Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 33

Temat: Problem przy skręcaniu

  1. #1
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny Problem przy skręcaniu

    Witam zaczne od tego ze gdy skrecam w lewo ale tylko w lewo wystepuje tzw wycie w okolicy prawego koła jest to dziwny dzwiek tzw buczenie ,wycie .Dodam ze nie jest to przegób ani łozysko mechanicy w aso wykluczyli te dwie rzeczy jak sie z nimi przejechałem na probe . W czasie jazdy nic sie nie dzieje tzn nic nie słychac totalna cisza dopiero jak skrecam w lewo zaznacze ze przy małej predkosci tzn 0 -40 km zaczyna wyc zrobilem test i gdy wciskam sprzegło wycie ustaje nikt mi nie jest w stanie zdjagnozowac przyczyny.Dodam ze czasem ustaje ale tylko czasem jak by cos wpadało w wibracje . W kilku warsztatach powiedzieli ze sami nie wiedza i mogli by szukac przyczyny nawet pare dni musiałbym zapłacic a gwarancji nie daja ze bedzie cisza .

    Pomocy co to moze byc czy ktos z was sie z czyms takim spotkał dzieki z góry za radę.
    Ps. Moze to pompa wspomagania dostaje jakies wibracje i wyje .
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 20:36

  2. #2

    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Nie dotyczy to A3 ale w poprzednim samochodzie miałem identyczny objaw. Okazalo się, że po prostu opona zaczęła "ząbkować". Po wymianie na zimowe wszystko się uspokoiło. Sprobuj zmnienić koło.

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jacek
    gdy wciskam sprzegło wycie ustaje
    Cytuj Oryginalnie napisane przez azajec
    w poprzednim samochodzie miałem identyczny objaw. Okazalo się, że po prostu opona zaczęła "ząbkować".
    nie bardzo bedzie to opona skoro po wyspzegleniu ustaje

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jacek
    W kilku warsztatach powiedzieli ze sami nie wiedza i mogli by szukac przyczyny nawet pare dni musiałbym zapłacic a gwarancji nie daja
    przede wszystkim znajdz inny warsztat bo tam gdzie maja takie podejscie do sprawy to szkoda jezdzic i dawac komuszarabiac za frajer - placi sie tylko za efekt naprawy a nie za godziny poszukiwania przyczyny

    mam jeszcze jedno pytanie w tej sprawie... czy to wycie przy skrecie w lewo wystepuje zarowno przy przyspieszaniu jak i przy hamowaniu silnikiem (tzn czy przy wcisnietym lub puszcznym calkowicie gazie)

  4. #4
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Przy hamowaniu nie wystepuje tylko przy przyspieszaniu .Jak puszcze gaz to nie wyje a jak delikatnie nacisne to zaczyna dodam ze głownie nasilenie wycia wystepuje jak furka stała dłuzszy czas, gdy jezdze dłuzszy czas wycie ustepuje na troche. Podejrzewałbym łozysko gdy zimne to słabo nasmarowane i wyje a gdy złapie temperature to przestaje ale to tylko moja teza i nie bardzo bym chciał wydac na łozysko 200 zł i wymiana 100 zł zeby pozniej sie okazało ze to nie to. Jak wcisne sprzegło przy skrecie to przestaje wyc za kazdym razem .

  5. #5

    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    VW GOLF 1,6 SR
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    powiem tak też mi coś dziwnie wyło z lewej strony jak stał samochód dłużej jak zrobiłem pare km ustało (wyło w ok 50/60 km/h) , wziąłem samochód na podnośnik podniosłem-zapłon i rozpędzanie do 60 i przy 60 byo słychać wycie prawdopodobnie było łożysko ale żeby się upewnić rozpędziłem auto (tzn silnik na biegu) na podnośniku auto na luz i zgasiłem silnik i dalej wyło i już było wiadomo że łożysko (spróbuj tak zrobić gdzieś w zakładzie) wymieniłem łożysko i spokój a koszty? hmm nie takie straszne 90 zł łożysko 50 zł wymiana, pół godziny czekania
    VW Golf IV 1,6 - Generation + STAG-300

    GG: nie rozmawiam z anonimami

  6. #6
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    To co ty za łozysko kupiłes mnie w IC powiedzieli za tansze niemieckie 211 zł a wymiana 100zł troszke drozej chyba ze ktos ma taniej ale kto ?????

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jacek
    Podejrzewałbym łozysko gdy zimne to słabo nasmarowane i wyje a gdy złapie temperature to przestaje ale to tylko moja teza
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jacek
    Jak wcisne sprzegło przy skrecie to przestaje wyc za kazdym razem .
    Skoro jak wciskasz sprzeglo i przestaje wyc to nie moze to byc lozysko ... gdyz sprzeglem rozlaczasz tylko silnik od skrzyni a kola tocza sie tak jak sie toczyly

  8. #8
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Jak nie łozysko i przegób to co???????????

  9. #9

    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    VW GOLF 1,6 SR
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    może być łożsko w skrzyni albo coś w mechanizmie róznicowym (ale to wątpliwe)
    VW Golf IV 1,6 - Generation + STAG-300

    GG: nie rozmawiam z anonimami

  10. #10
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jacek
    Podejrzewałbym łozysko gdy zimne to słabo nasmarowane i wyje a gdy złapie temperature to przestaje ale to tylko moja teza

    Skoro jak wciskasz sprzeglo i przestaje wyc to nie moze to byc lozysko ... gdyz sprzeglem rozlaczasz tylko silnik od skrzyni a kola tocza sie tak jak sie toczyly

    Dzisiaj nie miła albo miła niespodzianka po skreceniu na luzie z wcisnietym sprzeglem wyło wiec chyba zaryzykuje i wymienie to łozysko .

    [ Dodano: Wto 19 Wrz, 2006 18:13 ]
    Wlasnie wymieniłem łozysko zobaczymy jak bedzie z warsztatu do domu mam pare metrów narazie nic nie słychac zobaczymy jak bedzie po paru kilometrach

    [ Dodano: Wto 19 Wrz, 2006 23:11 ]
    Wszystko ok tzn żadnych wyc cisza- nareszcie dzieki za pomoc

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •