Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 24

Temat: Mody silnika 1.8 TFSI

  1. #11
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    W etce porównasz jeśli masz plik .txt rozkodowane wyposażenie po vin.

  2. #12

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    osiek
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Wie ktos jak przebudowac dolot powietrza pod turbo k04 ?

  3. #13

    Data dołączenia
    Jul 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    OCP
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T CDAA

    Domyślny

    Dolotu nie trzeba ruszać pod K0464, wymagana jest tylko zaślepka przy zimnej stronie bo EA888 nie ma takowego przewodu jak w starszych TFSI, ale to pierdoła za kilka pln.
    Największa historia to wyjście zimnej strony K04 które trzeba zmodyfikować bo uniemożliwia montaż w cda i bzb czy tam ccz.
    Dodatkowo pojawia się temat Dvki, albo relokacja, albo znowu rzeźba z zimną stroną turbo K04.
    Najlepszą opcją jest dorwać gotowca od APR, albo TTE Turbo (oni robią dla apr), takową kupiłem niedawno i wraz z zimnym dolotem APR (prosty) i przelotem DP 2,75 za ok 2 tygodnie zakładam taki set u siebie.(pojawi się film z przebiegu na yt Anty Mechanik ).
    Odnośnie sprzęgła w 1.8 TSI, bezpieczna granica to 380nm na seryjnej tarczy (znam auta i z 400nm + które jeżdżą normalnie) , albo 400nm+ na tarczy obitej okładziną z domieszką kevlaru (luk-s).
    Myślę że wyczerpałem temat.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    [QUOTE=ciepek;1642185] odnośnie skrzyni i sprzęgła z 2.0....wylatuje wszystko i wszystko musisz kupić, tzn zestaw sprzęgła, skrzynia, pół osie, rozrusznik, łapy, poduszki, linki wybieraka zmiany biegów...najlepiej trafić rozbitka i rozkręcać dziada.

  4. #14
    michal1999r's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8T CDAA

    Domyślny Układ wydechowy - DP/kat/mapa

    Witam,
    planuje się zająć swoim audi i w planach mam zamontowanie downpipe oraz wgrać mape. (audi a3 8p sline 2012 rok , silnik 1.8 TFSI)
    I tutaj pojawia się kilka pytań na które nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi, a gdy wypytuje o to firmy zajmujące się wydechami nie dostaję konkretnych odpowiedzi.
    A więc zaczynam od kwestii takiej czy macie polecone firmy jeśli chodzi o wydechy?
    Ja znalazłem BaqExhaust wydaje się być porządną firmą i ceny nie są wygórowane, bynajmniej tak mi się wydaje. Ale już do rzeczy, wypunktuje co dokładnie potrzebuję się dowiedzieć.

    1. Czy jest możliwość podzielenia robienia pełnego wydechu na etapy? Czyli jeśli teraz zamontuje sam downpipe to w przyszłości zamawiając gotowca wybieram opcję cat-back? i czy to wszystko będzie pasować?
    2. Jaką wybrać najoptymalniejszą średnice DP, do wyboru w Baq jest 2,75" oraz 3" dodam, że cały wydech jest seryjny z podwójną końcówką wydechu (Jeżeli to ma jakiekolwiek znaczenie, ale piszę dla pewności)
    3. Czy sama wymiana DP bardzo będzie wpływać na brzmienie wydechu? Zależy mi na powiedzmy delikatnym brzmieniu i przy dodaniu gazu jednak z nutą agresywności - przy seryjnym wydechu ją odczuwam a po takiej wymianie powinno być lepiej. Nie chciałbym, żeby ten dźwięk był uciążliwy tylko przyjemny dla ucha. Czy średnica też ma na to wpływ?
    4. Istotne pytanie.. DP z katem czy nie? Jest możliwość wyboru DP wraz z katalizatorem sportowym. Dodaje iż w dowodzie mam wklepany 'Poziom emisji spalin euro 5'. Jak w przyszłości wygląda sprawa z przeglądami? I czy po prostu jest sens dopłacać 1200zł do sportowego kata
    5. Do wyboru jest kat z normą euro 3 lub 4. Jaka jest różnica pomiędzy jednym a drugim i co wybierać?(cena 200zł więcej pomiędzy 3 a 4)Chyba byłbym skłonny wybrać opcję z katalizatorem aby oszczędzić sobie ewentualnych problemów.
    6. Ostateczne pytanie, czy po prostu warto się za taką zmianę brać? Nie wiem czy będę w przyszłości brać się za cały układ wydechowy aczkolwiek od czegoś zacząć można i jeśli to wpływa w jakimś stopniu na brzmienie i przyjemność z jazdy to chętnie się za to zabiorę.
    7. Czy wymianę DP jest bardzo skomplikowana i czy można ją zrobić we własnym zakresie czy zalecacie żeby oddać to do kogoś kto się na tym zna?
    Póki co to chyba na tyle z moich wątpliwości. Jak sobie coś przypomnę to dopisze
    Pozdrawiam!

  5. #15
    michal1999r's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8T CDAA

    Domyślny

    @refresh

  6. #16
    pawlik's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    audi Q+Stronic
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    1. Tak. Tak. Nie ma powodów czemu miało by nie pasować
    2. Jeśli nie planujesz przyszłościowo iść w moce ponad 400KM to 2,75" starczy. Nie wiem jak bardzo restrykcyjna jest reszta wydechu w 1.8 TSI, ale jeśli jest podobna jak w 2.0T to nie wymaga zmiany ze względu na sam program silnika (chyba, że ze względu na dźwięk). Ja mam 3" od Baq z kat Euro 4, wziąłem luźniejszy na wyrost, teraz się przyda po zmianie turbo na K04..
    3. Owszem wpływa, ale jest to pozytywna zmiana. Jak się wkręci silnik na wyższe obroty to przyjemnie brzmi, nie tak bezpłciowo jak mikser/blender jak w przypadku seryjnego kata.
    4. Z katem, sugeruję Euro 4. Przy braku kata po 1sze będziesz zmuszony zaznajomić się z jakimś diagnostą, po 2gie może być tak że będzie zawiewać zapach spalin do kabiny (zdecydowanie przy cofaniu).
    5. j.w.
    6. Warto. Auto "ożywa" po tej zmianie. Oczywiście soft do tego polecany również
    7. Bez kanału / podnośnika możesz mieć ciężko. Ja oddałem tą robotę zaufanemu mechanikowi. Przy Q nie jest to szczególnie lajtowa wymiana..
    a3 Q,T,S-tronic / full S-line (350 KM, 484 Nm) <- jest
    a3 asz (195 KM, 394 Nm) + Yamaha R6 2003r <- było
    Suzuki Swift GXi '86 (1.3 DOHC , 101 KM)<- było

    https://www.a3-club.net/forum/showth...%26%238217%3Ba

  7. #17
    michal1999r's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8T CDAA

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź,
    w międzyczasie dowiedziałem się co nieco od samego producenta ww. Baq. Również powiedział, że 2,75'' w zupełności wystarczy więc przy tym zostaje. Tak samo zostaje przy Euro 4 w razie wyboru opcji z katem.
    Została mi ostatnia zagwozdka tego nieszczęsnego katalizatora.
    cytuje słowa od Pana z Baq:
    "Tak, znacząco wpływa - mianowicie downpipe z katalizatorem właściwie nie zmieni dźwięku układu, a downpipe bez niego wydobywa głębię i pozwala uzyskać głośniejszy układ. Nie, nie będzie przesadnie głośny." - Moje pytanie było czy kat wpływa znacząco na brzmienie.
    Mam mieszane uczucie co do wyboru, ale gdzieś mnie ciągnie do opcji z katem. Z przeglądami coś bym załatwił choć czy brak tego kata aż tak zmienia dźwięk? Jak wspomniałem, nie zależy mi na jakimś konkretnym hałasie tylko przyjemnym dla ucha brzmieniu. Choć według słów Pana z Baq ten dźwięk nie ulegnie większej zmianie.
    Jak sprawdza ci się DP z Baq skoro go posiadasz? Wszystko jest jak należy? (wykonanie, jakość do ceny) bo jednak są na rynku 'tańsze opcje' ale nie zależy mi na oszczędzaniu bo jest to jednorazowa wymiana i chciałbym mieć coś porządnego zamontowanego.

  8. #18
    pawlik's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    audi Q+Stronic
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Musisz wziąć pod uwagę w jaki sposób będziesz eksploatować auto: czy głównie/tylko miasto czy jednak trasy też będą. Ogólnie program silnika też powoduje zwiększenie ilości dB w kabinie.. U mnie oprócz kata jest tylko fabryczny końcowy tłumik, zatem jeśli bym z kata zrezygnował to cały wydech byłby po prostu rurą zakończoną końcowym tłumikiem. Gdzieś czytałem, że w takim konfigu jest jednak głośno - szczególnie na trasie.
    Miałem ten sam dylemat czy brać Baq - który wg mnie wcale nie jest drogi, czy brać tańszą konkurencję z cienko ściennych rurek. Nie żałuję decyzji.
    a3 Q,T,S-tronic / full S-line (350 KM, 484 Nm) <- jest
    a3 asz (195 KM, 394 Nm) + Yamaha R6 2003r <- było
    Suzuki Swift GXi '86 (1.3 DOHC , 101 KM)<- było

    https://www.a3-club.net/forum/showth...%26%238217%3Ba

  9. #19
    michal1999r's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8T CDAA

    Domyślny

    Auto głównie eksploatowane w mieście, trasy oczywiście też się zdarzają.
    Czyli wnioskuje, że warto brać opcję z katem który mi jednak 'wyciszy' brzmienie, ale program i tak mi to zrekompensuje? Nie chciałbym sytuacji tak jak mówisz kiedy jest głośno i nie ma komfortu z jazdy, to totalnie nie wchodzi w grę.
    Raczej przy Baq już zostanę, myślałem nad MG ale nie dostaje od nich odpowiedzi także skłaniam się ku tej firmie.
    Tylko jeszcze mnie zastanawia fakt tej konfiguracji o której mówisz. Czyli środkowy tłumik też wymieniałeś? bo rozumiem że od dp do końcowego tłumika masz modyfikowane?
    tutaj podsyłam zdjęcie jak to aktualnie wygląda: https://imgur.com/a/YUFQbTU
    Czy warto też wymieniać środkowy tłumik czy raczej DP z katem w zupełności wystarczy?

  10. #20
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pawlik Pokaż post
    Ogólnie program silnika też powoduje zwiększenie ilości dB w kabinie.
    ciakawa teoria, tyle aut mialem, teraz tez dwa, z robionym tylko programem, zadnej zmiany..

    w tym jeden to wlasnie CCZ samym softem na 273>
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •