Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 29

Temat: Logi 1.8T AUM do oceny - przed modem

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny Logi 1.8T AUM do oceny - przed modem

    Czesc, juz kiedys wstawialem logi do oceny ale od tamtej pory minelo troche czasu i wymianie ulegl chociazby rozrzad, wersja silnikowa AUM wiec w teori potencjal jest - chcialbym go zrobić chociaż na Stage1 - bo skoro sie da to czemu nie?



    115 i 118 benzyna

    002 i 033 benzyna

    003 i 020 benzyna


    i jako bardziej ciekawostka


    003 i 020 lpg

    002 i 033 lpg

    115 i 118 lpg

  2. #2
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Benzyna wygląda dobrze ale brakuje paru gramów przepływu, przepływke wymieniales kiedykolwiek? LPG tu bym nie traktował jak ciekawostki, bo masz w kij ubogo do 6k rpm i trzeba by to trochę podlać, ja bym tak nie jeździł na LPG. Zawsze możesz sobie wgrać wsad od AUQ 180KM i zobaczyć wtedy jak będzie, tymbardziej że nie potrzebujesz nic więcej niż kabel którym laczysz sie z vcds.

  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Przeplywki nie wymieniałem jedynie była czyszczona (choć to chyba nawet nie doraźne rozwiązanie). Co do LPG, rzekomo strojone po AFR więc zakładałem, że jest ok Dzięki za rady

    ps. Faktycznie teraz zobaczyłem wysokie korekty, podjadę z tym pewnie do mechanika

  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Gaz to porażka, masz sondę szerokopasmową więc strojenie tego to bajka. Sprawdź dolot kompresorem.

  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    W jaki sposób (by przedstawic mechanikowi) diagnozujecie nieszczelnosc dolotu? Na podstawie pomiaru przeplywki czy w jaki sposob? Dzieki, na dniach umawiam sie doo gazownika

  6. #6

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wpisz sobie w google boost leak test 1.8t. Doprowadź do ładu na benzynie, a później gaz. Każda zmiana w przepływie odbije się później w korektach lpg i będziesz jeździł po 10x do gazownika Poza tym jak planujesz program to jedź do gazownika po fakcie. Po co kilka razy płacić za to samo Samym softem do ugrania masz ponad 200KM i 330niuta. Pytanie jakie masz graty od lpg i czy dadzą radę?

  7. #7

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    więc tak, dolot kompresorem sprawdziłem, slychać bulgot z wlewu oleju. DVki jak rozumiem tym sposobem nie sprawdzę bo jest recyrkulacja?
    DV chyba nie działa jak powinien tzn. niekiedy po doladowaniu i wcisnieciu sprzegła słychac go jak małego delikatnego BOV'a (ale nie zawsze)

    PS. Graty od LPG wytrzymaja, Reduktor. przewody jedynie wtryskiwacze bede mial do wymiany (AC-01).
    Z Waszego doświadczenia przepływke jest sens czyscic czy tylko kupno nowej? Jesli tak czy zamiennik jest wart uwagi? Roznica cenowa wzgledem oryginału spora

  8. #8

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica, Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    dv do wymiany jak wciśniesz sprezyne i zatkasz gorny krociec to powinien tłoczek stać jeśli jest inaczej to wymiana
    a przeplywka jedynie ori ( bosch, pierburg) inne nie będą dzialaly albo będą ale krotko

  9. #9

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Przepływkę spróbuj wymyć IPA ale nie mechanicznie, bo całkiem uszkodzisz. Nowa tylko z boscha i żadne pierburgi itp. Co do dv'ki to jak kolega wyżej ale z jedną uwagą. Jeśli tłoczek opadnie, "zassie" skórę z palca i trzymając tak dłuższą chwile nie uleci zebrane podciśnienie to jest sprawny. Miałem tak w nowym dv i też myslałem, że jest uszkodzony ale widocznie była tak mocna sprężyna, że tłoczek opadał ale trzymał podciśnienie więc wszystko jak należy.

  10. #10
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    O to dobrze wiedzieć kolego, bo mam tak samo na nowym zaworze z pudełka, kolega w S3 też tak ma i sie głowilem czy są one sprawne czy może jakaś trefna partia jest produkowana przez vaga.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •