..

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •