Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: S-Tronic - tryb awaryjny

Threaded View

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)

    Domyślny S-Tronic - tryb awaryjny

    Witam,

    Pacjent:Audi A3 8V 2013, 1.8 TFSI (CJSA), przebieg 79 000 km, suchy S-Tronic - PLG (7A)

    Dzisiaj z rana przytrafił mi się przykry incydent. Podczas jazdy wyskoczył mi bieg, wyskoczył komunikat, żeby zatrzymać się, ponieważ bieg wsteczny jest niedostępny.
    Stanąłem i skrzynia przeskoczyła w tryb awaryjny. pomimo komunikatu: "PRZEKŁADNIA: AWARIA SYSTEMU! DALSZA JAZDA MOŻLIWA", auto już nie ruszyło.
    Po odłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu doszły jeszcze: TPMS CIŚNIENIE W OPONACH: AWARIA SYSTEMU! + problem z ACC, EPS, S&S.
    Ostatnimi czasy koła przy ruszaniu jakby buksowały i wprowadzały samochód w drgania. Myślałem, że to wina systemu Start&Stop, bo zaczął działać na zasadzie loterii (pomimo, że zawsze go wyłączam). Zanim trafiłem na diagnostykę to spotkała mnie powyższa przygoda.

    Pytania są następujące:
    1. W czym może tkwić problem?
    2. Jaki serwis automatów w Warszawie (lub pod Warszawą) wybrać? Słyszałem, że Transtronic daje radę.

    Edit 1: Serwis mobilny stwierdził błąd ciśnienie pompy oleju w szkrzyni. Auto pojechało na diagnostykę do ASO Audi w ramach przedłużonej gwarancji, którą wykupił właściciel. Koszty naprawy pewnie mnie zabiją, więc nadal podtrzymuję pytanie o dobry serwis w Warszawie i okolicach.

    Edit 2: Awaria mechatroniki... 2 800 zł za remont to dobra cena? ASO krzyknęłó 8 500 zł...

    Pozdrawiam
    Marcin
    Ostatnio edytowany przez nynek24 - 26-07-19 o 09:10

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •