Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 70

Temat: Analiza logów 1.8T.

  1. #11

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    Nie ma sensu montowania mniejszego niż 550x180x65, którego da się dobrze schować w zderzaku i nie wymaga cięcia pasa przedniego, jeśli to oczywiście nie gotowiec, tylko spawanie orurowania na aucie. Do tej mocy będzie dobry.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

  2. #12

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Witam ponownie. Problem przerywania i pętlenia wtrysków niestety powrócił po 2 dniach od wymiany filtra. Sprawdziłem pompe paliwa i przy obciążeniu dawała 4 bary na listwe ale w momentach szarpania spadało do 3,5bara. Wymieniłem pompę paliwa na nową ORI VDO. Niwstety nic to nie dało, auto jak szarpało tak szarpie. Po wgraniu seryjnego softu nie ma tego problemu. Jest taka możliwość że pompa lub coś nie wyrabia przez to że jest za duże doładowanie?. Wtryski to jak wspominałem 320CC.

    Dorzucam jeszcze logi z dziś na dłubniętym sofcie:

    http://vaglogi.pl/log-002_033_QqdI4L3.html
    http://vaglogi.pl/log-003_020_Bo7SQ.html
    http://vaglogi.pl/log-115_118_x147c.html

    Proszę o pomoc bo już nie mam siły do tego auta..

  3. #13

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Soft z dupy. Daj logi z serii.

  4. #14

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Z serii mam tylko to na chwilę obecną:
    http://vaglogi.pl/log-115_118_79Zre4.html

    Wciąż mi się wydaje że wtryski po prostu pętlą z powodu zbyt mocnego softa.
    Ostatnio edytowany przez Janek93 - 23-01-20 o 07:11

  5. #15

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Witam ponownie. Soft został skorygowany i doładowanie zmniejszone na 0,9b a auto nadal szarpie i wtryski pętlą. Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakiś problem z układem paliwowym, ponieważ po zmianie filtra paliwa nie było problemu przez 2 dni na sofcie z doładowaniem 1,2b. Wymiana pompy nie przyniosła rezultatu, jeszcze przychodzi mi do głowy regulator paliwa, wtryski i podciśnienia, ale na seryjnym sofcie nic się nie dzieje. Na seryjnym sofcie pompa trzyma 3,5bara na listwie paliwowej, a przy zmodzonym sofcie z doładowaniem 1,2b na listwie jest 3,8 bara lecz w momentach gdzie szarpie spada do około 3,5bara. Co się stanie jeśli odepnę wężyk podciśnienia od regulatora paliwa? pompa będzie dawać max?. Nie wiem już co robić.. Jakby coś to nie mam na chwilę obecną logów z serii.

  6. #16

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pozwolę sobie zacytować fragment wypowiedzi z tego forum odnośnie pomiaru ciśnienia paliwa "Aby sprawdzić ciśnienie paliwa w listwie paliwowej na postoju i pod obciązeniem musisz sobie zmajstrować taki trójnik gdzie na jednym odgałęzieniu będziesz mógł sobie podpiąć manometr (najlepiej 5barowy) a pozostałe dwa odgałęzienia wpiąć szeregowo w przewód zasilający do listwy paliwowej. Ja taki sobie sam zmontowałem.
    Wówczas jeżeli regulator masz 3barowy to ciśnienie paliwa na postoju wyniesie około 2,3-2,4bara (na postoju w dolocie jest podciśnienie około 0,6-0,7bara) a pod obciążeniem kiedy np. w piku doładowania jest 1,2bara to ciśnienie na listwie paliwowej winno być 4,2bara.
    Jak odepniemy wężyk (idący od koletora dolotowego do regulatora) wówczas pompa paliwa wytwarza stałe ciśnienie (takie na jakie regulator ciśnienia został ustawiony) bez względu na obroty silnika/obciążenie.
    Z powyższego wynika, że pompa paliwa wytwarza ciśnienie proporcjonalne do oporu jakie stawia regulator."

    W poprzednich logach widać, że górą jest przylany paliwem. Kiepski tuner jak nie może ogarnąć i nie może znaleźć problemu.

  7. #17

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Ciśnienie zostało sprawdzone takim trójnikiem z manometrem. na postoju było 2,4 bara a na obciążeniu jak pisałem, na ori sofcie z doładowaniem 0,6b było 3,5bara a na sofcie 1,2b było 3,8bara na listwie. pompa z tego co wiem wytwarza max 4 bar (pompa ori od quattro). Czasem auto nie szarpie jakby problem był natury mechanicznej i nie wiadomo dlaczego. Już 2 tunerów robiło kilka map i zawsze jest to samo.

  8. #18

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ERA
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy

    Domyślny

    Podejrzewam że u CB. niepotzebnie łączysz dwa rożne problemy czyli szarpanie i zapętlanie wtrysków, jeśli szarpanie wystepuje w okolicach 2.5-3,5 tyś to nie jest to wogóle związane z paliwem ale zupełnie z czym innym, w sumie chyba łatwo odróżnić typowe szarpniecie od przeładowania a tak do końca nie wiadomo co jest u cb. Pętlenie wtrysków wynika raczej z kiepskiego programu itd, ale nigdy nie towarzyszy temu szarpanie itd.

  9. #19

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Szarpanie występuje na każdej nieoryginalnej mapie robionej przez już 2 tunerów. wtryski nie pętliły po zmianie filtra ale problem wrócił. Auto nie przeładowuje. Dzisiaj znalazłem pęknięty plastikowy wężyk idący z czarnej skrzynki sagema obok płynu do spryskiwaczy do czarnego pudełka gdzie są węże zasilające od paliwa.

    Edit.
    Ta skrzynka to z tego co wyczytałem to zawór odpowietrzania zbiornika paliwa. Może powodować takie objawy?
    Ostatnio edytowany przez Janek93 - 29-01-20 o 10:20

  10. #20

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ERA
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy

    Domyślny

    Zacznij od podstaw, świece jakie i ile mają nalatane?

    Wysłane z mojego C1-U02 przy użyciu Tapatalka

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •