Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Chromowane(po liftowe) przełączniki multifunkcji w kierownicy

  1. #1
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny Chromowane(po liftowe) przełączniki multifunkcji w kierownicy

    Witam.

    Niby nic prostszego ... wyjąć i wsadzić ... takie P&P ... oczywiście że tak, ale jak się okazuje nie w kierownicach z łopatkami do DSG.

    A więc krótki tutorial co i jak zrobić.

    Na początku wiadomo ściągamy airbag (odpięte aku) i bierzemy się za wyjęcie starego sterowania.
    Przed wysunięciem sterowania musimy ściągnąć plastykową opaskę która jest wciskana w wytłoczone wgłębienia na kierownicy (po wyjęciu airbag będziecie wiedzieli o co chodzi).
    Następnie dokonujemy wysunięcia sterowania, zejdzie ono z lekkim oporem ale nie trzeba nic podważać, wystarczy ręką (palcem) wysunąć.
    Rozłączamy kostkę zasilania - wystarczy dobrze chwycić i pociągnąć.

    Teraz następuje punkt kulminacyjny... jeżeli nie mamy DSG wpisany nowe sterowanie i wszystko składamy w kolejności odwrotnej. Ja po wyjęciu starego sterowania i porównania z nowym miałem chwilę zawahania i pierwsze myśli "co ja to kipiłem" W sterowaniu starej multifunkcji mam 2 kostki do wpięcia, w nowej tylko 1 ... A więc szybkie główkowanie i do dzieła

    W pierwszej kolejności za pomocą micro torx (precyzyjne) wykręcamy jedną śrubkę która znajduje się od spodu.
    Następnie delikatnie podważamy 2 zaczepy z przodu obudowy, 2 znajdujące się w tylnej części zejdą same również po podważeniu całości. Ja użyłem plastikowych ściągaczy do tapicerki samochodowej. Zaczepy każdy z Was zobaczy gdzie się znajdują. Obudowa wyskoczy i rozdzieli część górną (z ramką) i elektronikę. W miejscu gniazda na przewód plastik sam powinien Wam zejść, jest on wsunięty na 1 zatrzask.
    Można by powiedzieć że to tyle, przekładamy nową i już ... Ale niestety nie ... Na pierwszy rzut oka obudowy są identyczne, powinny pasować p&p ... Na pozór. Obudowa z ramką na jednym z boków jest szersza właśnie z uwagi na tą ramkę która mnie interesowała. Na zdjęciu porównałem 2 obudowy. Stara obudowa w miejscu nowej ramki nowej obudowy posiada wyznaczony fragment innej struktury plastiku (szorstki) którą to właśnie trzeba spiłować. Ja użyłem oczywiście mojej niezastąpionej miniszlifierki i spiłowałem właśnie ten szorstki element plastiku obudowy - na zdjęciu myślę że będzie to widać.
    Następnie nową obudowę z ramką nakładamy na starą obudowę z elektroniką, zakładamy plastik osłony gniazda, wpinamy przewód i to wszystko.

    Oczywiście składamy wszystko w jedną całość w kolejności odwrotnej j/w i cieszymy się z nowego designu.

    NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYKONANIE W/W MODYFIKACJI, WSZYSTKO ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

    kilka fotek z poczynionych prac

    tapnięte z S9+










    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=e63cb...818230db927149
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 15-11-19 o 07:09

  2. #2
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    dodam od siebie że w kierownicy bez łopatek podmiana zajmuje 10 minut(bez potrzeby odłączania akumulatora/robimy to na zgaszonym samochodzie bez kluczyka w stacyjce)

    odkręcamy 2 śrubki(imbiusem lub torx-em) poduszki i odchylamy jak i ramkę za nią
    następnie wypinamy wtyczkę przełączników a je same wysuwamy i podmieniamy na chromowane

    gotowe

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •