Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 28

Temat: Filtr cząstek stałych DPF - diagnoza dopalanie etc.

  1. #11
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    za proste by to bylo...

    niedomagajacy akumulator, zuzyty alternator / regulator napiecia , czujnik temperatury itd itp

    zasadnicza roznica czy obroty podwyzszaja sie na cieplym czy tez na zimnym silniku..
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #12

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tu i tam
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Rano po włączeniu na zimnym ma 800/900 a jak sie rozgrzeje to na 1 stoi wyłącze samochód i wentylator nadal chodzi

  3. #13

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)

    Domyślny

    Nie wiedziałem czy pisać tego posta tutaj, czy w dziale diagnostyki VAG, bo jest tam temat z moim problemem dotyczącym czujnika temperatury spalin G235, ale postanowiłem napisać go tutaj ze względu na model 8V.

    Silnik 2.0 TDI 150KM. Ostatni okres był obarczany krótkimi trasami 5-10km. Po jakimś czasie kiedy dojeżdżałem na miejsce, obroty były na poziomie 1000, spalanie na poziomie 0,9/1L i wentylatory chodziły nawet po zgaszeniu silnika. Zbagatelizowałem to iż problem pojawiał się już nie raz, ale znikał po jakiejś dłuższej jeździe. Podczas kolejnej jazdy wyskoczyła mi kontrolka DPF z komunikatem "Filtr cząstek stałych: awaria systemu! Patrz podręcznik". Po podłączeniu do komputera, VCDS pokazał następujący błąd:
    "Czujnik 1 temperatury spalin (G235); zespół 1
    P0544 00 [032] - usterka elektryczna
    Sporadyczny - Niepotwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów".
    Zagłębiłem się w temat i zacząłem poszukiwania owego czujnika w internecie, żeby go wymienić, ale najpierw postanowiłem wyjechać gdzieś na drogę szybkiego ruchu i trochę przepalić DPF, mając nadzieję, że to pomoże. Podjechałem najpierw na stacje benzynową, zatrzymuje się i obroty znowu na 1000, a spalanie 0,9/1L. Zjechałem na bok i dałem mu pochodzić na wolnych obrotach. Chodził dobre 10-15 minut. Po tym czasie spalanie spadło na 0,5/0,6 litra, obroty również spadły w okolice 800 i kontrolka z DPF zniknęła. Dla świętego spokoju jednak wybrałem się na małą trasę. Od tamtego incydentu minęły trzy dni i narazie po błędzie ani śladu. DPF nie był jakoś szczegółnie zapchany po tym co pokazywał VCDS. Nie wiem teraz czy ten czujnik głupieje, czy takie błędy mogą pojawiać się właśnie przy zapychaniu DPF poprzez krótkie trasy. Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem to proszę o swoje spostrzeżenia. Może i komuś pomoże również mój post, że nie od razu trzeba wymieniać ten czujnik Hidden Content

  4. #14

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TCZEW
    Auto
    AUDI A3 8V 2013r
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    jarolinho mógłbyś cały ten błąd wkleić tutaj z vcds ?

  5. #15

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)

    Domyślny

    8621 - Czujnik 1 temperatury spalin (G235); zespół 1
    P0544 00 [032] - usterka elektryczna
    Sporadyczny - Niepotwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów

  6. #16
    Sylvio's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sopot
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez jarolinho Hidden Content
    Nie wiedziałem czy pisać tego posta tutaj, czy w dziale diagnostyki VAG, bo jest tam temat z moim problemem dotyczącym czujnika temperatury spalin G235, ale postanowiłem napisać go tutaj ze względu na model 8V.

    Silnik 2.0 TDI 150KM. Ostatni okres był obarczany krótkimi trasami 5-10km. Po jakimś czasie kiedy dojeżdżałem na miejsce, obroty były na poziomie 1000, spalanie na poziomie 0,9/1L i wentylatory chodziły nawet po zgaszeniu silnika. Zbagatelizowałem to iż problem pojawiał się już nie raz, ale znikał po jakiejś dłuższej jeździe. Podczas kolejnej jazdy wyskoczyła mi kontrolka DPF z komunikatem "Filtr cząstek stałych: awaria systemu! Patrz podręcznik". Po podłączeniu do komputera, VCDS pokazał następujący błąd:
    "Czujnik 1 temperatury spalin (G235); zespół 1
    P0544 00 [032] - usterka elektryczna
    Sporadyczny - Niepotwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów".
    Zagłębiłem się w temat i zacząłem poszukiwania owego czujnika w internecie, żeby go wymienić, ale najpierw postanowiłem wyjechać gdzieś na drogę szybkiego ruchu i trochę przepalić DPF, mając nadzieję, że to pomoże. Podjechałem najpierw na stacje benzynową, zatrzymuje się i obroty znowu na 1000, a spalanie 0,9/1L. Zjechałem na bok i dałem mu pochodzić na wolnych obrotach. Chodził dobre 10-15 minut. Po tym czasie spalanie spadło na 0,5/0,6 litra, obroty również spadły w okolice 800 i kontrolka z DPF zniknęła. Dla świętego spokoju jednak wybrałem się na małą trasę. Od tamtego incydentu minęły trzy dni i narazie po błędzie ani śladu. DPF nie był jakoś szczegółnie zapchany po tym co pokazywał VCDS. Nie wiem teraz czy ten czujnik głupieje, czy takie błędy mogą pojawiać się właśnie przy zapychaniu DPF poprzez krótkie trasy. Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem to proszę o swoje spostrzeżenia. Może i komuś pomoże również mój post, że nie od razu trzeba wymieniać ten czujnik Hidden Content
    Miałem A3 8V z 2.0 TDI i przez 6 lat użytkowania ten problem pojawił się kilka razy Hidden Content
    Wystarczyło wyskoczyć na trase i przejechać się z równymi obrotami - problem zniknął na dłuższy czas.
    Nie przejmuj się tym Hidden Content

    teraz mam 1.5 TFSI po lifcie i tęsknie za 2.0 TDI ( przede wszystkim elastyczność na trasie i spalanie ). Hidden Content
    __________________________________________________ _________________________________________________

    AUDI Q5 OFFROAD 2013 & AUDI A3 Ambition 2012

  7. #17

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny Wypalanie DPF

    Panowie napiszcie co ile km wypala się u Was DPF U mnie dzieje się co ok 300 km i wydaje mi się że to za często. Dziennie robię ok 50 km w połowie trasa i miasto. Jak to jest w waszych autach. Będę wdzięczny za każdą informację.

  8. #18

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    ja mam równiez 2.0tdi CRBC i nie zawsze zauważe, ale u mnie wydaje m i sie ze jest to też cos w przedziale 300-500km mój przebieg to 260tys.km

    Rózwież uważam ze to czesto, bo w poprzednim 8p 2.0tdi BMM wogole nie wiedziałem kiedy sie wypala(moze ze dwa albo 3 razy poczułem przez 4 lata uzytkowania)

    Wydaje mi sie ze tutaj wypalanie ustawione jest co dany przebieg, a nie poziom zapełnienia, chyba ze przebieg robi swoje i tak naprawde ten filtr jest juz zapchany w tak ze te wypalania nie pomagają zbytnio i dlatego czesto je robi
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  9. #19
    Grogi's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    236 razy
    Podziękował
    209 razy

    Domyślny

    To i ja się pochwalę😎
    Silnik CRBC przebieg 130 tyś w manualu. Dojazd do pracy i powrót około 45 km dziennie. Wypalanie średnio raz na tydzień jeśli zauważe😂 bo jak wiemy nie ma żadnej informacji o tym. I zdarza sie ta operacje przerwać.
    Czyli podsumowując wypalanie +- 400km przebiegu.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  10. #20

    Data dołączenia
    Jul 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Józefów/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny Kontrolka systemu kontroli spalin

    Cześć ! Posiadam Audi A3 8V 2.0TDI. Co jakiś czas zapala mi się lampka systemu kontroli spalin, po czym po kilku(5-8 odpaleniach silnika) lampka gaśnie i tak dalej. Podczas świecenia się lampki silnik chodzi normalnie, obroty na jałowym są w normie a silnik ma normalną moc. Czy ktoś z posiadaczy 2.0TDI spotkał się z tym problemem?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •