Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Komfortowe kierunkowskazy-montaż

  1. #1
    Michał_1977's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leżajsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny Komfortowe kierunkowskazy-montaż

    Witam wszystkich serdecznie

    Montowałem kiedyś do swojego Golfa mk2 wyposażonego w silnik ARL i wiązkę elektryczną z Golfa mk4, komfortowe kierunkowskazy, które jako zestaw można nabyć w ASO VW. Są to zestawy dedykowane do Golfa mk4 i Passata B5. OEM 000 998 229 A
    Następnie montowałem ten sam zestaw mojemu bratu do Audi A3 8L (ASZ). Tutaj już nie było tak kolorowo, bo kostki, a w zasadzie piny nie są P&P. Spokojnie...






    Wszystko da się zrobić.
    Można to ogarnąć na 2 sposoby:
    a) kupić w sklepie elektronicznym 2 rodzaje pinów 5szt. takich jak w kostce A3 8L i 5szt. takich jak w kostce Golf mk4/Passat B5:
    b) zdobyć na szrocie kostkę włącznika świateł awaryjnych z kawałkami (tak do 5cm) przewodów:
    Ja wykorzystałem sposób a i b, bo w sklepie udało mi się zdobyć tylko piny na wzór kostki A3 8L. Kostka Golf/Passat ma sporo szersze piny. Takich w sklepie nie było, więc wyciąłem kostkę na szrocie.
    Jeśli ktoś będzie chciał się posiłkować kostką wyciętą z Golfa, to należy wypinować z kostki piny o numerach 1, 2, 3, 6, 7. Dlaczego akurat te piny? Dlatego, że mają te same kolory co w A3. Po robocie tknęło mnie, że przecież nowe luźne przewody z zestawu miały taki wymiar i przecież mogłem je wykorzystać, ale przynajmniej zachowałem tą samą kolorystykę przewodów.
    Te piny z kawałkami przewodów Golf/Passat, trzeba będzie dolutować do przewodów wyjętych z pinami z kostki A3 (po odcięciu ori pinów A3).

    Opiszę operację wyjmowania pinów z kostki, na przykładzie tej od Golf mk4.
    Ja do tego celu zrobiłem sobie tzw. "wyjmak". Użyłem do tego celu wąską blaszkę z wycieraczki przegubowej przedniej lub tylnej szyby. Oszlifowałem końcówki, by mieściły się w szczelinach kostki.
    Można kupić gotowe "wyjmaki", ale podobno kosztują sporo.



    W A3 kostka nie ma żadnego zabezpieczenia, ale w Golfie trzeba zdjąć fioletowy plastik.
    Następnie "wyjmak" należy wcisnąć do wyraźnego oporu, a następnie pociągnąć za przewód i wysunąć pin.
    Czasami trzeba się trochę pomęczyć, ale da się.






    Oczywiście przypominam, że jeśli komuś uda się kupić oba rodzaje pinów, kostka od Golfa/Passata jest zbędna.

    Teraz opiszę, które piny wyjąć z kostki A3 8L i gdzie wpiąć po zamianie pinu. Czwarta fotka.

    Z kostki włącznika awaryjnych A3 8L, do nowej (pustej) kostki z zestawu:
    Pin 3 czarno / biało / zielony ---------->> Komora nr.1
    Pin 7 czarno / zielony ---------->> Komora nr.2
    Pin 5 czarno / biały ---------->> Komora nr.3
    Pin 9 brązowy ---------->> Komora nr.6
    Pin 2 czarno / biały ---------->> Komora nr.7

    Luźne przewody z zestawu (po zmianie pinów), do kostki włącznika awaryjnych A3 8L:
    Przewód biało / zielony ----------->> Komora nr.3
    Przewód zielony ----------->> Komora nr.7
    Przewód biały ----------->> Komora nr.5
    Przewód brązowy ----------->> Komora nr.9
    Przewód czarno / biały ----------->> Komora nr.2

    Teraz należy wpiąć przekaźnik z zestawu w kostkę dla niego przygotowaną. Nową kostkę w którą zostały wpięte piny z kostki awaryjnych, wpiąć tak jak widać na pierwszym zdjęciu. Kostkę włącznika awaryjnych wpiąć do włącznika awaryjnych. Włączyć zapłon i próba generalna.
    Jeśli wszystko podłączycie tak jak opisałem, efekt będzie taki, jak w moim Golfie mk2 (w Audi nie nagrałem filmu).
    FILM
    Powodzenia

    UWAGA!
    Nie wiem jaki ktoś ma panel środkowy i którędy przeciągnie sobie kostkę awaryjnych na "wierzch" do wykonania tej operacji. Ja wyjąłem ją przez otwór sąsiadujący z włącznikiem awaryjnych, a to jest po lewej stronie od niego - ESP i 2 zaślepki. Tędy nie da się przeciągnąć przekaźnika z kostką nowego zestawu! Należy wcześniej przeciągnąć od tyłu potrzebne przewody tak, by kostka na przekaźnik została sobie w głębi, np. wsuwając dłoń przez otwór na radio.
    Fotek z samego montażu do A3, niestety nie zrobiłem. W ogóle nie myślałem o tworzeniu foto-porady. Sorry...








    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=315e6...92b95036433172
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-04-20 o 19:00

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •