Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 21

Temat: S3 8L BAM - błędy i logi

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny S3 8L BAM - błędy i logi

    Witajcie, kupiłem S3 z postrzępionym wirnikiem zimnym wnioskując po dźwięku. Od początku auto kulawo idluje, wolne obroty skaczą nie może ich ustabilizować, raz jedzie raz nie jedzie ale i tak nie ma swojej mocy raczej. Cewki świece przepływomierz do wymiany tak? Turbo przeładowywuje dodatkowo do 1.3b jak widac na logach zamiast do bodajże 0.6 0.8

    http://vaglogi.pl/log-020_003_118_GQ8ZO.html
    Cewki czarne bez zadnego logo wiec pewnie chinski smiec, swiece wygladaja ok ale tez bym zmienial, turbo regeneracja.

    Błędy jakie pokazuje i po skasowaniu wracają to:
    Mass air flow sensor signal too low P0102, n249 mechanical malfunction P1287 mimo ze byl zmieniany na nowke z pierburga, wszystkie wtryski open circuit P1238, P1237, P1239, czwartego nie sfotografowalem, wszystkie cylindry ignition circuit: open circuit P1364, P1358, P1361, P1355, Engine Torque Monitor 2: Control Limit Exceeded P1335

  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zrób logi jak należy 2+33, 3+20 i 115+118. Przepływka tylko z boscha.
    Patrząc po doładowaniu to raczej jest po programie, możliwe, że kijowym, ale zrób podane logi jak należy to się będzie można więcej dowiedzieć. Kasuj błędy przed logami nawet jak ich nie ma...

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    Ok, ogarne i zrobie za godzinke do dwoch, jak odpinam i podpinam przepływke to ani w przyśpieszeniu nie ma dużej różnicy ani w pracy silnika a kiedys w innej a3 po podpieciu ponownym auto gaslo, podmienie na inna jesli znajde i zobacze

    Edit: po zrobieniu logow zostaly tylko bledy od wtrysków, n249 i przeplywki, po usunieciu teraz zostaje tylko n249 ale jak daje mi gazu po logach to potrafi za ktoryms razem jakby odciac gaz w sensie ja mu wciskam a on ledwo co przyspiesza, czekam piec sekund albo dziesiec i zaraz znowu zaczyna jechac troche lepiej ale dalej bardzo slabo

    - - - Aktualizacja postu - - -

    http://vaglogi.pl/log-003_020_YOf2dBi.html
    http://vaglogi.pl/log-118_115_hG89Y5.html
    http://vaglogi.pl/log-002_033_23o37.html

    N249 jest nowy pierburga, lambdy też boscha obie, ale chyba po prostu usunę N249. Cewki świece, pompa paliwa, regulator paliwa, turbo? Co to może być? Tamte błędy podejrzewam co jakiś czas się pojawiają. Auto kulawo stoi na wolnych że czuć jak go przyszarpuje i telepie, szczególnie na klimie.
    Ostatnio edytowany przez Trillmane - 24-07-19 o 18:20

  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Auto jest na pewno po programie. Turbo nie ładuje ile żąda program i przepływ niski jak na takie doładowanie. Podaj dokładne kody błędów. Nie usuwaj n249, bo w razie awarii wysadzisz turbo...
    Najlepiej jak zgrasz ten wsad, wgrasz serię i ponowisz logi.
    Ostatnio edytowany przez przemo88 - 24-07-19 o 19:15

  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    Nie mam nikogo co mógłby to zrobić a sam nie zrobie tego zwykłym kablem do vaga raczej. Auto musi być seryjne bo jeździło w szwecji u kobiety i wątpie że robiłaby jakiś program, szczególnie że auto jedzie jakby miało z 190 koni a czasem nawet gorzej, rzadko się zdarzało żeby tak zaczeło jechać że kierownice mi wyrywało. A N249 i tak mam niby "mechanicznie uszkodzone" mimo że dopiero co było wymieniane co jest dziwne.

  6. #6

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie jest seryjne, bo w serii program nie żąda prawie 1,5 bara doładowania. Chyba się da zwykłym kablem i programem nefmoto. Zacznij od sprawdzenia szczelności dolotu kompresorem i wsadź ori przepływkę oraz sprawdź dv, bo też może walić przez jej uszkodzenie błędem.

  7. #7
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Bez problemu zrobisz to zwykłym niebieskim kablem KKL, program Nefmoto i jazda. Na forum o tej samej nazwie raczej bez problemu znajdziesz oryginalny seryjny wsad do BAMa.

  8. #8

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    Szczelność bym sprawdził chętnie tylko jak ogarnąć jakiś koreczek czy coś żeby podłączyć tam kompresor i nabić ciśnienie, to jedno, dwa przepływka oryginał boscha jest obecnie a nie mam zbytnio skąd załatwić drugą na podmianke, DV jak się sprawdza? Bo jeden mechanik gadał że uszkodzone ale on zasysał tylko powietrze przy podciśnieniu i tak to stwierdził to nie wiem.

  9. #9

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pełno filmików w necie o "boost leak test 1.8t i checking dv". Minuta roboty - wyjmujesz zawór, wciskasz tłoczek np. śrubokrętem, zatykasz górny mały króciec palcem i trzymasz mocno, a potem puszczasz tłoczek. Jeśli od razu opadnie albo opadając nie zassie Ci palca to jest zepsuty. Prócz tego dmuchając w duże króćce ma być szczelnie, ale przy opadniętym tłoczku oczywiście. Stawiam, że jest uwalony

  10. #10

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    Jak dmucham w obie strony to ni****a żeby przeszło powietrze. Mam stożek z osłoną to słysze że DV pracuje, ciężko nie usłyszeć.

    Zgrałem tą mapę NefMoto, mam plik .bin ale tunerpro nie chce go otworzyć, mam już mape przygotowaną pod mój numer sterownika, nie mogłem nigdzie znaleźc oryginału ale gościu przerobił mape z BJ do BP czy BN do BP i podobno działa perfekcyjnie czytając opinie innych.
    Pytanie jak teraz tego xdfa wgrać do mojego wsadu żeby to sflashować na nowo.
    W sensie przeciągam czy tam open bin daje w tunerpro i nic się nie dzieje.

    Dobra, mam. Splitter i stacker tylko jakie wartości ustawić, jest bin size to zakladam ze 1mb ale chip size i block size?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •