Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: Dziwny dźwięk zmiany biegów. 1.4 TFSI 150 KM COD S-Tronic DQ200

Threaded View

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny Dziwny dźwięk zmiany biegów. 1.4 TFSI 150 KM COD S-Tronic DQ200

    Posiadam Audi A3 8V z silnikiem 1.4 TFSI 150 KM COD o oznaczeniu CZEA z automatyczną, 7 stopniową skrzynią biegów S-Tronic o oznaczeniu RWS / DQ200, która posiada sprzęgło suche. Ostatnio zaobserwowałem występowanie niepokojącego dźwięku przy zmianie biegów. Byłem z samochodem w serwisie, ale niestety z uwagi na to, że problem występuje dosyć nieregularnie w momencie gdy silnik jest rozgrzany nie znaleziono przyczyny - komputer nie zwracał też żadnego błędu. Zazwyczaj dźwięk jest słyszalny przy zmianie biegów 1 -> 2, oraz 2 -> 3. Przy zmianie ustawienia skrzyni biegów pomiędzy trybami P, N, R, D / M skrzynia pracuje dobrze i nie występuje nic, co wzbudzałoby moje podejrzenia. Przy zmianie ustawienia skrzyni biegów z D na S problem również się pojawia - nie ma tutaj związku z obrotami silnika. Podczas jazdy skrzynia pracuje dobrze, płynnie zmienia biegi, nie występuje nic niepokojącego.

    Dzisiaj udało mi się to nagrać (mam nadzieję, że będzie to słyszalne):
    Hidden Content

    Znalazłem podobny wątek na YT, gdzie w komentarzach można znaleźć informację, że przyczyną jest sprzęgło:


    Wobec tego chciałbym zapytać czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy macie pomysł co może być przyczyną - czy słusznie należy upatrywać źródła problemu w sprzęgle?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 30-06-19 o 21:02

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •