Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: radio z androidem-problemy z dźwiękiem

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koronowo
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BDB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny radio z androidem-problemy z dźwiękiem

    Witam.
    Posiadam Audi A3 2006r. z oryginalnym systemem BOSE z RNSE (tak też wynika z VINu) i zestawem głośnomówiącym. Zakupiłem radio 2din na androidzie 9, które ma odpowiedniki gniazd do mojej instalacji. No i tutaj pojawiło się kilka problemów.

    1. Subwoofer gra ale nie reaguje na regulacje z poziomu radia (posiadam osobny suwak do suba w aplikacji equalizera) wrażenie jest takie jak by grał w tej samej głośności co głośniki i z basem jak one. (wszystkie głośniki grają, ale mogę dać na maxa głośność czego nie robiłem w RNSE, wzmacniacz BOSE nie włącza się? )
    2. Radio bez włączonego silnika (kluczyk musi być w stacyjce by radio można włączyć) daje zakłócenia, które zmieniają się i nie są jednolite. (nie robią się głośniejsze wraz z podbijaniem głośności i znikają gdy wyciszę radio)
    3. Radio po włączeniu silnika sieje zakłóceniami zależnymi od obrotów (nie robią się głośniejsze wraz z podbijaniem głośności i znikają gdy wyciszę radio)

    Ogólnie to zakłócenia słyszę na niskich głośnościach. Zakłóceń na oryginalnym RNSE nie ma. Instalacja jest oryginalna jednak poprzedni właściciel dołączał dodatkowy CD wraz z USB umieszczony w schowku (obecnie odłączyłem ten sprzęt).
    Poszukiwałem rozwiązań na necie jednak nie znalazłem podobnej sytuacji z dźwiękiem suba. Proszę was o pomoc. Poniżej zdjęcia.
    Radio które kupiłem:

    moje wtyczki i opis Audi
    i tutaj taka ciekawostka z kombinacji poprzedniego właściciela pin 11 (TEL-MUTE) i 14(DWA-GND) wtyczki D (odłączyłem te kable od RNSE i nie widziałem zmian)

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Ani w instalacji BOSE ani w blaupunkcie z radia/navi nie wychodzi oddzielne sterowanie na subwoofer,
    W obu przypadkach sygnał dla subwoofera tworzony jest we wzmacniaczu na podstawie 2 (blaupunkt) lub 4 (BOSE) podstawowych kanałów z radia.
    Sub zagra głośniej jeśli dodasz basu, ale solo nim nie można sterować
    Ten suwak to jakaś fantazja dalekowschodnich programistów, ew. steruje wyjściem na dodatkowy wzmacniacz/aktywny sub (poza systemem bose czy blaupunkt - sprawdź rozpiske pinów radia)

    Jeśli chodzi o zakłócenia, to może to być wszystko, ale to chyba std dla tych chińskich radyjek.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •