Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 32

Temat: Głośna praca silnika

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    Audi A3 Sportback 8V
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6TDI CAYB

    Domyślny Głośna praca silnika

    Po przekroczeniu 50 tyś auto zaczęło bardzo głośno pracować. Dosłownie jak traktor. Każdy laik zauważa od razu i pyta dlaczego tak głośno i dziwnie pracuje. Czasami aż mam drgania z nawiewów.Znajomy mechanik szukał , w serwisie Audi 6 h szukali i nic- zalecili zmianę dostawcy paliwa. Wszystkie sprawy mechaniczne, filtry itd wszystko ok. Macie jeszcze jakiś pomysł co może być przyczyną? Dodam, że wcześniej było ciche i przyjemne Hidden Content

  2. #2

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TCZEW
    Auto
    AUDI A3 8V 2013r
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    jakieś błędy na silniku są ?

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląskie
    Auto
    audi a3 8v; bmw x3 g01
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0TDI BUY

    Domyślny

    W Auto Świecie napisano ostatnio o nietrwałej pompie wody w silnikach 1.6 tdi montowanych w 8v. Napisano tam o hałaśliwej pracy tego elementu w przypadku awarii. Wyślij mail na pw, podeślę Ci zdjęcie artykułu.

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    praca jak traktor nie bedze spowodowana pompą wody, co do pompy wody to silnik 1.6 i 2.0tdi w audi(nie wiem jak inne) ma pompe która ma dodatkowy kołnierz zamykający obieg, jak masz zimny silnik kołnierz ustawia sie tak aby nie było obiegu, po nagrzaniu kołnierz puszcza i obieg wraca, awaria pomp polega na tym że kołnierz sie zacina i silnik zaczyna sie przegrzewać, jak sie łatwo domyślić nie będzie miało to raczej zwiazku z głośną pracą

    powiem ze silnik 2.0di crbc pozostawia wiele do życzenia jesli chodzi o dzwiek pracy na wolnych, lepiej sie mu nie przysłuchiwać bo z której strony nie posłuchasz to cos innego słychać, ale one tak właśnie chodzą, wiem ze masz 1.6 ale jest duża szansa ze masz akurat tą samą wersje tylko z mniejszymi cylindrami

    50tyś jesli jezdzone nie umiejetnie po mieście to i dwumasa może stukać
    drgania z nawiewów? tzn jak dotkiniesz środkowcyh nawiewów to czuć ze tak jaby drga deska, jesli tak to u mnie tez to delikatnie czuć, ale jest to raczej normalne

    Nagraj moze film jak to pracuje?

    Zobacz jak mój pracuje np po otwarciu bagnetu:
    Hidden Content
    lub poprostu jego dzwiek:
    Hidden Content
    Ostatnio edytowany przez Igorch - 30-06-19 o 12:32
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  5. #5

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez Igorch Hidden Content
    praca jak traktor nie bedze spowodowana pompą wody, co do pompy wody to silnik 1.6 i 2.0tdi w audi(nie wiem jak inne) ma pompe która ma dodatkowy kołnierz zamykający obieg, jak masz zimny silnik kołnierz ustawia sie tak aby nie było obiegu, po nagrzaniu kołnierz puszcza i obieg wraca, awaria pomp polega na tym że kołnierz sie zacina i silnik zaczyna sie przegrzewać
    I tak i nie, spotkałem się z problemem gdzie koło napędowe pompy na tyle się uszkodziło ze zmieliło pasek, w tedy jest głośna praca ale to ewidentne trzaskanie z okolic rozrządu.

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    nie, no chyba rozwalony rozrząd to by ktoś zauważył już?

    Chciaż mozna zerknać co tu sie odczyniło od 1:45min:
    Hidden Content
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  7. #7

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląskie
    Auto
    audi a3 8v; bmw x3 g01
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0TDI BUY

    Domyślny

    Przytoczę cytat z artykułu dot. silników 1.6tdi montowanych w 8v „wycieki z pompy pojawiały się nawet po 50 tys. km (...) Podczas wymiany stosuje się już nowszy element (drugiej generacji), ale on również nie jest idealny. Co prawda, nie cieknie już tak, jak starsza pompa, ale dość hałaśliwie pracuje. Sama wymiana wymaga także zastosowania nowego kompletu rozrządu”.

  8. #8

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TCZEW
    Auto
    AUDI A3 8V 2013r
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    trochę można się zmartwić , są piszczące rolki napinacza, ale to coś piszczy , no za takie chrobotanie odpowiada pompa olejowa i vacum w jednym:
    Konkretnie w motorach 2.0 TDI o mocy 150 km (czyli już po kolejnej modernizacji) warto zwrócić uwagę na napęd pompy oleju jest on realizowany paskiem który jak pokazało nasze doświadczenie
    z warsztatu potrafi już po 180 tys km zacząć przeskakiwać. W czasie jego pracy zużywają się zęby i na zimnym silniku i gęstym oleju kiedy jest duże obciążenie z motora dochodzą niepokojące dźwięki.
    Hałasuje pasek oraz bardzo często pompa oleju która dostaje luzu na łopatkach, które uderzają o jej obudowę.


    Hidden Content


    to jest bardzo ciekawy artykuł:

    Hidden Content
    Ostatnio edytowany przez tomasz7770 - 07-08-19 o 21:42

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Wypisz,wymaluj - dzwiek jak u mnie(u mnie nawet troche mniej słychać)

    Czyli tak jak myślałem są to uderzajace łopatki grafitowe w pompie vacum, pompe widziałem mozna kupić za 600-700zł
    Co do paska to da sie go normalnie wymienić zn.odkrecajac miske i wyjmujac pompe(chodzi mi o to jak jest zaczepiony na górnym kole napedowym? zdejmuje sie normalnie czy coś przeszkadza jeszcze?)

    Jakie jest oznaczenie tego paska żeby kupić/jak szukać?
    Z jaką literą na końcu szukać pompy?

    Rozrząd też mi piszy po odpaleniu na zimnym, niby wymieniony 35tys temu na oryginał, a zauważyłem z sa dwa rodzaje rozrzadu, bo chyba vw ma pompe wody bez sterowania elektrycznego a audi z sterowaniem.

    Hmm jeszcze pytanie czy sie tym przejmować czy nie skoro wszyscy tak mają? mam 254tys(przebieg oryginał)
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  10. #10

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TCZEW
    Auto
    AUDI A3 8V 2013r
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Ja rozrząd miesiąc temu sam wymieniałem cały zestaw kompletny ,gdybym wiedział ze tam taki dupowaty pasek od pompy olejowej jest to też bym go wymienił za jednym zamachem, samym rozrządem się ****łem 9 godzin ale to upały wtedy były Hidden Content , jak się okazuje to pasek od rozrządu przeszkadza w wymianie od pompy olejowej.

    Hidden Content

    mamy pasek od rozrządu i na pompie olejowej niby to ciszej powinno chodzić a takie głośną kulturę pracy mają te silniki, odnośnie odznaczeń tej pompy i paska to nie wiem


    tu odnośnie wymiany filmik:
    Hidden Content
    Ostatnio edytowany przez tomasz7770 - 25-11-21 o 19:59

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •