Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: metaliczny dzwięk przy przyspieszaniu

Threaded View

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 sedan
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CNSB (170 KM)

    Domyślny metaliczny dzwięk przy przyspieszaniu

    Witam
    Jestem ...w sumie nie wiem czy szczęśliwym posiadaczem audi A3 8V5 2016. Autko sprowadziłem sobie z Kanady i było wszystko ok az do czasu. Ostatnio moje audi zaczęło wydawać jakies dziwne dzwięki przy przyspieszaniu w zakresie obrotów 1.8-3 tyś. Brzmi to jak odgłos zacierającego sie wentylatowa (metaliczne trzeszczenie). pojawia sie tylko w tym zakresie obrotów i podczas przyspieszania. Za pierwszym razem myslałem, że to skrzynia biegów, ale nie wyskoczyły mi zadne błedy na komputerze wiec to odrzuciłem, coprawda lekko słychac wydaje mi sie skrzynie podczas przyspieszania ale nie ma zadnych szarpnięć itp. Później myslałem ze to turbina niemniej jednak podczas wystepowania tego dźwięku nie zaobserwowałem spadku mocy. Moj mechanik sugerował ze to trzeszczą tuleje wachaczy, ale wymieniłem wachacze i dalej to samo. CZy macie jakis pomysł co to mogłoby być? Ktos sie z tym spotkał wcześniej? Może ktos zna kogos kto jest rewelacyjnie zorientowany odnośnie tych silników i mogłby to zdiagnozować?
    z góry dzięki za podpowiedź.
    Pozdr
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 01-11-19 o 20:37

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •