Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 15 z 15

Temat: Dotykowy ekran w RNS-E + Android Auto

  1. #11
    peetereczek's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Augustów / Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Projekt jak najbardziej działa. Ostatnio wleciała fajna aktualizacja



    Co do twoich pytań:
    - muzyka leci z automatu jak się uruchomi komputerek (ok 30 sec się uruchamia) i masz zapięte uruchomienie się odtwarzacza po połączeniu BT. U mnie też nie ma uruchamiania komputerka po zapłonie, tylko na klawisz. Jak chcesz po zapłonie to musisz sobie ogarnąć jakiś przekaźnik jeszcze
    - mi osobiście się podobają te funkcje Android Auto (masz telefon / nawigację / muzykę / podcasty / radio internetowe / powiadomienia z telefonu / asystent głosowy). Nie będziesz miał YouTube, ale to OpenAuto obsługuje MirrorLink i wtedy po kablu jak podłączysz telefon i włączysz duplikowanie ekranu to będzie się zachowywało jak jakiś telewizor np.
    - karta SD żyje
    - czasem dotyk się wysypie, chińskie cośtam, ale sporadycznie i restart pomaga. Jakoś nie doskwiera mocno
    - Equalizer robi robotę, serio. Jak masz dobre audio w aucie to będzie super. To też zależy jaką kartę dzwiękową wrzucisz, ale ja z jakąś za 50 zł jadę i gra fajnie. Możesz zrobić sobie Raspberry z nakładką HiFi Berry, ludzie na forum OpenAuto opisują swoje projekty z tą kartą dźwiękową. A jest to karta dla audiofili
    - mi to w sumie nie potrzebne, mam w drzwiach super głosniki i ogólnie poprawione audio w aucie to mi styka. Narazie nie myślę o dodatkowym subie, ale myślę że HiFi Berry to ogarnie tobie
    - kamerę cofania mam podłączoną pod moduł video do RNS-E, to OpenAuto nie kontroluje mi kamery. Ale TAK, ciągnąłem 5m kabla do kamery
    - nie, mi klawisz w schowku starcza do włączenia / wyłączenia. Czas boota poprawili trochę, z 55 sec spadło do ok 30 teraz
    Autko: A3 8P lift (Sportback, 2012, CFFB podniesione do 180KM, S-Tronic, ponad 300k km na liczniku)
    Informatyk z prawkiem C+E
    Lubię dłubać się w elektronice

  2. Podziękowania dla peetereczek za pomoc w problemie

    SanFable (10-04-20)

  3. #12

    Data dołączenia
    Oct 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jordanow
    Auto
    A4 B7
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny

    Domyślny Pican2 rnse

    Witam.
    Mam problem ze sterowaniem przyciskami radia po can w open auto pro bo nic nie działa z modułem pican2i jak to dokładnie skonfigurować aby to działało

  4. #13

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8P Q '06
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    39 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    @peetereczek

    Takie pytanie mam. Jak teraz korzystasz z softu z licencją od Stuarta, to mając odblokowany VIN używasz jeszcze modułu TV vns do RNSe? Jest to jeszcze potrzebne w projekcie? Czy wystarczy zwykłe podlaczenie sygnału obrazu do kostki szarej(32piny)?
    Ostatnio edytowany przez ANONIM - 07-01-22 o 15:37
    anonimowe A3 8P.

  5. #14

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląskie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4T CAXC

    Domyślny

    jak projekcik? Bo powoli zbieram graty

  6. #15

    Data dołączenia
    Dec 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Za zachodnią granicą
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Dobra podbijam wątek. Witam jeszcze raz jestem swieży na forum ostatnio kupiłem 3ke 8p 2011 sportback w s line. I teraz tak: to moje pierwsze audi i sytuacja wygląda następująco: Kupiłem w niemczech imam niemieckie menu i mam Audi RNS-E. Chciałbym zmienić menu na polskie to jest 1 a 2 chciałbym android auto i to kupić porządny sprzęt z oficjalnej listy urządzeń bez tego potencjometru i przycisków obok z wielkim dotykowym ekranem mieszczącym się w 2 DIN a ten oryginalny mogę sprzedać za niemałe pieniądze. Perspektywa map google, spottify, dotyku i bluetooth jest super. Trzeba iść z duchem czasu i nie być skrajnie seryjnym ortodoksem.
    Na małym wyświetlaczu pomiędzy zegarami i tak mam po niemiecku komunikaty.
    Moje pytania są następujące:
    1. Czy rezygnując z audi rns-e nadal będę miał pikające sygnały z czujników parowania? Zanim kipiłem audi to widziałem trochę rzeczy w sieci i myslałem że będę miał przy cofaniu te sektory pokazane na wyswietlaczu)))) 50 40m30 cm do sciany wiecie o co chodzi ale nie mam i tylko jest pikanie z odpowiednio zwiększającą się częstotliwoscią (dla mnie nadal git)

    2. Czy tak czy inaczej muszę zmienić język na polski jeżeli chcę mieć na wyswietlaczu między zegarami polski język? Zakładam że informacje systemowe są przechowywane w innym miejscu i zmiana radia nie zmieni języka. Prawda?
    3. Obecnie mam też cos takiego jak audi multimedia interface no i radio gra bardzo ok natomiast przez kabel do telefonu z zakonczeniem jack 3,5 okropnie bas pierdzi stąd moje pytanie czy po zmianie na radio z wyswietlaczem dotykowym i android auto problem minie?
    4 jaki sprzęt polecacie?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •