Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: S-Tronic - tryb awaryjny

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)

    Domyślny S-Tronic - tryb awaryjny

    Witam,

    Pacjent:Audi A3 8V 2013, 1.8 TFSI (CJSA), przebieg 79 000 km, suchy S-Tronic - PLG (7A)

    Dzisiaj z rana przytrafił mi się przykry incydent. Podczas jazdy wyskoczył mi bieg, wyskoczył komunikat, żeby zatrzymać się, ponieważ bieg wsteczny jest niedostępny.
    Stanąłem i skrzynia przeskoczyła w tryb awaryjny. pomimo komunikatu: "PRZEKŁADNIA: AWARIA SYSTEMU! DALSZA JAZDA MOŻLIWA", auto już nie ruszyło.
    Po odłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu doszły jeszcze: TPMS CIŚNIENIE W OPONACH: AWARIA SYSTEMU! + problem z ACC, EPS, S&S.
    Ostatnimi czasy koła przy ruszaniu jakby buksowały i wprowadzały samochód w drgania. Myślałem, że to wina systemu Start&Stop, bo zaczął działać na zasadzie loterii (pomimo, że zawsze go wyłączam). Zanim trafiłem na diagnostykę to spotkała mnie powyższa przygoda.

    Pytania są następujące:
    1. W czym może tkwić problem?
    2. Jaki serwis automatów w Warszawie (lub pod Warszawą) wybrać? Słyszałem, że Transtronic daje radę.

    Edit 1: Serwis mobilny stwierdził błąd ciśnienie pompy oleju w szkrzyni. Auto pojechało na diagnostykę do ASO Audi w ramach przedłużonej gwarancji, którą wykupił właściciel. Koszty naprawy pewnie mnie zabiją, więc nadal podtrzymuję pytanie o dobry serwis w Warszawie i okolicach.

    Edit 2: Awaria mechatroniki... 2 800 zł za remont to dobra cena? ASO krzyknęłó 8 500 zł...

    Pozdrawiam
    Marcin
    Ostatnio edytowany przez nynek24 - 26-07-19 o 10:10

  2. #2

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lbn
    Auto
    Audi A3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mam pewien problem.
    Skrzynia była już naprawiana nie cały rok temu ( pękła jakaś plastikowa pokrywka ). Nie dało rady ani do przodu ani do tyłu.

    Teraz od czasu do czasu wyskakuje błąd: Awaria przekładni, dalsza jazda możliwa. Przeważnie ma przy tym żadnych objawów, sporadycznie pojawi się falowanie obrotów. Najechane mam ponad 180tys.
    Dziwne bardzo bo byłem u mechanika, podłączyliśmy pod komputer: kilka błędów wyskoczyło, ale wyżej wspomnianego o przekładni nie było.

  3. #3
    diego93z's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    mod S3, quattro, S tronic
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Bardzo możliwe, że wywala Ci błąd od lewarka zmiany biegów - mam to samo, czujnik od położenia wajchy na P wariuje czasem i wywala błąd. Po chwili znika. Razem z tym jest wykrzyknik. Problemem jest wybierak S tronic, nieszkodliwy temat. Falowanie nie ma raczej nic wspólnego. Widzę, że najwięcej tych problemów jest w nowszych autach, mialem kilka S tronic z okolic 2006 i problemu nie było, w A3 2016 z DQ250 się pojawia i stąd znam ten temat.

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)

    Domyślny Skrzynia DQ-250 worek błędów

    Witam posiadam Audi A3 8v5 2016 2.0tfsi Quattro skrzynia s-tronic wywala mi błędy Bieg 1,2,3,4,5,6 nie można ustawić Bieg wsteczny nie można ustawić Zawór 3w odgałęzieniu przekładni 1,2 elektryczna usterka zawór oleju chłodzącego Usterka elektryczna szukać przyczyny w gnieździe głównym czy to wybierak czy inny pierun?ktoś może ma pomysł z góry dzięki

  5. #5
    zbigzbig20's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    Witam. Auto jeździ czy unieruchomione?

  6. #6

    Data dołączenia
    Jan 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)

    Domyślny

    Jeździ normalnie jeszcze

  7. #7
    zbigzbig20's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    Jeśli błędy ze skrzyni automatycznej były zczytywane na odpalonym aucie to nie masz się czego bać i jest to normalne. Skasuj je i zobacz na samym zapłonie czy też będą. Generalnie możesz spać spokojnie. Chyba że skrzynia świruje podczas jazdy i auto nie jedzie płynnie to lepiej dać do kogoś kto ogarnia automaty

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •