Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 33

Temat: Problem przy skręcaniu

  1. #21
    tomas74's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    W jakim stanie masz tarcze, nie są przypadkiem pordzewiałe od środka i może po prostu klocek trze po rdzy.
    Generalnie coś z tarczami lub klockami.
    Zobacz jeszcze wężyk od układu hamulcowego, może ktoś go nie tak wkręcił i koło obciera o niego.
    Ostatnio edytowany przez tomas74 - 05-05-14 o 19:25 Powód: dodanie

  2. #22
    issey's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3 s-line
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    O tym w sumie nie myslalem wczesniej bo tarcze i kolcki mam nowki szt. A auto mam od miesiaca, wiec nie mam pojecia jak bylo przed wymiana :/

  3. #23
    issey's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3 s-line
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Sprawdzilem tarcze, klocki...tutaj wszystko wyglada w normie, nie ma sladow zeby cos obcieralo .
    Odglos tego buczenia pojawia sie tylko kiedy np. ruszam i skrecam lewo lub prawo.
    Na postoju krecac kolami prawo lewo jest cisza zarowno w srodku jak i na zewnatrz.

    Zalamka.
    Pomoze ktos? Bo rece mi opadaja.

  4. #24
    issey's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3 s-line
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Nowe info w temcie... Zmienilem kola na 17" 7,5" et 35 opony 225/45 i buczenie przy skrecaniu jest juz cichsze i pojawia sie praktycznie tuz przed maksymalnym skretem w prawo/lewo.
    Wczesniej mialem kola 16" 6" et 50 i opony 205/55 i buczenie pojawialo sie wczesniej - tak przy okolo 70% maxyymalnego skretu w prawo badz w lewo.

    Kolejna zagadka ale moze teraz ktos cos bedzie mogl podpowiedziec?
    Moze cos obciera o cos???

    P.s bylem na geometrii... Jest wszystko ok tylko kat wyprzedzenia przod jest lekko poza norma. Moze to byc przyczyna??

  5. #25

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Golf MK7
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam to samo od początku. Jak kupowałem i auto wyjechało na 18" 225/40 to nie bylo nic slychac. Na 16" jak sie przesiadlem to byla katastrofa, dokladnie taki sam objaw jak u Ciebie... teraz na 17" jest lekko slyszalne i troche sie po prostu przyzwyczailem. Dlugo z tym walczylem i nic nie znalezlem. Trzymam kciuki - może Tobie się uda.
    Sportback 2010 - 2.0 TDI

  6. #26
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Na moje oko problem leży po stronie pompy wspomagania ( elektrycznej ) przymocowana jest do magla ... zobacz czy to przypadkiem z niej nie buczy .

  7. #27
    issey's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3 s-line
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    No tak, tylko jakby to bylo od pompy to na postoju przy kreceniu kierownica do max lewej lub prawej tez by buczalo... (Tak mi sie wydaje...) a u mnie np jest cisza.
    Opisywany problem pojawia sie tylko jak auto sie toczy i skrecam w lewo prawo.
    Sprawdzalem, kolo nie obciera o nic.
    Sprawdzalem geometrie... mam zly kat wyprzedzenia na przedniej osi po obu stronach. Moze to byc od tego? Czy raczej malo prawdopodobne?

  8. #28
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Buczenie przy max masz na pompach hydraulicznych a elektryczne potrafi buczeć przy większym obciążeniu przekładni. Proponuję też sprawdzić masy i zobacz czy jak np. spuścisz troszeczkę powietrza np. do 1,5 atm to się wzmaga .
    Kąt raczej nie powinien mieć z tym nic wspólnego. Ja mam np. objaw taki że jak hamuję i skręcam to mi wentylator piszczy jak jest ciepły nawiew. Spadek napięcia w instalacji powoduje popiskiwanie wentylatora a spowodowane to jest tym że pompa pobiera więcej w tym momencie. U mnie prosta sprawa , wymiana lub smarowanie wentylatora. I też mam taki objaw tylko jak się toczę i skręcam .Widocznie pompa wtedy pobiera najwięcej .

  9. #29
    issey's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3 s-line
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Przy mniejszym cisnieniu jest dokladnie tak samo jak przy prawidlowym ale...
    Wczoraj zaobserwowalem jedna rzecz... zawracalem sobie tak w kolko kilka razy i jak wcisnalem sprzeglo co nagle cisza...puscilem i dodalem gazu i znowu slychac "łuuuuuuu"...
    czyli po wcisnieciu sprzegla nagle jest cisza.
    p.s dzieje sie to tylko przy skrecaniu, jadac prosto jest cisza.
    przeguby?łożyska? Czy jeszcze jakies inne dziadostwo..?

  10. #30
    Blablus's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Witam od jakiegos czasu zmagam sie z problemem huczenia metalicznego rzężenia z okolic kolo.

    Gdy jade na wprost lub skrece kierownica w lewo slychac mocny dzwiek obcierania/huczenia z przodu przy kazdej predkości lecz gdy skrece w prawo ten dzwiek ustaje. Rok temu mialem ten sam problem po wymianie lozysk ustalo ale tylko na 15k km, lozyska wymienilem na dobre z firmy SKF, wiec dziwne ze wysypaly sie po takim czasie. Ale postanowilem wymienic teraz tyl bo moze to z tylu teraz tak slychac wymienilem tylko prawe poniewaz slychac mocniej gdy skrece w lewo lub jade na wprost jak kolo prawe dostaje obciązenie. I co.. nadal nic dalej to samo wiec idac za ciosem wymienilem znowu z przodu prawe i co.. nadal to samo, fakt to stare bylo juz luzne ale nadal nie przestaje rzęzić.

    Macie jakis pomysl jak to rozwiazac moze ktos mial juz taki przypadek.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •