Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: Dotykowy ekran w RNS-E + Android Auto

  1. #1
    peetereczek's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Augustów / Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny Dotykowy ekran w RNS-E + Android Auto

    Cześć,

    Udało mi się w ten weekend złożyć swoje Raspberry Pi z zainstalowanym Open Auto Pro, które pozwala na uruchomienie Android Auto. O samym Open Auto nie będę opowiadał, dość jest opisane na stronie projektu: https://www.facebook.com/Blue-Wave-S...4498282553729/

    Twórca Open Auto pokazał projekt w A8 (wymaga płytki pican2). To co u mnie jest to już po aktualizacjach gdzie nie ma komunikacji z CAN, ale jest dotyk
    [update]Jestem w kontakcie z twórcą oprogramowania, trwają testy komunikacji z CAN. Jest już wsparcie przycisków z RNS-E Wkrótce mają pojawić się cyfrowe zegary



    Odświeżyłem trochę projekt, który opisałem w tym wątku: https://www.a3-club.net/forum/showthread.php?136276-Wst%EAp-do-CarPi-dla-RNS-E

    Lista potrzebnych rzeczy mniej więcej się pokrywa, oprócz płytki pican2 (która obecnie jest bezużyteczna, ale chce to zmienić). Oczywiście trzeba jeszcze dokupić, najtaniej bezpośrednio z Chin szybkę lub folię (może być lepsza bo cieńsza) dotykową, którą trzeba wmontować w RNS-E. Dalej to już odrobina umiejętności programistycznych i czytania ze zrozumieniem poradników z internetu. Całość działa dobrze i jedynym minusem jest jakość obrazu, ale to już ograniczenie RNS-E którego się nie przeskoczy. Obraz jest akceptowalny tylko w trybie nocnym, mapa w dziennym jest po prostu nieczytelna.

    Fotki z montażu:






    A oto krótki pokaz działania

    Ostatnio edytowany przez peetereczek - 16-07-19 o 22:31 Powód: wsparcie CAN bus
    Autko: A3 8P lift (Sportback, 2012, CFFB podniesione do 180KM, S-Tronic, ponad 300k km na liczniku)
    Informatyk z prawkiem C+E
    Lubię dłubać się w elektronice

  2. #2
    deve_crisu's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Zdradzisz cenę takiej przeróbki rns-e?

  3. #3
    Tukan12's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Birmingham
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pewnie około tysiąca jesli masz juz rns-e

  4. #4
    peetereczek's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Augustów / Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tukan12 Pokaż post
    Pewnie około tysiąca jesli masz juz rns-e
    Tak, w tysiącu powinno się zamknąć. Najdroższym elementem jest interfejs do RNS-E z Video In Motion. Ja sam mam interfejs od VNS media, który kosztował mnie ok 430 zł. To otwiera drogę to czego tylko dusza nie zapragnie
    Autko: A3 8P lift (Sportback, 2012, CFFB podniesione do 180KM, S-Tronic, ponad 300k km na liczniku)
    Informatyk z prawkiem C+E
    Lubię dłubać się w elektronice

  5. #5

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez peetereczek Pokaż post
    Tak, w tysiącu powinno się zamknąć. Najdroższym elementem jest interfejs do RNS-E z Video In Motion. Ja sam mam interfejs od VNS media, który kosztował mnie ok 430 zł. To otwiera drogę to czego tylko dusza nie zapragnie
    Jaki masz model RNS-E - czy posiada pin RFSL? Czy z tym interfejsem od VNS media można uruchomić kamerkę cofania w radiu bez pinu RFSL?

  6. #6
    peetereczek's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Augustów / Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez markus2 Pokaż post
    Jaki masz model RNS-E - czy posiada pin RFSL? Czy z tym interfejsem od VNS media można uruchomić kamerkę cofania w radiu bez pinu RFSL?
    Z pinem, szczerze nie wiem o który ci może chodzić, mam 193G, a kamerkę cofania można podłączyć do tego modułu. Jest specjalna wtyczka na kamerę cofania:
    Dokładnie tego modułu używam: http://vnsmedia.com/pl/p/ADAPTER-MUL...AUDI-RNS-E/120
    Autko: A3 8P lift (Sportback, 2012, CFFB podniesione do 180KM, S-Tronic, ponad 300k km na liczniku)
    Informatyk z prawkiem C+E
    Lubię dłubać się w elektronice

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez peetereczek Pokaż post
    Z pinem, szczerze nie wiem o który ci może chodzić, mam 193G, a kamerkę cofania można podłączyć do tego modułu. Jest specjalna wtyczka na kamerę cofania:
    Dokładnie tego modułu używam: http://vnsmedia.com/pl/p/ADAPTER-MUL...AUDI-RNS-E/120
    Chodzi mi o pin C2 w gnieździe podłączenia radia. Ja również mam 193G i u mnie jest opisany jako "N.C.", ale widziałem już na necie zdjęcia 193G z w których ten pin jest opisany jako "RFSL". Teraz zastanawiam się czy moduł podaje sygnał po linii CAN do radia że wrzucony jest bieg wsteczny, przez co radio (oczywiście gdy jest przekodowane na obsługę kamerki) wyświetli obraz z kamery, czy po prostu używa tego pinu - podaje na niego sygnał - i wtedy pojawia się obraz.
    Szkoda że moduł nie jest aktualnie dostępny w magazynie, ale będę jeszcze szukał

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    peetereczek's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Augustów / Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez markus2 Pokaż post
    Teraz zastanawiam się czy moduł podaje sygnał po linii CAN do radia że wrzucony jest bieg wsteczny
    Wydaje mi się, że tak to powinno działać. Sam moduł parktronic też tutaj ma znaczenie. Ja na przykład chciałbym mieć wizualizację czujników na radiu, no ale mam tylko ten 'podstawowy' parktronic z tylko pikaniem na tył
    Autko: A3 8P lift (Sportback, 2012, CFFB podniesione do 180KM, S-Tronic, ponad 300k km na liczniku)
    Informatyk z prawkiem C+E
    Lubię dłubać się w elektronice

  9. #9
    peetereczek's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Augustów / Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Mały update co do projektu

    Jest wsparcie dla przycisków z RNS-E, także nie jest konieczne posiadanie ekranu dotykowego. Jednak obsługa tylko przyciskami wymaga przyzwyczajenia, lepiej mieć ten ekran...
    Czekam na pojawienie się zegarów cyfrowych
    Autko: A3 8P lift (Sportback, 2012, CFFB podniesione do 180KM, S-Tronic, ponad 300k km na liczniku)
    Informatyk z prawkiem C+E
    Lubię dłubać się w elektronice

  10. #10

    Data dołączenia
    Mar 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4T CAXC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez peetereczek Pokaż post
    Mały update co do projektu

    Jest wsparcie dla przycisków z RNS-E, także nie jest konieczne posiadanie ekranu dotykowego. Jednak obsługa tylko przyciskami wymaga przyzwyczajenia, lepiej mieć ten ekran...
    Czekam na pojawienie się zegarów cyfrowych

    Hej,

    i jak projekt? coś się dzieje? ogólnie mam mętlik w głowie, brnąć w openauto pro czy jednak kupić gotowca dotykowego 2din np. SONY XAV-AX3005DB

    Jeżeli wciąż używasz to mam pytanie, jak to jest z niezawodnością tego?

    np.
    czy spotify włącza się za każdym razem po odpaleniu auta i muzyka leci z automatu?
    jak działa android auto?
    karta sd się nie wysypała?
    faile systemu?
    jak wygląda jakość dźwięku? ten equalizer to nie jest pic na wodę? ogólnie będe robił dosyć przyzwoite car audio i mi się płakać chce jak widzę kartę muzyczną na usb, kabel lecący do wzmacniacza itd..
    myślałeś o nagłośnieniu 2.1? fajnie jakby skrzynia była "natywnie" obsługiwana
    ciągnąłeś 5m kabla hdmi do raspberry pi cam?
    bawiłeś się w jakiś soft power off? jak z czasami bootowania?

    ogólnie im więcej myślę tym więcej jest elementów, które po prostu będą działać, ale tylko na papierze...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •