Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Stacja multimedialna z Androidem w A3 8V

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi - CZEA 150KM
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    raz

    Lightbulb Stacja multimedialna z Androidem w A3 8V

    Stację z androidem do swojego audi kupiłem jeszcze zanim odebrałem auto. Miałem stację z Androidem w poprzednim aucie i nie wyobrażałem sobie jazdy samochodem na wbudowanej nawigacji. Jest ona dla mnie mało funkcjonalna w dzisiejszych czasach (brak lub bardzo kiepskie informacje o ruchu, mało aktualne mapy, kiepska obsługa,...). Poza tym i tak większość osób montuje telefon na konsoli, a nawigacja fabryczna nie jest nawet włączana.

    Po kilku miesiącach używania mogę powiedzieć, że nadal jestem z niej bardzo zadowolony, a rozwiązanie, które jest w przypadku stacji do audi, jest dla mnie rozwiązaniem idealnym. Zostaje pełna oryginalna funkcjonalność, a dochodzi dodatkowo pełna funkcjonalność Androida. Chociaż dla mnie liczy się głównie nawigacja (i androidowa dowolność w jej wyborze).



    Ja u siebie mam tak skonfigurowane, że po uruchomieniu auta od razu uruchamia mi się nawigacja (NaviExpert) z Yanosikiem w tle.

    Stacja oczywiście obsługuje połączenie bluetooth z telefonem (rozmowy, muzyka), ale ja swój telefon mam sparowany z fabrycznym BT audi. Tak jak wspomniałem, pełna funkcjonalność fabryczna jest zachowana i możemy sobie wybrać z czego chcemy korzystać.

    Ponieważ kilka osób pytało mnie o szczegóły tej stacji i jej funkcji. A także ponieważ niektóre osoby są w trakcie lub przed jej montażem, to postanowiłem stworzyć ten wątek, z nadzieją, że komuś okaże się przydatny.

    Opis stacji

    Stacja ta występuje pod kilkoma nazwami: NAVIRIDER, AUTOJETA i OTOJETA

    Info producenta:
    • Android 8.0 Operating System (Stable) with Octa Core, A53 1.4GHz CPU
    • 1280*480 HD Resolution Capacitive Touchscreen Display 7"
    • DDR3 2GB Ram, 32GB Flash
    • 2 x USB , 1x SD; SD Max support 32GB ,USB Max support 64GB
    • Built-in high sensitivity GPS receiver
    • Bulit-in WIFI & 3G modem,
    • Support 3G UMTS USB Internet Stick
    • Support Video Format: 1080P H264 MP4 AVI RMVB FLV MKV
    • Support Audio Format: MP3 WMA FLAC APE AAC.
    • Support Phonelink Function: AirPlay(iPhone), Miracast(Android)
    • Support DVR Function


    Od siebie dodam, że Android w mojej stacji nie był w wersji 8, mimo że tak ogłasza się sprzedający. Spodziewałem się tego przy zakupie i wcale się nie zdziwiłem. W tym momencie już nie pamiętam dokładnie, ale według API jest to chyba Android 7. Oczywiście w niczym to nie przeszkadza. Różnice są niewielkie.

    Stacje takie występują w kilku wersjach (2/3/4 GB RAM oraz 16/32/64 GB Flash), z 7" lub 10" ekranem (10" ekran się nie składa, 7" działa i wygląda jak fabryczny).

    I co ważniejsze stacje te są różnej produkcji, a tym samym różnią się funkcjonalnością. Nie wiem jak wygląda sytuacja obecnie, ale gdy ja kupowałem to znałem minimum dwie wersje:
    1. stacje RSNAV - o stacjach RSNAV jest dużo tematów, wiele szczegółów, opisów problemów/rozwiązań - ogólnie temat bardzo rozwinięty.
    2. stacje taka jak moja - o tych stacjach jest bardzo mało info w necie, ale za to nie widzę w niej problemów zgłaszanych w stacjach RSNAV.
    3. inne


    Ceny - temat rzeka...
    - RSNAV - oficjalna cena 600 USD + przesyłka, na ali dużo taniej
    - Moja stacja - normalna cena to ok 450 USD, ja z kuponami wyprzedażowymi wziąłem za 400 USD.
    Cena oczywiście się waha w zależności od VAT i refunda

    Link do stacji takiej jak moja

    Tutaj z oczywistego względu skupię się na stacji, którą ja mam.

    Przykładowy filmik producenta (niestety trzeba oglądać na leżąco ):




    Instalacja

    W zestawie otrzymujemy (prawie) wszystko co jest potrzebne, a czasami nawet więcej*.

    Zestaw wygląda mniej więcej tak (zdjęcie zapożyczone, bo nie mam swojej fotki):



    Na tym zdjęciu jest mały błąd bo anteny oznaczone jako WiFi, to tak naprawdę anteny do GSM. Wifi jest wbudowane.
    Dlaczego są dwie anteny GSM nie mam pojęcia. Teoretycznie system obsługuje dwie karty SIM (tak się wyświetla), ale gniazdo na kartę SIM jest tylko jedno.

    *) "prawie" wszystko bo w momencie zakupu stacji przeze mnie, aby Android było słychać potrzebny był kabelek AUX, którego w zestawie nie było. Szczegóły w punkcie 4 poniżej.
    Nadmiarowy był natomiast głośniczek. Do tej pory nie mam pojęcia do czego był potrzebny.


    Montaż nie jest skomplikowany, jest to raczej na zasadzie plug&play.

    Z trudniejszych rzeczy:
    1. Wymiana fabrycznego wyświetlacza - montowany jest wyświetlacz z obsługą dotyku, ale wygląda jak fabryczny
    2. Wyjęcie schowka (dużo śrub) i jeszcze bardziej uciążliwy montaż, gdy dołoży się trochę kabli
    3. Montaż kamerki cofania (sprzedawca może dorzucić kamerkę gratis, ale polecam zakupić coś lepszej jakości)
    4. Uruchomienie dźwięku z Androida (może już coś się w tej kwestii poprawiło, ale gdy ja kupowałem stację musiałem to ogarnąć sam) - jest to też zależne od wersji AMI jaką mamy


    Po kolei:
    Ad. 1 i 2
    To wydaje się najtrudniejszy krok, bo rozbieramy kokpit i fabryczny ekran, warto robić to spokojnie aby niczego nie uszkodzić. Ja korzystałem z pomocy tego filmiku, jest wszystko ładnie pokazane.



    Link do strony źródłowej

    Ja anteny montowałem pod osłoną głośnika centralnego, wydaje mi się dobrym miejscem, bo nic nie zasłania i w miarę daleko od metalowych elementów.
    Pierwotnie anteny GSM przykleiłem do prawego słupka A, ale sygnał wydawał się słabszy. W okolicy głośnika jest OK.

    Ad. 3.
    Tutaj samo pociągnięcie kabli nie jest wyzwaniem. Mi największą trudność sprawiło wyjęcie uchwytu/klamki bagażnika. Montowałem kamerkę wbudowaną w ten uchwyt i naprawdę najwięcej czasu i nerwów straciłem na demontaż fabrycznego uchwytu. Kamerka mniej więcej taka:




    Ad. 4.
    Jeśli nic się nie zmieniło od czasu mojej instalacji, to po podłączeniu wszystkiego Android nie będzie wydawał dźwięku
    Nawigacja oczywiście będzie gadać, bo korzysta z pojedynczego głośnika, który jest przełączany na czas komunikatu nawigacji, natomiast całe audio androida idzie prze AUX, który trzeba uruchomić.
    I ile sygnał AUX jest już podłączony do wejścia AUX audi wiązką, którą właśnie zamontowaliśmy, to samo audi jeszcze nie wie, że mu coś podłączyliśmy.
    Fabrycznie, do podłączenia AUX potrzebny jest taki kabelek:



    Jeśli mamy taki kabelek, to możemy go podłączyć do złącza AMI i sprawa załatwiona.

    Natomiast jeśli kabelka nie mamy, albo nie chcemy żeby nam się ten kabelek walał w schowku (nic do niego nie podłączamy, bo sygnał jest już podłączony w wiązce ze stacji android do MIB), to możemy zamontować sam rezystor, który jest w tym kabelku i który informuje MIB, że ma coś podpięte do AUX (aktywna staje się pozycja AUX przy wyborze źródła dźwięku, obok jukebox, radia, SD, telefonu ...).

    Tu jest trochę szczegółów o co chodzi z tym kabelkiem i dlaczego trzeba go podłączyć (to o USB jest nam nie potrzebne, chodzi tylko o wykrycie AUX).
    https://www.dognmonkey.com/audi/what...mi-cables.html
    "All 3G cables have detection resistor (pin21 & pin22) ~18.7k and 2G ~ 1.87k. When the resistor detection is less than 900 ohm – 0 ohm, the AMI changes to Auxiliary mode which will turn off the USB power and play whatever on pins 1,2 with ground 3. By design, the resistor detection will go to Auxiliary mode with value of 1k ohms for all version."

    W skrócie: potrzebne jest podłączenie rezystora 1kΩ między dwoma pinami (21 i 22), aby radio wiedziało, że chcemy korzystać ze źródła AUX.

    U mnie ten rezystor podłączony jest tak:



    A cała stacja Android leży sobie w schowku:



    Mam nadzieję, że przedstawione info będzie chociaż po części przydatne.
    Koledzy, którzy montują swoje stacje lub już zamontowali, mogą dorzucić coś od siebie, bo pewnie nie o wszystkim pamiętałem.

    Życzę bezawaryjności i przyjemności z jazdy.
    Ostatnio edytowany przez _arecki_ - 28-03-20 o 19:33 Powód: Poprawione foto zestawu

  2. Podziękowania dla _arecki_ za pomoc w problemie

    Grisza'Men (29-11-19)

  3. #2

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3 8V
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)

    Domyślny

    Extra rozwiązanie, pytanko czy montował ktoś u siebie coś analogicznego z apple CarPlay?
    Ostatnio edytowany przez Mikeee - 13-12-19 o 12:12

  4. #3

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CNSB (170 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Generalnie użytkuje to samo co autor wpisu od jakiegoś czasu i jestem zadowolony Android śmiga bardzo żwawo i nawigacja w połączeniu z własną kartą SIM to bajka.

    Jedynie nie umiem zmusić do działania dźwięku z Androida... Nie wiem czy coś źle robię, bo mam w swoim aucie samo wyjście AUX (nie AMI) i podłączam kabel jack (oznaczony jako AUX na rysunku w pierwszym poście) i mimo to nie mogę wybrać AUX/AMI jako źródła dźwięku w zakładce media. Dogadanie z Chińczykiem jest trochę problematyczne w tej kwestii...

  5. #4

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi - CZEA 150KM
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wydawało mi się, że przy posiadaniu tylko AUX powinno być łatwiej

    Czy to wejście AUX działało wcześniej, zanim podłączyłeś androida? Dało się wybrać to wejście w MEDIA po włożeniu wtyku do AUX?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •