Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 73

Temat: Prośba o analizę logów audi s3 8l

  1. #41

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    myślisz że to wina softu ? początek porannego problemu był taki że silnik lekko kulał (nic z tym nie robiłem bo byłem na zwolnieniu od dwóch miesięcy bo miałem problem z plecami do tego zajęty garaż) i z czasem zaczynał chodzić coraz gorzej no i nie wiem czy to że nie zawsze dobrze ciągnie nie jest z tym powiązane... auto strojone było w Tune Up a oni a właściwie on układa sam mapę bez gotowców dlatego go wybrałem, a z wykresu wyszło niby 286KM 350NM. pamiętam że tłumaczył dlaczego nie ma więcej momentu ale siedziałem tam 3godz i plecy mnie bolały więc chciałem jak najszybciej sie położyć. mówił coś o temp. w wydechu

    mam jeszcze dzisiaj możliwość wjechać do garażu więc jak mogę coś sprawdzić to piszcie i lecę do garażu

  2. #42

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat logów ?
    Przypomnę: z modów to DP, TIP, FMIC i program
    Ciekaw jestem czy wszystko jest ok i zastawiam się też czy sztanga jest dobrze ustawiona bo turbo świeżo po regeneracji, a podczas montażu nie za dobrze pasowały mocowania przewodów przykręcane do zimnej strony, jakby była lekko przesunięta względem ciepłej strony... no i turbo dopiero przy 4500 obrotów osiąga właściwe doładowanie

    1.8T BAM turbo seria

    z góry dziękuję

    http://vaglogi.pl/log-115_118_Bah492.html
    http://vaglogi.pl/log-002_033_a9K9KbS.html
    Ostatnio edytowany przez fred85 - 08-08-20 o 16:51

  3. #43

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zrób loga 118 a odpiętą wtyczką od n75.

  4. #44

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    okej, jutro zrobię, tylko że słyszałem że mam duże doładowanie z dołu tzn 1 b przy 2000 rpm... o to też chciałem zapytać... rzeczywiście jest się czego bać ? no i moje pytanie odnośnie odpięcia N75... nic sie nie stanie jak go odepnę i wcisnę mu pedał w podłogę ?

  5. #45

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Odróżnij zadane doładowanie od osiągniętego. Żadne turbo nie napompuje Ci 1 bar przy 2tysiącach w benzynie.
    Nie będzie miał mocy i tak ma być.

  6. #46

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    jakbym się tak dobrze na tym znał to pewnie nie prosiłbym Was o analizę logów pytam bo nie chcę składać od nowa silnika jutro wrzucę loga

    - - - Aktualizacja postu - - -

    z odpiętym N75

    http://vaglogi.pl/log-118_7POz6.html

  7. #47
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Jest dobrze, sztanga ustawiona prawidłowo. Wszystko jest ok ale program z dołu raczej można poprawić zeby turbo lepiej osiągało zadane doładowanie, bo teraz tylko górą osiąga zadane doładowanie a z dołu nie jedzie jak trzeba. Da się to zrobić napewno. No i możesz jeszcze zrobić loga 003+020 co by zobaczyć czy jakieś cofania zapłonów są. I wkręcić go trochę wyżej, tak do 6500 obrotów żeby zobaczyć czy wtryski nie pętlą, bo tu na logu przy 6k widać że czas wtrysku rośnie, a z reguły powinien spadać, więc log 2+33 tez bys mogl powtórzyć.
    Ostatnio edytowany przez Patryk619 - 10-08-20 o 16:13

  8. #48

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Rano tez zrobiłem ale jest do 6300 :/ http://vaglogi.pl/log-003_020_id1Qzh0.html jak będzie trzeba to powtórzę i pójdę wyżej. Co do programu to fajnie byłoby mieć większego dzika ale chyba nie chcę ryzykować bo z tego co wiem dół jest najbardziej niebezpieczny na korb, a nie chce go znowu naprawiać Dobrze rozumiem że ten program jest bezpieczny dla silnika ? Jak coś to mogę zrobić raz jeszcze 002+033 i 003+020

  9. #49
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Tak, ten program jest lajtowy dla dołu silnika, generalnie przyjmuje się że bezpieczną granicą jest właśnie 1.4b z dołu. Ale można by to trochę poprawić w zakresie 3000-4000 bo jest trochę kupa i jedzie to niewiele lepiej od serii, tak żeby osiągało te zadane w programie doladowanie 1.3-1.4b I będzie o wiele przyjemniej jechac i będzie nadal bezpiecznie dla pieca. Zapłon przyjmuje dobrze, nic nie cofa, jakie paliwo lejesz? Co do czasów wtrysku to na tym logu nie widać, zrób grupę 2+33 tak do 6500. Generalnie 210 gram przepływu to już taki limit seryjnych wtrysków, więcej już tu nie wyciśnie się Masz tu jakies 250-260 KM, ale dół obrotów można poprawić

  10. #50

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    poprawić czyli musiałby pojechac do firmy która robiła program czy jest coś co mogę zrobić żeby było lepiej ? zawsze leję 98 no a co do mocy to mam wykres z Tune-Up gdzie robili program i pokazuje 286 i 360 NM oszukali mnie ? nie wiem czy znasz firmę, ale tutaj chyba nie ma nic lepszego z resztą i tak program juz mam, a wcześniej worek kasy w auto wrzuciłem i nie chce już więcej logi postaram się rano zrobić

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •