Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 18 z 18

Temat: dziwny dźwięk w zawieszeniu

  1. #11
    chudy92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    795 razy
    Podziękował
    516 razy

    Domyślny

    To może już koniec amorka. Jak chcesz mieć pewność to tak jak pisałem wyżej, OSKP.
    A3 8L Hatchback 3D 1997r [1.6 AEH - 101/145] A3 8L Hatchback 3D 2001r [1.8t AUM - 229/322] A4 B6 Avant 2002r [1.9tdi AVF - 164/374] A3 8V Limousine 2015r [2.0tfsi CNTC - 343/487]

  2. #12

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez mirek_miro Hidden Content
    EDIT: Poduszka była uszkodzona. Problem rozwiązany. NR poduszki 5Q0 199 855 AD
    To jest jakaś masakra, ja w swojej a3 mam przebieg 60 000 a wymieniałem już dwa razy ta poduszkę w aso na gwarancji i ta trzecia tez zaczyna trzeszczeć na hopkach gdy wjeżdżam zbyt ostro... tak samo jak poprzednie dwie. Te poduszki są jakieś wadliwe? Czy jest jakiś problem na łączeniu miedzy skrzynia a silnikiem?

  3. #13

    Data dołączenia
    Oct 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)

    Domyślny Zgrzytanie pukanie skrzypienie - gumy stabilizatora ?

    Witam, Audi A3 8V 2013 2.0 TDI Hatchback, 204tys przebiegu od pierwszego właściciela przez 7 lat serwisowane w ASO, wymienione ostatnio łączniki stabilizatora i z tego co mechanik mówił przesmarowane wszystko lecz wciąż jest słyszalne chyba z lewej strony lekkie "zgrzytanie" lub stukanie przeważnie przy małych prędkościach na małych nierównościach lub na zwalniaczach (jestem w NL jest ich tu pełno) czy też przy ruszaniu z nierówności, czasami przy zrywniejszym skręcaniu w prawo np na parkingu, dziwne bo czasami w cieplejsze dni nie jest to słyszalne lub dopiero po całym dniu jazdy (?), obstawiam gumy stabilizatora ale ciężki do nich dostęp, u dwóch mechaników twierdzą że wszystko wygląda OK, na przeglądzie w marcu też nic nie wyszło, wymienione też były przednie sprężyny... Dodam też że podczas ruszania z miejsca pod górkę np. spod świateł jest też takie skrzypnięcie dosyć głośniejsze jak by właśnie stabilizator "odpuszczał na gumach"... Ktoś coś? Hidden Content

    P.S.
    Dzisiaj przykładowo 27 stopni, ciepły dzień i nie słyszałem nic przez cały dzień jeżdżenia a rano jak jeszcze było zimno to pozgrzytywało... Hidden Content

    EDIT:
    Byłem z rana u mechanika, teraz twierdzi że guma na amortyzatorze (?) ale gumy drążka stabilizatora niby też zamówi... Mam być w piątek rano na montaż, zobaczymy co z tego będzie tym razem...
    Ostatnio edytowany przez rifek4 - 14-05-21 o 21:09

  4. #14

    Data dołączenia
    Oct 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez rifek4 Hidden Content
    Witam, Audi A3 8V 2013 2.0 TDI Hatchback, 204tys przebiegu od pierwszego właściciela przez 7 lat serwisowane w ASO, wymienione ostatnio łączniki stabilizatora i z tego co mechanik mówił przesmarowane wszystko lecz wciąż jest słyszalne chyba z lewej strony lekkie "zgrzytanie" lub stukanie przeważnie przy małych prędkościach na małych nierównościach lub na zwalniaczach (jestem w NL jest ich tu pełno) czy też przy ruszaniu z nierówności, czasami przy zrywniejszym skręcaniu w prawo np na parkingu, dziwne bo czasami w cieplejsze dni nie jest to słyszalne lub dopiero po całym dniu jazdy (?), obstawiam gumy stabilizatora ale ciężki do nich dostęp, u dwóch mechaników twierdzą że wszystko wygląda OK, na przeglądzie w marcu też nic nie wyszło, wymienione też były przednie sprężyny... Dodam też że podczas ruszania z miejsca pod górkę np. spod świateł jest też takie skrzypnięcie dosyć głośniejsze jak by właśnie stabilizator "odpuszczał na gumach"... Ktoś coś? Hidden Content

    P.S.
    Dzisiaj przykładowo 27 stopni, ciepły dzień i nie słyszałem nic przez cały dzień jeżdżenia a rano jak jeszcze było zimno to pozgrzytywało... Hidden Content

    EDIT:
    Byłem z rana u mechanika, teraz twierdzi że guma na amortyzatorze (?) ale gumy drążka stabilizatora niby też zamówi... Mam być w piątek rano na montaż, zobaczymy co z tego będzie tym razem...
    No niestety dalej jest to samo... Już tracę pomysły... Chyba wybiorę się po prostu do ASO... Obecny mechanik stwierdził że może to być ośka ale mi się coś nie wydaje... Nie wiem czy on w ogóle te gumy na stabilizatorze zmienił o czym mu mówiłem czy tylko gumę na amortyzatorze...
    Ostatnio edytowany przez rifek4 - 16-05-21 o 18:39

  5. #15

    Data dołączenia
    Jul 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SP
    Auto
    A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 TDI - CRKB (110 KM)

    Domyślny

    taka mała sugestia... złóż siedzenia z tyłu i daj znać czy dalej słychać Hidden Content (u mnie było słychać klamrę od łączenia oparcia siedzenia... Hidden Content )
    pozdr

  6. #16

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    4 dni temu pojawiło mi sie trzeszczenie przy ruszaniu i przyspieszaniu gwałtowniejszym tak jakby zawieszenie sie napinało z lewej strony od kierowcy, czuje to dosłownie przed nogami, nie cały czas, ale jak np 4 osoby w aucie to było cały czas słychac(kazde ruszenie to "skrzypięcie")

    Brak słów do tego modelu, kazdemu coś skrzypi trzeszczy stuka i to w nowych niekiedy egzemplarzach, mechanicy rece rozkladają(wymiana na oslep, a nóż to może to), bo nic tam nie widać wszystko ok a trzeszczy/stuka/strzela - jezdzij pan dobre auto, 45tys i taa słuchaj strzelania...
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  7. #17

    Data dołączenia
    Jan 2022
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Niemcy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)

    Domyślny

    Wiecie co u mnie to samo masakra jakaś, śmiech na sali. Auto 83 tys przebiegu napier... coś z lewej strony czasami jak z lekkiej górki i pod skosem wjeżdżam do garażu to zgrzytnie. Gdzie nie pojadę to patrzą jak na głupka i mowia auto jak nowe zadbane nic się nie dzieje zawieszenie pracuje 😱 tylko szkoda że z jednej strony i od niedawna tak zaczęło ostro pracować, a to że zadbane nie znaczy ze niezawodne. Już nie wiem co robić. Czytałam że luzy na półosi w s tronic są i trzeba je usztywniać wstawiając jakiś zestaw naprawczy ale to przeważnie w a4, ale czy to roznica s tronic to s tronic czy to a3 czy a4. Szczerze to świra idzie dostać jadę jeszcze we wtorek do ASO zobaczymy czy mnie z kwitkiem odprawia.

  8. #18
    chudy92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    795 razy
    Podziękował
    516 razy

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez Agnieszka Ch. Hidden Content
    napier... coś z lewej strony czasami jak z lekkiej górki i pod skosem wjeżdżam do garażu to zgrzytnie
    tylna tuleja przedniego wahacza - jak chcesz mieć 100% pewność to każ mechanikowi ją przesmarować (tak zaleca producent) - jak ucichnie to masz winowajcę.
    a dla własnego świętego spokoju warto je po prostu wymienić na pełne tuleje z audi ttrs - 8S0407183B (u mnie od roku spokój).
    A3 8L Hatchback 3D 1997r [1.6 AEH - 101/145] A3 8L Hatchback 3D 2001r [1.8t AUM - 229/322] A4 B6 Avant 2002r [1.9tdi AVF - 164/374] A3 8V Limousine 2015r [2.0tfsi CNTC - 343/487]

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •