Pokazane rezultaty 1 do 10 z 22

Temat: [1.8T APP 180KM] nierówna praca, cofanie zapłonu c.d.

Threaded View

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny [1.8T APP 180KM] nierówna praca, cofanie zapłonu c.d.

    witam
    mam następujący problem
    auto w momencie przyspieszania (szczególnie z niskich biegów) dziwnie się zachowuje, otóż tak jakby przyśpiesza i zwalnia w interwałach 0.5-1s
    czasem to wygląda tak, że jak trzymam pedał gazu bez ruchu, to auto delikatnie przyśpiesza i zwalnia właśnie, a gdy wcisnę gaz, auto tak jakby zaczynało rwać i odpuszczało na zmianę w takich samych interwałach

    problem występuje przede wszystkim na LPG, na benzynie w każdym razie nie odczułem, gdyż problem nie występuje, lub po prostu na LPG jest dużo bardziej podatny silnik na to 'coś' i dlatego na benzynie tego nie zauważyłem
    dodatkowo ostatnio byłem w dłuższej trasie, to przy rozpędzaniu auta na autostradzie przy 200km/h na LPG zaczeło autem trzepać, a po przełączeniu na benzyne bez problemu poszło do 220.

    Jakie mogą być prawdopodobne przyczyny takiego stanu rzeczy i jakie logi zrobić, żeby to jakoś zdiagnozować?
    niestety diagnoza przez gazownika chyba nie wchodzi w gre, bo byłem umówiony wczoraj na regulację, zostawiłem auto im, wspomniałem, że w międzyczasie zaczeło się dziać takie coś, żeby zajrzeli, ale panowie całkowicie zlali sprawę, a przy odbiorze auta, jak chciałem powiedzieć co sie dzieje, to gość nawet nie wysłuchał pół zdania i stwierdził, że 'to nie wina instalacji, tylko przepustnica'.

    czekam na wskazówki i z góry dziękuję

    EDIT.
    błędów na silniku brak. zapomniałem dopisać
    Ostatnio edytowany przez MrKovski - 03-08-20 o 14:47

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •