Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Lużny lewarek wybieraka zmiany biegów

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny Lużny lewarek wybieraka zmiany biegów

    Witam ...

    Pisze do Was na forum z poradą w problemie jaki praktycznie mam od początku zakupu autka.Otóż Lewarek zmiany biegów wybieraka macha się na boki,jest lużny.Biegi wchodzą dobrze,nie mam z nimi problemu ,tylko irytuje mnie ten "Luz" po wrzuceniu biegu.Co należy wymienić ,którą częśc by poprawić precyzyjność lewarka?Jesli miał ktoś taki problem to prosze o wskazanie numeru części na poniższym schemacie który należy wymienić .Z góry dziękuję za pomoc.Pozdrawiam

    Ostatnio edytowany przez Pavlos2 - 11-02-20 o 10:14

  2. #2
    ToszToSzok's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podhale
    Auto
    A ł d i
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Według mnie winny może być drążek na wieloklinie który będzie poluzowany lub wytarty od strony skrzyni. W pierwszym przypadku dokręcenie załatwi sprawę.
    Dodatkowo możesz zobaczyć czy wszystkie cięgna są w całości, również dobrze zobaczyć czy wałek od skrzyni zmienia położenie prawidłowo jeśli odepniesz cięgna od wałka przy skrzyni.

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ToszToSzok Pokaż post
    Według mnie winny może być drążek na wieloklinie który będzie poluzowany lub wytarty od strony skrzyni. W pierwszym przypadku dokręcenie załatwi sprawę.
    Dodatkowo możesz zobaczyć czy wszystkie cięgna są w całości, również dobrze zobaczyć czy wałek od skrzyni zmienia położenie prawidłowo jeśli odepniesz cięgna od wałka przy skrzyni.
    ToszToSzok możesz mi podesłać fote o jaki Ci drążek na wieloklinie chodzi?Chodzi o tą łapę co jest przykręcona do skrzyni na śrubę podajże 13 lub 17?Jeśli tak,to tam jest wszystko w porządku.Co więcej miałem zmienianą skrzynię (długo by opowiadać dlaczego) na ten sam kod z innym wybierakiem przy skrzyni i problem był nadal ten sam.Lużną mam jedną (wyrobiony plastik już ) blokadę cięgna,aktualnie czekam na przesyłkę (foto poniżej).Wątpię by to rozwiązało problem bo tam jest luz na plastiku ,ale nie taki duży jak na drążku zmiany biegów.Zmienie to na dniach ,ale jeśli to nie pomoże to czy to nie będzie przypadkiem wyrobione "jabłuszko"na schemacie oznaczone jako 15,16 ?


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •