Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 22 z 22

Temat: [1.8T APP 180KM] nierówna praca, cofanie zapłonu c.d.

  1. #21

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Gaz akurat zamontowany jest ok, a ogólnie sprawa się wyjaśniła.
    Ostatni zacząłem się zastanawiać, czy to przypadkiem sprzęgło nie robi mnie w bambuko, bo robiąc logi przy jeździe na mieście zawsze ciągu zapłon po zmianie biegu 1-2 lub 2-3, no i parę ty później zaczęło ślizgać.
    Po wymianie dwumasy, sprzęgła jest igła:
    Log

    Pokazał mi mechanik stare, to było już tak mało sprzęgła, że słoneczko gdzieś tam harowało już po skrzyni biegów

    Więc odpowiedzią na pytanie jest sprzęgło, i temat w sumie zakończony po dobrze ponad pół roku poszukiwań

  2. #22

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    dzień dobry, po jakimś czasie znowu mnie nawiedziło widmo cofania zapłonu i jakiegoś tam szarpania przy przyśpieszaniu

    logi (na gazie, ale problem występuje i tu i tu)
    grupa 3 20 26 (zaczyna sie od ~145 bo musiałem dojechać, i na samym depnięciu jest ok, ale wcześniej widać pprzy normalnej jeździe, że tam jakieś 5-6 sie pojawia +26 napięcie ze stukowców)
    grupa 3+33 (pomyliła mi sie grupa, a jak zrobiłem 2+33 to sie nie zapisało, więc narazie wrzucam co mam)

    generalnie sprawdzone były wtryski przez mechanika
    kompresja między 12 a 13 na wszystkich cylindrach(wcześniej myślałem, że 9, ale mechanik miał jakiś uwalony przyrząd do pomiaru co zaniżał)
    świece nowe pfr6q
    nowe cewki ZSE032 Beru
    korekty długoterminowe mieszczą sie w +- 3.5
    przepływka raczej wygląda ok

    przed wymianą cewek na grupie 20 było nawet do 9-10, więc troche pomogło chyba, o ile to nie przypadek był, czy jakieś inne zmienne niewiadome
    no i jeszcze 1 objaw jaki mam, to troche zwiekszone spalanie (na butli ~48l gazu mi wchodzi zamiast 480, robie 400-420 km) i czasem czuć benzyne troche po odpaleniu

    no i sprawdzić jeszcze będe musiał stukowce, czy gdzieś tam nie zaśniedziało pod nimi, czy coś i nie wiem, czy jakieś pomysły jeszcze ktoś ma może co temu może być?

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •