Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 25

Temat: 1.8t auq trochę zamula..bardzo proszę o ocenę logów

  1. #11

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Korekty bardzo dobre. Wymieniałeś zaworek jednokierunkowy na jakiegoś toprana? Korek możesz swobodnie podnieść czy jest zassany?

  2. #12

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kołobrzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez przemo88 Pokaż post
    Wymieniałeś zaworek jednokierunkowy na jakiegoś toprana? Korek możesz swobodnie podnieść czy jest zassany?
    Niestety Toprana musiałem wrzucić..ezektor też..chciałem org ale nie było nic innego od ręki a auto musiałem poskładać do 19stej...Korek oleju można swobodnie podnieść, nie jest zassany. To dobrze czy źle? (Dusza na ramieniu&#128552
    Ostatnio edytowany przez mikolay - 26-06-19 o 01:19

  3. #13

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Te toprany wyrzuć do kosza, bo tylko bałaganu Ci narobią. Eżektor był niesprawny czy tak na zaś wymieniłeś? Kiedyś też założyłem zaworek z toprana to miałem syki spod kolektora i korek tak zassało, że ciężko go było wyciągnąć. Stary zaworek był też uszkodzony? Jeśli nie to zakładaj wszystko ori jak było.

  4. #14

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kołobrzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny

    Zmieniłem zaworek i ezektor (oczywiscie stare wyczyscilem kąpielą w wd40) bo wydawały mi się niesprawne tzn.:
    -zaworek ma przyrdzewiałą sprężynkę, która się przycina i nie domyka do końca tej małej membranki..puszcza powietrze w dwie strony

    -ezektor puszcza powietrze w dwie strony na przestrzał (z jednej mniej z drugiej bardziej ale wyraźnie), boczny króciec całkowicie szczelny. No i na tym trójkątnym stożku gdzie jest klejone łaczenie, przy przedmuchu z przeciwnej strony poci się tym co ma w środku.

  5. #15

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zrobisz jak uważasz ale z własnego doświadczenia oraz innych osób obeznanych w 1.8t to z tych elementów tylko ori z ASO.

  6. #16

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kołobrzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny

    No i już całkiem zgłupiałem..zmieniłem u zaufanego mechanika uszczelki pokrywy i nastawnika plus nowe świece (PFR6Q). I pomiar kompresji, który mnie jeszcze dobił (muszę zrobić jeszcze raz gdzieś indziej albo sam jak kupię sprzęt):
    Licząc od str.rozrządu:
    1-13
    2-9
    3-10
    4-13
    Do tego po patrzę na korekty kanału 32, które po zrobieniu odmy były ok.. i szok: 1. 5.6% 2. -7.8% nosz k....czy możliwe że żeby korekcje się tak zmieniły z dnia na dzień praktycznie?
    Auto jedzie wyraźnie lepiej, pali od strzału na zimnym i ciepłym, nie szarpie, obroty przestały falować, nie dymi przy odpalaniu i przyspieszaniu (po hamowaniu silnikiem też) ani na biało, niebiesko, czarno itp..jedyne co dziś zauważyłem to po odpaleniu jak wysiadłem na kostce pod rurą pojawiła się mokra sadza jakby ktoś psiknął czarnym rozrzedzonym sprayem (taka jakby brudna woda) ale dymu nie było żadnego- to z kata poleciało jak zaczęła być odma drożna?
    Spalanie w normie (ostatnio jeszcze przed zmianą odmy zrobiłem traskę ok700km jadąc spokojnie tak do 120km/h ..spalanie 6.7 mierzone do strzału na cpn)..nic nie dzwoni, stuka, rzęzi (nie licząc tego co się pojawiło po udrożnieniu odmy- link do yt kilka postów wyżej)..już nie wiem..
    Nowe logi zrobię jak najszybciej i wrzucę od razu.

  7. #17

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Kompresja nieciekawa, bo spora różnica między 1 i 2 garem. Pewnie masz jakąś nieszczelność jeszcze.

  8. #18

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kołobrzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny

    Logi z dzisiaj. Odma zrobiona, uszczelki pokrywy i nastawnika, nowe świece:
    https://log.malonetuning.com/chart/2...LCvwAAAA%3D%3D

    https://log.malonetuning.com/chart/2...LClwAAAA%3D%3D

    https://log.malonetuning.com/chart/2...AxTyfCjsKtAAAA

    korekcje w gr 32 teraz 0,4% i -6,3%

  9. #19
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Logi wyglądają dobrze oprócz tego cofania zapłonu na 2 i 3 cylindrze co odpowiada słabej kompresji na tych cylindrach. Jeśli nie ma nigdzie nieszczelnosci to chyba masz odpowiedź czemu auto słabiej jedzie :/

  10. #20

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Turbo dość ospale wstaje ale te stuki powinny Cię martwić, bo już mają o wiele za duże wartości Jeśli myślisz o zwiększaniu mocy to zapomnij i lepiej nie katuj już tego silnika. Kat, o ile jest, może też się do tego przyczynia więc jeszcze to do weryfikacji.
    Jak chcesz zostać z autem na dłużej to szykuje się remont albo przeszczep...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •