Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Wymiana gałki zmiany biegów

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny Wymiana gałki zmiany biegów, kierownicy na multi i trochę pytań początkującego.

    Witam serdecznie kolegów,

    Zakupiłem A3 8V z 2014 roku i chciałbym dokonać kilku modyfikacji, lecz przed przystąpieniem do zakupów chciałem Wad dopytać o zmianę gałki - chciałbym włożyć coś takiego: Hidden Content nie wiem czy lepiej kupić z mieszkiem? Czy samą tę górę? Obecnie mam gałkę bez tej dolnej aluminiowej wstawki. Czy ciężko będzię ją wymienić? Kiedyś jak wymieniałem ją w Seacie to była pod mieszkiem taka opaska zaciskowa metalowa, wystarczyło ją rozpiąć i mieszek schodził. Jak to tutaj wygląda?

    Dzięki z góry za odpowiedzi Hidden Content
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 11-08-19 o 13:12

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Wymieniałem w a3 8p i i 8v wiec gałka z mieszkiem sa rozłacznym elementem, mozesz nawet kupic gałke z innego modelu bo mieszek sie sciagnie i mozesz dać swój stary.

    co do demontazu to ja zrobiłem to tak: miedzy ramke mieszka a ta srebrną konsoli wkładasz coś plastikowego wszelkiego rodzaju karty moga być za cieńkie i miekkie, wiec jak juz coś dobierzesz to sa tam cztery zatrzaski(u góry i dołku bocznych boków mieszka)(popatrz sobie na zdjeciach w których dokładnie sa miejscach wsadzasz coś tak aby odgiąć zatrzask łapiesz za skóre mieszka w tym miejscu i ciagniesz do góry(powinien sie odpiąć) tak z kazdym zatrzaskiemi, podwijasz całość do góry metalowa opaske trzeba rozpiać(jest jednorazowa, póżniej daj dużą opaske plastikową "trytytke" jakto niektórzy mówią) zdejmujesz i pod gałką(od wewnątrz mieszka) jest pierścien plastikowy na zatrzaskach zdjemujesz i masz rozdzielone dwa elementy.


    Możesz kupić nawet gałke od 8P, bo te poliftowe 8P były ładniejsze niż te 8V, ja mam z 8P bo jest ładniejsza, jak chcesz sama gałke zmieniać to nawet od A1 powinna pasować
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  3. #3
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    od kilkudziesieciu lat tak samo w calym VAG-u

    Hidden Content
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki koledzy, to kupuję nową gałkę już bez obaw czy podejdzie Hidden Content

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •