Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 21

Temat: S3 8L BAM - błędy i logi

  1. #11
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Jeśli nie znasz się na tym to ja bym się nie bawił w ten sposób, bo wgrasz coś co ma złe sumy kontrolne i sobie uwalisz sterownik. Wydaje mi się ze BAM jest na tyle popularnym silnikiem że bez problemu można znaleźć seryjny wsad w necie.

  2. #12

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    Do bama tak ale do mojego numeru sterownika nie. Spokojnie az takim debilem nie jestem
    Nikt w najblizszej okolicy sie tym nie zajmuje nawet w promieniu kilometrow. A nie bede wysawal z 400zl plus paliwa zeby mi to zrobil tuner ;d
    Ostatnio edytowany przez Trillmane - 25-07-19 o 00:10

  3. #13
    bobokimax's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sucha Beskidzka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Powiem ci że miałem podobne problemy ze swoim 1.8T
    Też niby ze Szwecji, nie miało być programu itp niby seria...
    W końcu doszło do tego że zrobilem logi i okazało sie ze jednak nie seria... Po wgraniu oryginalnego programu większość problemów jak ręką odjął
    U mnie problem z n249 po zakupie okazał się przez urwany wąż gumowy zaraz pod kolektorem. Z góry go nie zobaczysz... Warto sprawdzić szczelność

  4. #14

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Trillmane Pokaż post
    Jak dmucham w obie strony to ni****a żeby przeszło powietrze.
    A tłoczek opada? Dogadaj się może z jakimś tunerem i na odległość ogarnie Ci wsad jak już umiesz sam zgrać i wgrać.
    Ostatnio edytowany przez przemo88 - 25-07-19 o 09:19

  5. #15

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    Wysłałem plik .bin do tunera z Jeleniej Góry który robił mi już jedno auto. Na odległość mi to ogarnie i wyśle plik .bin żeby to tylko wgrać to przed tym sprawdze tylko checksume i jak będzie wszystko grało to wgram i zobaczymy. Ide zaraz sprawdzić to DV, a przy okazji, jak to jest z "reverse DV"? Coś wczoraj przypadkowo znalazłem na temat montażu tłoczkowego DV odwrotnie, że zapobiega to spadaniu boosta na większych obrotach? A wywalenie N249 wspomaga minimalnie reakcje gazu?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Uwalone DV, nie zasysa i tloczek odrazu opada a jak dmucham od strony turbo to spiernicza w podciśnienie ale to chyba tak ma być bo tak to szczelny jest
    Ostatnio edytowany przez Trillmane - 25-07-19 o 12:20

  6. #16

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Co do dv to do wymiany, kupuj tylko ori. Dmuchając w jakikolwiek króciec ma być szczelne i nic nie puszczać.
    Czyli problem błędu n249 już raczej rozwiązany. Widzę, że lubisz kombinować ale nie w tą stronę. Nie poprawiaj fabryki. Ma być zamontowane tak jak to wymyślił producent.

  7. #17

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    Zamówiłem cewki i adaptery z 2.0TFSI, wymienie może uda się jutro żeby przyszły i zobacze co się będzie działo co do tych obrotów.
    DV już ogarniam też i napisałem o tą mapę także jak ogarne te rzeczy to napisze tutaj.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Dobra jednak dolot nieszczeny jest rozerwany trojnik po lewej na kolektorze, nawet cisnienia nie kozna nabic kompresorem tak ucieka -.-

    Rada dla przyszlych ludzi z problemem, nie mowcie ze macie szczelny dolot bez sprawdzenia bo tez bylem pewny
    Wymienie ten trojnik (dwójnik tylko na górze trzyma wąż) i zobacze co sie bedzie dzialo

    Dalej są nieszczelności bo słyszałem i widać było bo uciekało ciśnienie przy nabijaniu ale czuć że auto żwawiej się zbiera trochę od dołu i lepiej przyśpiesza, i to nie efekt placebo ale dalej jeszcze te nieszczelności które słychać gdzieś przy bloku silnika miedzy miską a kolektorem są więc jeszcze się poprawi, ale też stabilniej pracuje.
    Jutro zdejmuje kolektor, pomaluje go sobie przy okazji, sprawdzę całą odmę wyjme ją na wierzch, potem jakoś to wszystko zakryje żeby ciśnienie nie uciekało i sprawdzę bez kolektora co będzie gdzie syczało

    Edit2: Dzisiaj rano odpalilem, nagrzalem auto do odpowiedniej temperatury, poczekalem az olej sie troche dogrzeje i jak zaczalem ja kopac to nieporównywanie do tego co było wcześniej, żwawo jedzie z dołu, przyśpiesza gładko bez szarpania gdzie wcześniej teraz stwierdzam że musiało szarpać albo mocno spadać bo teraz czuć dopiero że te przyśpieszenie jest gładsze no i setka na blacie o wiele szybciej
    Ostatnio edytowany przez Trillmane - 26-07-19 o 05:38

  8. #18

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Trillmane Pokaż post
    Rada dla przyszlych ludzi z problemem, nie mowcie ze macie szczelny dolot bez sprawdzenia bo tez bylem pewny
    xD. Być pewnym czegoś bez sprawdzenia. Zazdroszczę optymizmu. Powodzenia z resztą

  9. #19

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    Pomijając tamto, wracając do tematu. Dlaczego turbo pompuje 1.2-1.4 bara? O dziwo idzie tak samo jak seria a nie odczuwam na aucie zeby dostwala za duzo powietrza albo żeby coś innego było nie tak a jednak cisnienie jest ponad poltora raza wieksze niz powinno. Jak pedalem gazu "ustwie" sobie 0.8b to nie jedzie jakos super, po prostu przyspiesza ale przy fullu jedzie tak jak serie na tym 0.8 co mnie bardzo mocno zastanawia a turbo wyglada na k04 z reszta tip by nie wszedl chyba ze przez łopatki postrzępione bo nie wierze że niesZczelność tak głośno gwiżdże to ktoś zrekompensował brak powietrza zwiększeniem ciśnienia?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Plus sprzęgło zaczęło się ślizgać ale też dziwnie bo dopiero po zmianie oleju i czasami jak zgaszeni odpale znowu to przestaje się ślizgać. Czasami po dłuższej trasie, czasami po krótszej, wysprzęglik nie? Czy może coś innego np pompa sprzęgła bo pedał twardawy, taki jak w poprzednim a4 b6

  10. #20

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pedał twardawy, bo sprzęgło na wykończeniu. Miałem tak u siebie ale jeszcze nie ślizgało. W a4 b6 z tym motorem czasem mi ślizgało i po zrzuceniu skrzyni okazało się, że to przez spalony dwumas.
    Wgrałeś tą serię czy co wkońcu? Z tego co piszesz to nie skoro tyle pompuje.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •