Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 32

Temat: Głośna praca silnika

  1. #21

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez Tokis Hidden Content
    ściągałem miskę olejową, pompa paliwa wyglądała dobrze ale pasek wymieniłem i polecam każdemu przy większym przebiegu(245000) tys aktualnie pasek był lekko postrzępiony
    Myślę ze masz na mysli pompe oleju, jest na pasku, ale zeby go wymienić trzeba zdjąć rozrząd? masz numer tego paska lub jakis link jaki tam idzie, bo ja nie znalazłem jak kiedyś szukałem

    jakie macie u siebie temeratury oleju? ile podczas spokojnej jazdy a ile przy dynamicznej?
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  2. #22

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tu i tam
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Tak tak, zle napisałem, pasek na pompie oleju, u mnie ściągali rozrzad ponieważ aso wymieniło bez uszczelniacza i był wyciekHidden Content
    A temperatura podczas spokojnej z tego co pamietam~95
    Dynamiczna ~103

  3. #23

    Data dołączenia
    May 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódzkie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)

    Domyślny

    Witam panowie.

    Jestem tutaj świeżakiem, więc zacznę od tego, że niedawno kupiłem, sprowadzoną z Niemiec, 4 letnią już prawie A3.

    Nie dają mi w niej spokoju dźwięki wydobywające się z silnika, coś dzwoni, coś chrobocze. Do tej pory w aucie wymienilem olej, wszystkie filtry, płyn chłodniczy, płyn hamulcowy. Dla świętego spokoju wymieniony został również rozrząd z pompą wody. Miałem nadzieję, że wraz z wymianą rozrządu dźwięki ustaną, jednak tak się nie stało. Przy odbiorze auta stwierdzili, że jakieś dźwięki ze strony rozrządu były, ale wymiana pomogła, a diesel ma to do siebie, że hałasuje. Mnie jednak taka argumentacja nie przekonuje. Nie jestem ekspertem jeśli chodzi o motoryzację, ale nie wydaje mi się, żeby dźwięki, które słychać na filmiku, który zamieszczam niżej, sa normalne.

    W przeciągu kilku dni mam zamiar wymienić również olej w skrzyni biegów. Auto w tej chwili ma przejechanych około 76000km, teoretycznie według niemieckiej książki serwisowej, którą dostałem z autem, olej wraz z filter był wymieniany przy około 52000km (według zaleceń powinien być wymieniony maksymalnie około 60000km), ale nie wiem czy można ufać tym wpisom. Generalnie w książce papierowej są dwa wpisy, pierwszy z lipca 2018 przy przebiegu około 22000km, oraz drugi (ten z wymianą oleju w skrzyni), z czerwca 2019. Ten pierwszy przegląd jest widoczny w historii elektronicznej na MyAudi (z dokładnie tą samą datą jak w książce papierowej), ale wyświetalny przebieg to 21000km, a nie ponad 22000km jak podaje papier. Czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją, że przegląd oznaczony w książce papierowej nie ma swojego odpowiednika w postaci wpisu w książce elektronicznej? Teoretycznie miałoby to sens, że ktoś po 11 zrobił przegląd po przejechaniu 30000km, ale brak wpisu w książce elektronicznej oraz różnica w przebiegu, między papierem a internetem, z przeglądu pierwszego wydają się trochę podejrzane.

    Podczas wizyty w serwisie będę chciał aby zweryfikowali te wydobywające się dźwięki, ale chciałbym wiedzieć na co mniej więcej się nastawiać. Dlatego pomyślałem, że któryś z Was używając doświadczonego słuchu, byłby w stanie zidentyfikować winowajcę tego hałasu.

    Hidden Content wrzucam link z nagrania dźwięków telefonem.
    Na początku słychać dzwonienie. Do około 2:04 nagranie było robione przy otwartej masce. Potem od 2:04 do 2:33 przy zamkniętej masce. Następnie od 2:33 do 3:26 wewnątrz samochodu (słychać chrobotanie). Potem znowu na zewnątrz auta, i od 4 minuty z otwartą maską - tutaj zdecydowanie słychać chrobotanie.

    Wydaje mi się, że te dźwięki są słyszalne kiedy silnik jest zimny (wskaźnik pokazuje 50 stopni). Jak się rozgrzeje do 90, mam wrażenie, że tego nie słychać.

    Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie wskazówki.

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowany przez otzi - 18-05-20 o 19:00

  4. #24

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tu i tam
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Dzis w końcu miałem czas sprawdzić ten dźwięk po wyciągnięciu bagnetu, w sumie roznicy nie było dużej wiec pompa chyba dobra, ale zobaczyłem cos innego, po wyciągnięciu bagnetu zaczęło sie dymić i dmuchać- czyżby przedmuchy? Macie jakies pomysły? Postaram sie nagrać jak to wyglada

    Hidden Content
    Ostatnio edytowany przez Tokis - 28-05-20 o 18:32

  5. #25

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez Tokis Hidden Content
    Dzis w końcu miałem czas sprawdzić ten dźwięk po wyciągnięciu bagnetu, w sumie roznicy nie było dużej wiec pompa chyba dobra, ale zobaczyłem cos innego, po wyciągnięciu bagnetu zaczęło sie dymić i dmuchać- czyżby przedmuchy? Macie jakies pomysły? Postaram sie nagrać jak to wyglada
    nie zmartwie cię, u mnie wszystko wyglada podobnie/tak samo, taklze sam nie jesteś, nie wiadomo jak to jest w nowym silniku, u mnie 250tkm

    a świece zarowe wykrecaliście? u mnie miały gruby osad takjakby kamień a koncówce świecy, ciezko było nawet zdrapać nożem, wyczyściłem a pozniej je wymieniłem, odczuwalna róznica? zadna, ale moze jakas jest, bo kamienia było 0,5-1mm wiec grubo, 3 i 4 cylinder(liczac od rozrzadu) miał go jakby nieco wiecej
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  6. #26
    wdawid1982's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Ja dołożę coś od siebie. W moim przypadku denerwował mnie ten dźwięk dochodzący z bagnetu. Przy wymianie rozrządu miska w dół, wymieniłem pasek, uszczelniacz. Pompę zdjąłem rozebrałem,oznak zużycia brak, wyczyściłem, poskładałem. Odgłosy delikatnie ucichły, być może to po zmianie oleje bo w tym samym czasie zmieniłem markę oleju. Zrobione od tego czasu 60 tyś nic się nie dzieje.

  7. #27

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tu i tam
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    W sumie świec nie ruszałem jeszcze a przebieg 246tys,
    W jaki sposób można jeszcze sprawdzić stan silnika,
    Gdyby silnik padał to co jest najlepsza alternatywa? Wymiana? Regeneracja?

  8. #28

    Data dołączenia
    Jul 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lodzkie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam panowie,
    Z zainteresowaniem czytałem wasze spostrzeżenia co do pracy waszego silnika diesla. W moim przypadku jest to 2.0 TDI 150hp w modelu 8V z 2013 roku. Przebieg 182tys km.
    Posiadam auto od 30 dni. Po wymianie rozrządu, oleju silnika i wszystkich filtrów zaobserwowałem dziwne dźwięki wydobywające się z silnika.
    Na biegu jalowym przy wkrecaniu na obroty juz przy drobym skoku z 900 do 1100-1300 rpm słychać tępe uderzanie emitujące dźwięk uderzających metalowych cienkich rurek. Dzwiek znika wraz ze spadkiem obrotów. Halas dochodzi od strony lewej silnika, okolice rozrządu,a nawet niżej na wysokości kola. Prawdopodobnie z paska alternatora badz jednej z rolek. Byla o tym mowa wcześniej. Przed zmiana rozrządu nie zaobserwowałem takiego dźwięku.
    Dodatkowo zaobserwowałem znikający płyn chłodniczy również po wymianie rozrządu. Wczoraj zrobiłem zdjęcie stanu oleju w zbiorniku, zęby nie zgłupieć i weryfikuje na bieżąco.
    Co więcej, po wymianie rozrządu wywaliło pierwszy wcisk na listwie przelewowej od wtrysków. Po wymianie listwy na nowa, po przejechaniu około 100km pojawi się check engine (DPF). Blad został skasowany, pojawił się ponownie bez żadnych odczuwalnych zmian.
    Dzisiaj postaram się dodać prace silnika, żebyście mogli porównać z moim i moze uda się cos nowego rozkminic.

    Jeśli chodzi o czynniki odczuwalne podczas jazdy, zauważyłem ze czasami silnik traci moc na 5 i 6 biegu przy probie przyspieszenia. Aczkolwiek moze to wynikac z proby przyspieszenia na niskich obrotach +~2000rpm.

    Przepraszam, ze tak ogolnie.
    Pozdrawiam

  9. #29
    wdawid1982's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Co do płynu to pytanie czy auto było odpowietrzone odpowiednio, mam na myśli specyficzną pompę jaka jest w tych silnikach. Co do "tępego uderzenia" czy wszystko dobrze poskręcane po wymianie rozrządu, skoro wcześniej tego nie było. Jaki błąd się pojawił po podłączeniu?

  10. Podziękowania dla wdawid1982 za pomoc w problemie

    CzaczaA3 (17-07-20)

  11. #30

    Data dołączenia
    Jul 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lodzkie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mozliwe, ze nie byl prawidlowo odpowietrzony. Aktualnie nie widze ubtykow, na biezaco weryfikuje. Co do rozrzadu, to mechanik doswiadczony. Emerytowany po karierze w serwisie fiata, dodatkowo robil juz rozrzad na tej konstrukcji silnikowej.
    Co do bledu nie znam kodu dokladnie. Mechanik powiedzial, ze blad katalizatora i dpf sie zapycha cos w tym stylu i skasowal blad.

    Nagralem prace silnika.
    Filmik nr.1 Obroty jalowe Hidden Content
    Filmik nr.2 Wkrecanie obrotow Hidden Content
    Filmik nr3 Wkrecanie obrotow perspektywa prawego lusterka. Tutaj najwyrazniej slychac wspomniany trzaskot. Hidden Content

    Przedwczoraj dolalem srodek do przeczyszczania wtryskiwaczy itp na pol baku. Wczoraj zrobilem traske okolo 300km. Pod koniec trasy mialem wrazenie, ze do kabiny nawiewa mi jakis chemiczny zapach. Nie byl on intesywny, ale wyczuwalny. Analogicznie sygnalizuje to chyba jakas nieszczelnosc. Dodam, ze poprzednio wystrzelil jedna z zapinek od listwy przelewowej. Bardziej to byla awaria zwiazana z amatorska naprawa, przewod byl sklejony i mechnik powiedzial, ze jakis zabek byl urwany jakby ktos sie tam bawil i z braku znajomosci mechanizmu go uszkodzil.
    Pozdrawiam

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •