Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Głośna zmiana biegów i dziwny dźwięk po sprzęgle

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny Głośna zmiana biegów i dziwny dźwięk po sprzęgle

    2015r 1.4 tfsi 150km, skrzynia manual, jakieś 36kkm przebiegu. Podczas zmiany biegów wbicie pierwszych trzech jest bardzo głośne, choć trzeci już wchodzi łagodniej. Słyszałem opinie ze a3 z manualem, ze w nich skrzynie mogły by być lepsze ale nie przypuszczałem ze aż tak. Oczywiście jak auto zamknięte to w środku prawie nic nie słychać. To się da jeszcze znieść. Ale mam inny problem, mianowicie podczas szybkiego wysprzęglenia jedynki lub dwójki coś trzaska jakby wahadło wyhamowywało na sprężynach. Im ostrzej wcisnę sprzęgło tym głośniej się buja. Podczas jazdy zdarzy się też (raz na 10 zmian) ze gdy z dwójki zmieniam na 3 coś jak by katapultowało mi ten bieg by wyskoczył. Tylko z drugim się tak dzieje później jest już ok.

    Hidden Content

    Na początku przerzucam biegi po kolei by pokazać jak głośno. Ostro wciskam sprzęgło w 10 sekundzie i słychać co się dzieje. Dla lepszego efektu lepiej założyć słuchawki.

    Czy to jest normalne i ten typ tak ma? Czy jechać z tym do ASO. Auto jeszcze na gwarancji.
    Ostatnio edytowany przez pieczyk111 - 13-08-19 o 20:49

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Polecam zacząć od nagrania tego dzwieku na swieżym powietrzu, bo w hali to wszystko słychać głośniej x3 plus inne dzwieki odbite
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Właśnie dlatego nagrałem w podziemnym garażu. Inaczej telefon by tego nie uchwycił. Zapomniałem dodać ze po podłączeniu obd11 jest błąd w centralnym układzie elektronicznym: U101400, sterownik nieprawidłowo zakodowany. Nie wiem, może ma to coś wspólnego...

    Ps. W słuchawkach przy skupieniu dobrze słychać od 10 sekundy te wibracje.

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Wcześniej wspomniany problem nadal istnieje ale przytrafiła mi się kolejna dziwna rzecz. Po przejechaniu 60km autostrada zaparkowałem na podziemnym, wracam po trzech godzinach, odpalam wrzucam bieg puszczam sprzęgło i brak reakcji. Każdy bieg po kolei i zero reakcji po puszczonym sprzęgle... zgasiłem silnik i uruchomiłem ponownie, dopiero w tedy załapał. Ktoś się z tym spotkał? Czy to może być problem powiązany w z poprzednim ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •