Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Zmieniarka w schowku-montaż

  1. #1
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny Zmieniarka w schowku-montaż

    Co będzie potrzebne :
    - Zmieniarka
    - wiązka elektryczna (najlepiej ori)
    - miniszlifierka lub nowy schowek pod zmieniarkę
    - lutownica
    - kodowanie

    Na początek ściągamy schowek - 6 śrub.
    Wyjmujemy nasze radio (w moim przypadku RNSE) - potrzebne wyjmaki.
    Przeciągamy ori wiązkę ładnie ją upychając by nigdzie nie zahaczała.
    Gdy mamy schowek pod zmieniarkę to nic prostszego, montujemy zmieniarkę i podpinamy ori wtyczkę do gniazda zmieniarki. Gdy jednak nie mamy takiego schowka trzeba wziąć się za małą modyfikację, mianowicie wycięcie fragmentu plastiku z tylnej części obudowy zmieniarki. W moim przypadku już miałem taki otwór gdyż miałem wcześniej odtwarzacz DVD, ale nic nie stoi na przeszkodzie, miniszlifierka daje radę, lekko otwór poprawiałem. Proponuję wycinać w małych odległościach i co jakiś czas sprawdzać moment kiedy zmieniarka przejdzie przez otwór, gdyż tylna ściana schowka delikatnie zbiega się w dół. Mi udało się tak dopasować że zmieniarka w tylnej części weszła na wcisk i dobrze siedzi nie potrzebując już żadnych innych zabezpieczeń przed wypadnięciem. Podpinamy kostkę z przewodem do ori gniazda. Jest gotowe. Od razu zaznaczam że przy schowku nie dostosowanym pod zmieniarkę, zmieniarka lekko odstaje, ale w niczym to nie przeszkadza , schowek prawidłowo sue zamyka i otwiera.
    Do ori kostki w radiu wpinamy wtyczkę koloru niebieskiego lub białego AUX (trzeba się dokładnie zorientować jaka kostka wchodzi do waszego radia) - w moim przypadku niebieska.
    Z oryginalnej wiązki powinien wystawać jeden przewód koloru brązowego - przewód ten łączymy z przewodem masy (+) we wiązce prądowej pod radio.
    Następnie kodowanie portu AUX IN w radiu i gotowe.

    NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYKONANIE W/W MODYFIKACJI, WSZYSTKO ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

    Kilka fotek z prac

    tapnięte z S9+









    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=01018...06eb269002b122
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 15-11-19 o 07:01

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •