Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 25 z 25

Temat: 1.8t auq trochę zamula..bardzo proszę o ocenę logów

  1. #21

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kołobrzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez przemo88 Pokaż post
    Turbo dość ospale wstaje ale te stuki powinny Cię martwić, bo już mają o wiele za duże wartości Jeśli myślisz o zwiększaniu mocy to zapomnij i lepiej nie katuj już tego silnika. Kat, o ile jest, może też się do tego przyczynia więc jeszcze to do weryfikacji.
    Jak chcesz zostać z autem na dłużej to szykuje się remont albo przeszczep...
    Stuki mnie martwią istotnie mega polubiłem to autko mimo, że mam je od niedawna. Akurat o zwiększaniu mocy nie myślałem, jeżdżę raczej spokojnie bez upalania, wyścigów itp do 140/150km/h. Pisząc "nie katuj" masz na myśli żeby nie logować go już dynamicznie? Nie wkręcać na obroty przy których zaczyna mocno stukać?
    Co do kata to jak najbardziej jest tylko napisz proszę jak zweryfikować czy jest przytkany? Trzeba zdjąć czy można inaczej? Robiłem test nastawy 046 opisany jako sprawności kata i wyszedł pozytywny..

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Patryk619 Pokaż post
    Logi wyglądają dobrze oprócz tego cofania zapłonu na 2 i 3 cylindrze co odpowiada słabej kompresji na tych cylindrach. Jeśli nie ma nigdzie nieszczelnosci to chyba masz odpowiedź czemu auto słabiej jedzie :/
    Właśnie znalazłem jeszcze jedną..wiedziałem że coś mi umknęło. N112 jest totalnie nieszczelny puszcza nawet przez obudowę..chyba podmienie całą magistralę podciśnienia..będzie chyba sprawniej..no ale tetaz nie wiem czy logować po wymianie bo przemo88 pisze żeby nie katować..

  2. #22

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie katuj to mam na myśli dość częstą jazdę do odciny, a logi możesz porobić tylko póki co to chyba nie ma sensu. Kata najlepiej sprawdzisz po jego wycięciu ale czy w tym przypadku chociaż trochę jest winny to nie dam Ci gwarancji.
    Ta nieszczelność to co najwyżej może mieć wpływ na korekty długoterminowe.

  3. #23

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kołobrzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny

    Z autkiem zdecydowanie chciałbym zostać na dłużej..w najbliższym czasie muszę jeszcze raz sprawdzić kompresję i zrobić próbę olejową, zajrzeć do tego katalizatora za radą przemo88, i uporać się do końca z tą nieszczelnością...napiszę co i jak i wrzucę kolejne logi jak ogarnę te tematy..jak narazie wróciłem właśnie z urlopu z rodzinką. 1500 km zrobione. 4osoby full bagażnik klima 130/140 czyli max do 3,5tys obrotów (starałem się nie przekraczać granicy, poza którą silnik zaczyna mocno cofać zapłony). Silnik pracował równo bez problemu. Spalanie wyszło 7.4 liczone od strzału do strzału (nieszczelność jeszcze nie ogarnięta bo czekam na części). Czy przy spadku korekcji długoterminowej są szanse na osiągnięcie jeszcze niższego spalania?

  4. #24

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kołobrzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny

    Zrobiłem logi na odpiętym n75:
    https://log.malonetuning.com/chart/2...HDjgAAAA%3D%3D

    Po odpięciu wtyczki myślałem, że auto złapie muła, a tu zaskoczenie..zaczął żwawiej jechać od dołu i jakoś taki wg bardziej żywy się zrobił..czy to normalne, że tak się zachowuje bez n75 czy to znaczy, że zawór do wymiany?
    Po podmianie magistralki podciśnienia korekty 032 są następujące: 1: 0,3% 2: -4,7%

    No i jeszcze pytanie bo nie wywaliło mi błędu na blacie..czy powinna się pojawić kontrolka na zegarach po dopięciu wtyczki czy coś mam spaprane.. :/ ? Vcds oczywiście błąd zarejestrował ale na zegarach nic.

  5. #25

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dziwne masz te odczucia, bo żwawszy nie może być jak masz doładowanie 0,3b. Może jakbyś zrobił więcej km z odpiętym n75 to by wyskoczył check ale nie wiem, bo nie praktykowałem tego. Korekty w normie

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •