Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 73

Temat: Prośba o analizę logów audi s3 8l

  1. #61
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Zalany paliwem w c*** na gazie, do regulacji.

  2. #62

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    no tak też mi się wydaje że jest źle z tym gazem... tylko teraz nie wiem czy nie może ustawić go przez to że nie radzi sobie czy dlatego że pętlą wtryski...
    w ogóle to czegoś nie rozumiem, mówisz że jest zalany czyli ma za bogato, a na gazie wydłuża mi czasy wtrysków... dlaczego tak jest ?

  3. #63

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja do 6tys widzę krótsze czasy wtrysków na gazie niż na benie. Da się to wystroić do 6tys bez problemu. Trzeba obniżyć mnożnik czyli wydłużyć czas wtrysku w celu zubożenia mieszanki.
    Instalacja wyrabia, bo w innym przypadku przerzucało by na bene i korekty byś miał na max ubogo, a nie jak tutaj.

  4. #64

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    kurde nie rozumiem ale to moja wina dłuższe czasy wtrysków na benzynie dla mnie oznaczają za ubogo na gazie czyli tłumaczyłoby wydłużanie korekt wtrysków na gazie ale
    Patryk619 napisał: Zalany paliwem w c*** na gazie, do regulacji więc nie zrozumiem
    kolejna sprawa to przemo88 piszesz: obniżyć mnożnik czyli wydłużyć czas wtrysku w celu zubożenia mieszanki a wydaje mi się że jak się wydłuża czasy wtrysków to się wzbogaca mieszankę... jestem w błędzie ?

  5. #65
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Masz korekty na -25% na gazie więc dostaje za dużo paliwa, ecu auta broni się i obniża czasy wtrysków benzynowych no bo widzi że jest za bogato. Dlatego na logu lpg do 6000 widać krótkie czasy wtrysków benzynowych. Obniżając mnożnik w sterowniku gazowym obniżysz ilość mieszanki gazu, korekta z sondy się obniży a tym samym wydłuży się czas wtrysku benzyny na gazie (no bo nie będzie już -25% tylko np -5%)Dążyć trzeba do tego zeby czasy wtryskow benzyny na benzynie były takie same jak czasy wtrysków benzyny na gazie. Innymi słowy żeby korekty krótko i długoterminowe były jak najbliższe 0% na jezdzie na LPG. Inaczej się nie da tego wytłumaczyć
    Ostatnio edytowany przez Patryk619 - 13-08-20 o 22:15

  6. #66

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    okej, zastanawiam sie też dlaczego skoro mam za bogato na gazie, na grupie 32 czas wtrysku się wydłuża czyli idzie w plus ? no i dlaczego podczas jazdy (obojętnie czy but czy luźna jazda) korekty długie na benzynie są na 0 a jak auto pyrka na wolnych to korekty się zmieniają ?

    co do gazu to tak wygląda
    https://zapodaj.net/6a0c4928ad944.jpg.html
    https://zapodaj.net/3d88a29006ab3.jpg.html
    z tego co wiem to zielona powinna iść lekko nad niebieską a u mnie od połowy leci w górę, to dlatego że silnik jest z turbo i tak ma być ?

  7. #67

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mapy są dla turystów. To się stroi na korekty sondy, a nie żadne mapki, czasy wtrysków. Doucz się o strojeniu lpg podstawowych rzeczy albo daj komuś kto ogarnia temat.
    Poza tym korekty pod pełnym obciążeniem, a przy zwykłej jeździe zapewne u CIebie diametralnie się różnią na gazie i stąd sumaryczna korekt idzie na +.
    W gr. 32 masz korekty od wolnych obrotów i od średniego obciążenia więc normalne, że jak auto pracuje na luzie to się będzie zmieniać pierwsza wartość. Podstawy się kłaniają ale jakbyś chciał to sam byś ogarnął. Nie nasza rola tu pisać Ci referaty o diagnostyce, strojeniu i huk wie co jeszcze.

  8. #68

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    nie chcesz to nie odpisuj panie wszechwiedzący

  9. #69
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Próbujemy Ci pomóc. Na pierwszy ogień masz program do korekty tak żeby wyeliminować petlenie wtrysków powyżej 6000 rpm. Można ale nie trzeba też poprawić ten dół obrotów turbo, wypełnienie N75 w przedziale 3000-4000 widać ze jest mniejsze, więc to można poprawić. I dopiero wtedy można ogarniać LPG

  10. #70

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Ok Patryk619 zrobię jak piszesz. Dziękuję za pomoc

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •