Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: metaliczny dzwięk przy przyspieszaniu

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 sedan
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CNSB (170 KM)

    Domyślny metaliczny dzwięk przy przyspieszaniu

    Witam
    Jestem ...w sumie nie wiem czy szczęśliwym posiadaczem audi A3 8V5 2016. Autko sprowadziłem sobie z Kanady i było wszystko ok az do czasu. Ostatnio moje audi zaczęło wydawać jakies dziwne dzwięki przy przyspieszaniu w zakresie obrotów 1.8-3 tyś. Brzmi to jak odgłos zacierającego sie wentylatowa (metaliczne trzeszczenie). pojawia sie tylko w tym zakresie obrotów i podczas przyspieszania. Za pierwszym razem myslałem, że to skrzynia biegów, ale nie wyskoczyły mi zadne błedy na komputerze wiec to odrzuciłem, coprawda lekko słychac wydaje mi sie skrzynie podczas przyspieszania ale nie ma zadnych szarpnięć itp. Później myslałem ze to turbina niemniej jednak podczas wystepowania tego dźwięku nie zaobserwowałem spadku mocy. Moj mechanik sugerował ze to trzeszczą tuleje wachaczy, ale wymieniłem wachacze i dalej to samo. CZy macie jakis pomysł co to mogłoby być? Ktos sie z tym spotkał wcześniej? Może ktos zna kogos kto jest rewelacyjnie zorientowany odnośnie tych silników i mogłby to zdiagnozować?
    z góry dzięki za podpowiedź.
    Pozdr
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 01-11-19 o 21:37

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    jesli przy przyspieszaniu, jednostajny dzwiek zacierajacego sie łozyska to turbina bedzie, ja w swojej poprzedniej a3 8p miałem taki dzwiek który pojawiał sie raz na jakiś czas przy ok 2000obr(ale na dosłownie poł sek) przy gwałtownym przyspieszaniu, było to jakby zacierajace sie łozysko(lub przycieranie wirnika o gruszke), moim zdaniem dzwiek pochodził z turbiny i była to prawdopodobnie zacinajaca sie geometria(wystarczyło dwa 3 razy nacisnać gaz i pozniej przez jakiś czas nie wystepował ten dzwiek, mimo ze wydaje sie metaliczny moze być to swist powietrza, mozliwe ze masz tez nieszczelność w układzie turbo
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 sedan
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CNSB (170 KM)

    Domyślny

    Wielkie dzięki za info, wczoraj byłem w Jankach u chłopaków i mowili ze to prawdopodobnie cos z turbiny bo dzwiek wydobywa sie z tamtych okolic. Z tym ze jest jeden mały szkopuł jak samochód był na postoju i testowaliśmy to np przy przegazowaniu dosłownie nic nie było, dzieje sie tak jedynie podczas jazdy. I serio mam niezłą zagwostkę.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Nagrałem filmik z tym dźwiękiem wiec moze to dużo pomoże:
    https://Hidden Content słychac to w 1:34-1:37 takie dziwne metaiiczne trzeszczenie.
    Pozdr

  4. #4

    Data dołączenia
    Jul 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SP
    Auto
    A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 TDI - CRKB (110 KM)

    Domyślny

    cześć
    koledzy pewnie oboje macie skrzynie DSG Hidden Content - zauważcie, że dźwięk pojawia się przy "energicznym" przyspieszaniu i zmianie biegu z 2 na trzeci... Hidden Content - mam to samo, prawdopodobnie będą to tarcze sprzęgła... ale dopóki działa to nie ruszam. w necie znalazłem filmiki z takim samym odgłosem/ problemem w vw golf oraz w skodzie octavii... (tez skrzynia DSG). dajcie znać co dalej się będzie działo w tym temacie Hidden Content
    pozdr

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •