Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: Dziwny dźwięk zmiany biegów. 1.4 TFSI 150 KM COD S-Tronic DQ200

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny Dziwny dźwięk zmiany biegów. 1.4 TFSI 150 KM COD S-Tronic DQ200

    Posiadam Audi A3 8V z silnikiem 1.4 TFSI 150 KM COD o oznaczeniu CZEA z automatyczną, 7 stopniową skrzynią biegów S-Tronic o oznaczeniu RWS / DQ200, która posiada sprzęgło suche. Ostatnio zaobserwowałem występowanie niepokojącego dźwięku przy zmianie biegów. Byłem z samochodem w serwisie, ale niestety z uwagi na to, że problem występuje dosyć nieregularnie w momencie gdy silnik jest rozgrzany nie znaleziono przyczyny - komputer nie zwracał też żadnego błędu. Zazwyczaj dźwięk jest słyszalny przy zmianie biegów 1 -> 2, oraz 2 -> 3. Przy zmianie ustawienia skrzyni biegów pomiędzy trybami P, N, R, D / M skrzynia pracuje dobrze i nie występuje nic, co wzbudzałoby moje podejrzenia. Przy zmianie ustawienia skrzyni biegów z D na S problem również się pojawia - nie ma tutaj związku z obrotami silnika. Podczas jazdy skrzynia pracuje dobrze, płynnie zmienia biegi, nie występuje nic niepokojącego.

    Dzisiaj udało mi się to nagrać (mam nadzieję, że będzie to słyszalne):
    Hidden Content

    Znalazłem podobny wątek na YT, gdzie w komentarzach można znaleźć informację, że przyczyną jest sprzęgło:


    Wobec tego chciałbym zapytać czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy macie pomysł co może być przyczyną - czy słusznie należy upatrywać źródła problemu w sprzęgle?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 30-06-19 o 22:02

  2. #2
    BartoszGDA's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    AUDI Sportback 2018 DJH
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy

    Domyślny

    miałem podobnie w A3 1.4 125KM S-tronic przy przebiegu ok 17000km i na gwarancji wymienili mi sprzęgło ( jak dobrze pamiętam tak na 95% bo papiery z naprawy gwarancyjnej już wyrzuciłem po sprzedaży samochodu, pamiętam że naprawa była w okolicach ponad 7000 zł i po naprawie do dnia sprzedaży czyli 40 000km już się to nie powtórzyło ) i dokładnie takie same były objawy i dźwięki

  3. Podziękowania dla BartoszGDA za pomoc w problemie

    wkda054 (02-06-19)

  4. #3

    Data dołączenia
    Aug 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CPTA (140 KM)

    Domyślny A3 1.4 150km s tronic hamowanie silnikiem i dziwne odgłosy

    Cześć!
    Moje Audi A3 z 2016 roku, przejechane 90k zaczęlo miewać od niedawna problemy, (zawieszenie w tym samochodzie to koszmar) ale nie o zawieszeniu mowa a o skrzyni biegów.
    Zaczęło się od "dziwnych" dźwięków przy zmianie z 1 na 2 - serwis w Łodzi (bo auto jest na gwarancji na szczęście) już od progu wiedział, ze z samochodem jest wszystko okej a Pan "mechanik" chciał mi tłumaczyć budowę skrzyni bo przecież jest IDEALNA, generalnie mnie zbyli.
    No nic, uruchomiłem kontakty i serwis na drugim końcu Polski bez problemu mi sprzęgło wymienił, przejechaliśmy się kawałek i było wiadomo o co chodzi.
    Został natomiast jeden problem, jak mam jechać na gwarancje do serwisu to jestem chory a problem jest na pewno, otóż przy redukowaniu prędkości / hamowaniu czuje z przodu wibracje, albo od skrzyni albo od silnika, bardzo podobne uczucie do tego jak były problemy ze sprzęgłem, coś jakby gdzieś już nie stykało za dobrze i czuć takie "mielenie" albo rzężenie, to chyba lepsze określenie, jak już obroty spadają to słychać ten dźwięk, który póki co jeszcze nie jest aż tak głośny ale słyszę go z kabiny.
    Skrzynia już chodzi elegancko przy zmianie biegów, jedyny dyskomfort jest przy hamowaniu silnikiem jak już pojazd zwalnia to na końcu tak jak wspominałem, coś na wzór rzężenia.
    Nie chcę gitary znajomemu zawracać a tym bardziej jechać 300km więc może mi się uda ten temat w Łodzi u siebie załatwić, ale muszę być merytorycznie przygotowany, co to może być?
    Pozdrawiam ;D

  5. #4

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)

    Domyślny

    Hidden Content Hidden Content Dzień Dobry,
    Mam podobny problem w innym samochodzie (Skoda Rapid), silnik 1.4 TSI, skrzynia DSG 7-biegowa.
    Czy może to być objaw zużytego sprzęgła, czy coś innego?
    Dźwięk słyszalny w 8 sek, 13 sek, 29 sek, 44 sek, 56 sek.. itd.
    W tym przypadku zawsze przy ruszaniu na rozgrzanym silniku.

    Podczas jazdy zauważyłem, że słychać podobny dźwięk przy zmianie z biegu 2 na 3.
    Nie zaobserwowałem żadnych drgań, czy problemów ze zmianą biegów.

    Hidden Content

  6. #5

    Data dołączenia
    Jul 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SP
    Auto
    A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 TDI - CRKB (110 KM)

    Domyślny

    cześć

    Udało Ci się namierzyć/rozwiązać ten problem?
    pozdrawiam,

  7. #6

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)

    Domyślny

    Prawdopodobnie sprzęgło, jeszcze nie mam ostatecznej diagnozy.

  8. #7

    Data dołączenia
    Jul 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SP
    Auto
    A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 TDI - CRKB (110 KM)

    Domyślny

    Jak będziesz miał potwierdzenie to daj proszę znać Hidden Content
    Proszę też info o kosztach.
    Pytanie do kolegów z forum - czy ktoś już przerabiał temat?

    pozdrawiam
    Bartek

  9. #8

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi 1.4 TFSI Ultra COD 150 KM
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny

    Domyślny

    @jabart
    Przerabiałem temat przy przebiegu ok.94 tys km. Objawy to drgania przy wolnej jezdzie na 2 biegu w szczegolnosci na wzniesieniach i skreconych kołach. Oba sprzegla wymienione wraz z olejami i uszczelniaczem wału kosztowalo 4900 zł. Dwa tygodnie po naprawie poszedł blok mechatroniki i wyciekl caly olej, dodatkowo 1600 zl. Ta skrzynia jest super Hidden Content

  10. #9

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)

    Domyślny

    U mnie podobnie - wymienione oba sprzęgła. Dzięki za pomoc!

  11. #10

    Data dołączenia
    Jul 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SP
    Auto
    A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 TDI - CRKB (110 KM)

    Domyślny

    no niezła suma,
    dziękuję za odp.
    pozdrawiam,

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •