Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 28

Temat: Filtr cząstek stałych DPF - diagnoza dopalanie etc.

  1. #1
    Jordi's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Filtr cząstek stałych DPF - diagnoza dopalanie etc.

    Witam.

    Panowie ma ktoś może instrukcje wypalania w VCDS DPF'a w 8V? Internet wszędzie pokazuje tylko w 8P...
    Sprzedam | Felgi BBS Skręcane 18 cali | Kierownica 3 ramienna + Poduszka | Bixenony Nieskrętne | Zbiorniczek + Czujnik + Spryski pod Xenon

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny Filtr cząstek stałych DPF - diagnoza dopalanie etc.

    Witam
    Zastanawiam sie nad kwestią wypalania DPF, otóż w A3 8P to zjawisko było niezauważalne(czasami smierdziało podczas jazdy spalinami to wtedy sie prawdopodobnie wypalał) i procedura uruchamiała sie chyba tylko przy odpowiednim zapełnieniu.

    W 8V zauważyłem ze filtr wypala sie prawdopodobnie po okreslonym dystansie(czy pełny/czy nie), zdażyła mi sie kilkukrotnie stytuacja ze parkuje auto a tam chodzi wentylator chłodnicy i z wydechu lecą gorące spaliny(filtr sie wypala)

    Co robić w takiej sytuacji? bo chyba gaszenie auta jest najmniej rozsądnym wyjściem, wszystko rozgrzane do czerwoności zgasimy to w turbinie olej sie pewnie gotuje, czekanie? ile 15min? 30min? wentylator chodzi cały czas(zgasimy to dalej pracuje, ale on nie jest chyba wystarczajacy zeby to odpowiednio szybko schłodzić) gdy naciskam gaz to obrotu ida do 2,5k i słychać taki dziwny dźwiek(świst malejacy i zwiekszajacy) jakby turbo sie otwierało i zamykało lub jakaś przepustnica

    Jak wy sobie z tym radzicie / jak powinniśmy sie zachowac w takiej sytuacji?
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TCZEW
    Auto
    AUDI A3 8V 2013r
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    kolego z tego co słyszałem to ta procedurę wypalania dpf wielokrotnie przerywamy nieświadomie porostu zostanie niedokończona i następnym razem się zrobi przy kolejnej jeździe gdzieś w vcds widać ile razy proces wypalania został zaczęty i niedokończony z powodu zakończenia jazdy,u siebie nie wiem kiedy to się wypala jakoś nie zauważyłem ,czasem jak zgaszę auto to wentylator chłodnicy chodzi po zgaszeniu do minuty czasu lub dłużej , z wydechu to czuję tylko taki dym bezbarwny ze zatyka mnie ,ogólnie to co szkodzi dpf i egr to mulenie auta w mieście odpowiednia zmiana biegów , a nie szczędzenie na paliwie, oraz krótkie dystansy auto się nie nagrzeje ,radzę się wybrać na autostradę i go przepalić

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    hmm nie o to do konca chodzi, bo nawet wracając z trasy 380km podjechałem pod garaz a wentylator chodzi czyli dpf sie wypala, a trasa to była autostrada i wiadomo obroty miał, takze zrobiłem 380km a on sie akurat musiał wypalać jak chciałem stanąć.. w tych CR'ach chyba sie wypala po okreslonym dystansie a nie po tym czy jest zapełniony, zawsze trzymam obroty min1600-1800 wiec nie jest to jakies mulenie, bo wiem tez jak wskazuje komputer zeby zmieniać biegi, a on chciałby jezdzić na... 1200obr

    Problemem wydaje mi sie to ze jest mega goracy a my go gasimy przez co w turbinie olej smarujacy zaczyna sie gotować i jest to napewno bardzo dla niej niezdrowe, to tak jakbyś cisnoł 200km/h zatrzymał sie i z miejsca zgasił - uważam ze efekt ten sam?
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  5. #5

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Niestety jest to ogromny problem w dieslach i brak informacji o wypalaniu dpf-u moim zdaniem producenci celowo nie umieścili jakiejś kolwiek kontrolki czy informacji ze wypalanie odbywa się właśnie teraz po to by uszkodzić... Jedyna możliwość to nauczyć się własnego auta. Podczas wypalania komputer uruchamia możliwie wszystko by tracąc jak największa energię powodował podniesienie temperatury spalin. Klima, wentylatory, ogrzewane lusterka itd. przez co auto głośniej chodzi. Właśnie w tedy odbywa się wypalanie i jest to moment by utrzymać najlepsze warunki. Przy odrobinie szczęścia wypali nam się w trasie i nie ma problemu. Ale często zdarza się że akurat użytkownik dojechał do celu i gasi auto. Są podobno różne możliwości by demontować czujniki ze np właśnie wzrósł pobór energii i można wywnioskować ze dpf się wypala.

  6. #6

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TCZEW
    Auto
    AUDI A3 8V 2013r
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    igoroch ,i ostatnio od zimnego silnika zrobiłem 10 km na postoju chciałem go już gasić i nagle obroty mi na 1000 obrotów podskoczyły same załączył się wentylator , byłem w krótkich spodenkach otwierając drzwi poczułem buchające ciepło , ale najlepszy jest tłumik na końcu bo wydobywające spaliny aż parzyły i nie utrzymasz ręki z 5 cm od tłumika, wentylator też chodził cały czas oczywiście klima była wyłączona, ,czekałem jakieś 5 minut cały czas wydobywały się bardzo gorące spaliny i tak zgasiłem auto bo jakoś końca nie było widać tego wypalania dpf cały czas auto chodziło na 1000 obrotów i wentylator bez przerwy, po zgaszeniu auta i tak wentylator długo chodził jakieś 3 minuty jeszcze, potem wróciłem do domu powiem pocisłem go 7km porządnie dalej te gorące spaliny się wydobywały że aż parzyło i dalej wentylator po zgaszeniu z 3 minuty chodził,potem chciałem sprawdzić to 1000 obrotów na postoju na biegu jałowym czy to normalne było, ale podłączyłem go do kompa no i żadnych błędów ani na silniku ani na innych podzespołach zrobiłem skan całego auta.

    pytanie do innych czy komuś kontrolka DPF sie zapliła i po jakim przebiegu? ja mam już 110 tysięcy przebiegu i narazie nic wszystko ok.
    Ostatnio edytowany przez tomasz7770 - 10-08-19 o 00:34

  7. #7
    MucikV's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Kontrolka zapala się tylko w chwili krytycznego zapełnienia filtra, przebieg nie ma tu wielkiego znaczenia ,a raczej sposób użytkowania.

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    tomasz7770, u mnie jest identycznie, mozna to jeszcze bardzo szybko zaobserwować bo spalanie na postoju wzrasta, normalnie mam 0,5l/h a tak to 0,9l/h i weż tu jezdzij krótkie odcinki.. nie wypali sie nigdy az sie zapcha i po drodze narobi innych szkód, najbardziej drażni mnie to ze jazde trase z 40km a on wypala sie jeszcze jak juz chce go gasić... wogole zauważyłem ze to wypalanie długo trwa w 8P nawet nie wiedziałem kiedy to sie dzieje i przez 60tys nic sie nie zapchało nigdy ani nic a jezdziłem tak samo.

    Warto też byłoby pozanać jakie są warunki do wypalania i jak najlepiej postępować podczas wypalania lub też kiedy sie zatrzymamy a on sie wypala?
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  9. #9

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)

    Domyślny

    Wypalanie można rozpoznać po tym, że jak silnik jest już zagrzany (temp. w połowie wskaźnika) to na biegu jałowym (czy to jak stoimy na światłach czy wyrzucimy na luz podczas jazdy) obroty utrzymują się na 1000, wyłącza się start/stop. Też silnik ma nieco inny dźwięk, jakby bardziej agresywny/sportowy. Procedura trwa około 15min, niezależnie czy lecimy na trasie czy turlamy się po mieście. Jak zauważymy wypalanie to najlepiej nie przerywać, nawet po dojechaniu do celu dobrze jest poczekać. Komputer po określonym czasie zakończy operację i obroty spadną do 800-900.

  10. #10

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tu i tam
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Czyli wzrost obrotów do 1000 zawsze sugeruje wypalanie Dpf?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •