Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Modyfikacja 1.9TDi BLS

  1. #1
    dominikr20's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    A3 8P Sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    raz

    Domyślny Modyfikacja 1.9TDi BLS

    Witam,
    Chciałbym podnieść moc w 8P 1.9TDi BLS, aktualnie jest zrobiony program na 138km, auto jest bez katalizatora, dpf i egr (zaślepiony), wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i chciałbym uzyskać 170 - 190km czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jakie wtryski oraz turbina pasują p&p do tego silnika? Czy chłodnica da radę przy takiej mocy? Oraz czy dwumas musi zostać zmieniony na bardziej wytrzymały?
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    turbo mozesz zaadopotowac z BMM a pompki na BA starcza na 200km.

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Siemka, mam problem z BLSem. Zmieniałem turbo na to gt1646v z BMMa. Poprawki w sofcie były żeby więcej dmuchała niż ori turbinka bo nie było czuć żadnej różnicy. Problemem są drgania przy różnych obrotach po wciśnięciu gazu od 80% do 100%: na 3 biegu 1800-2200, 4bieg 2100-2400, 5 bieg coś koło 2100obr/min. Dwumas był wymieniany jakieś 3kkm temu, sprzęgło w kevlarze obite. Na ori turbinie miała po programie 150 koni i 350 NM i nie było czuć tych drgań. A i żeby nie było nie butuję auta od małych obrotów (mówię o ok 1200obr/min itp przedział) tylko coś od 1800 albo więcej się staram . Czym te drgania mogą być spowodowane? Jaką moc wytrzymuje ori dwumasa bo widziałem projekty BLSów na spokojne 200+ i nikt nie zmieniał jej chyba?

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez AdiDer Pokaż post
    Siemka, mam problem z BLSem. Zmieniałem turbo na to gt1646v z BMMa. Poprawki w sofcie były żeby więcej dmuchała niż ori turbinka bo nie było czuć żadnej różnicy. Problemem są drgania przy różnych obrotach po wciśnięciu gazu od 80% do 100%: na 3 biegu 1800-2200, 4bieg 2100-2400, 5 bieg coś koło 2100obr/min. Dwumas był wymieniany jakieś 3kkm temu, sprzęgło w kevlarze obite. Na ori turbinie miała po programie 150 koni i 350 NM i nie było czuć tych drgań. A i żeby nie było nie butuję auta od małych obrotów (mówię o ok 1200obr/min itp przedział) tylko coś od 1800 albo więcej się staram . Czym te drgania mogą być spowodowane? Jaką moc wytrzymuje ori dwumasa bo widziałem projekty BLSów na spokojne 200+ i nikt nie zmieniał jej chyba?
    Program masz do zrobienia od nowa.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •