Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Bezprzewodowa ładowarka

Hybrid View

  1. #1
    peetereczek's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Augustów / Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny Bezprzewodowa ładowarka

    Cześć,

    Dużo czasu spędzamy ostatnio w domach i szalone pomysły przychodzą do głowy Pochwalę się swoją najnowszą modyfikacją, ładowanie bezprzewodowe w podłokietniku do naszych 8P

    Lista potrzebnych rzeczy:
    • Uniwersalna podkładka pod telefon, numer części 4G0 051 435 C
    • Ładowarka bezprzewodowa BASEUS 15W Quick Charge as Thin as Paper
    • Bardzo mały torx, oznaczenie T5
    • Torx T20
    • Coś do podważania plastiku
    • Nóż do cięcia gumy
    • Piłka do metalu (lub cokolwiek innego do cięcia plastiku)
    • Klej (użyłem kleju na gorąco)
    • i inne narzędzia do schowania kabla w aucie...


    UWAGA!
    Można użyć innej ładowarki bezprzewodowej, ale powinna być zblizona rozmiarami do karty kredytowej i nie powinna być zbyt gruba, bo poprostu nie zmieści się do środka uchwytu

    Wykonanie:
    1. Rozkręcenie podkładki pod telefon, 6 torxów + zatrzaski do ookoła
    2. "Wyprucie" wnętrza podkładki, tutaj ostrożnie bo elektorniczna płytka. Wpierw trzeba odciąć 4 stopione nity z plasiku (na antenie) i odkręcić 7 torxów. Cała elektronika ze środka wypadnie. Można wkręcić śrubki spowrotem w swoje miejsca (przydadzą się)

    3. Górne wieczko podkładki trzeba zmodyfikować (przyciąć plastik i gumę), aby zmieścił się na niej dzisiejszej wielkości smartfon (przykładałem iPhone 8 i się nie mieści bez modyfikacji, a Huawei P30 Pro jest ogromny, ale ostatecznie zmieścił się z dwoma oryginalnymi obrzeżami)
    4. Wymierzyć miejsce w którym smartfon będzie się ładował z bezprzewodowo i przykleić, najlepiej nie podkładać dodatkowych izolatorów pomiędzy podkładkę i ładowarkę (tzn nie używałbym taśmy dwustronnej, ale może też zda egzamin)
    5. Skręcić obudowę podkładki z wyciągniętym kablem ładowarki na wierzch. Niestety zostaje spora dziura, ale moje P30 zakrywa ją jak leży na ładowarce
    6. Włożyć do podłokietnika i przeciągnąć kabel USB do zasilania (UWAGA, kabel w BASUES ma 1m długości)


    Montaż:
    1. Trzeba zdjąć boczne osłony podłokietnika
    2. Wyjąć klapkę podłokietnika, popielniczkę i zaślepkę pod nią
    3. Wyciągnąć tapicerkę podłokietnika, są 2 śrubki do odkręcenia
    4. Odkręcić mocowanie telefonu i wyciąć małą dziurkę w rogu, aby kabel swobodnie przeszedł
    5. Naciąć dziurkę w bocznej osłonie podstawy podłokietnika, też aby swobodnie kabel się przedostał
    6. Przeciągnąć kabel przez otwory w podstawie podłokietnika, wzorem innych
    7. Złożyć osłony podstawy podłokietnika, wyciągając kabel USB na wierzch (UWAGA, nie przytrzasnąć kabla zatrzaskiem)
    8. Złożyć tapicerkę podłokietnika, zostawiając swobodę dla kabla, i załozyć klapkę


    Ładowarka działa dobrze, po zmontowaniu z gniazdka w domu naładowała 40% baterii w P30 Pro w ciągu 1h. Jeszcze nie testowałem w aucie na codzień, dam znać za kilka dni.

    Filmik z auta:










    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=f150b...a4421e81ce5893
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-04-20 o 19:30 Powód: montaż
    Autko: A3 8P lift (Sportback, 2012, CFFB podniesione do 180KM, S-Tronic, ponad 300k km na liczniku)
    Informatyk z prawkiem C+E
    Lubię dłubać się w elektronice

  2. #2
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny

    Witam.

    Podaję przepis na ładowarkę bezprzewodową w miejsce ori uchwytu w desce rozdzielczej pojazdu.

    Co będzie potrzebne?
    - uchwyt indukcyjny bezprzewodowy (w zestawie jest przewód USB wraz z uchwytem w kratkę)
    - ładowarka szybkiego ładowania (np Samsung fast charge)
    - gniazdo zapalniczki wraz z przewodem 1m
    - rozdzielacz bezpiecznika (tzw bypass) wraz z przewodem
    - lutownice
    - taśma izolacyjna
    - miniszlifierka, wiertarka, grube wiertło
    - miernik.

    Zabieramy się do pracy.
    Ściągamy schowek pasażera oraz plastik osłony pod kierownicą. Rozbieramy oryginalny uchwyt telefonu na desce rozdzielczej i zabieramy się za przeciąganie przewodu USB za radiem do przestrzeni nad pedałami pojazdu. Tam przewód łączymy z szybką ładowarką i całość wpinamy do gniazda ruchomej zapalniczki ( ładowarkę wraz z gniazdem proponuję zataśmować taśmą izolacyjną żeby przez przypadek się nie rozłączyło), którą za pomocą opaski samozaciskowej przymocowywujemy tak by nie doszło do rozłączenia przewodów - ja przymocowałem do wylotów powietrza na nogi. Następnie przewód z zapalniczki przeciągamy do skrzynki bezpieczników wewnątrz pojazdu. Bierzemy miernik w rękę i sprawdzamy gdzie pojawia się na bezpiecznikach prąd 12V po kluczyku. Jak znajdziemy taki bezpiecznik, wyjmujemy go. Następnie dokonujemy lutowania przewodu z ładowarki do przewodu bypass bezpiecznika, po zalutowaniu wkładamy wcześniej wyjęty bezpiecznik do bypassu i bypass wpinamy w miejsce wyjęcia bezpiecznika w którym jest prąd 12V po kluczyku (mam nadzieję że jest to zrozumiałe).

    Gdy już mamy prądy ogarnięte, zabieramy się za modyfikację ori uchwytu, by zamontować w nim nowy uchwyt. Modyfikacji dokonujemy w ten sposób że wiercimy w ori uchwycie otwór by mocowanie nowego uchwytu swobodnie przeszło przez ten otwór. Ja wykorzystałem wpierw wiertarkę skończywszy na wiertle 12, później już tylko miniszlifierka gdyż innej możliwości nie miałem. Po włożeniu mocowania nowego uchwytu w otwór starego uchwytu dokonujemy modyfikacji uchwytu kulkowego w kratkę nawiewu, w ten sposób że pozyskujemy tylko samą kulkę (ja odciąłem miniszlifierką) i wkładamy ją w mocowanie uchwytu, następnie mocno zakręcamy. Kulka ma tu znaczenie ponieważ wzmacnia uchwyt i mocowanie uchwytu. Mam nadzieję że zdjęcia Wam to wszystko zoobrazują. Gdy już 2 uchwyty mamy spięte razem z sobą przeciągamy przewód mini USB przez ori otwór starego uchwytu i łączymy go razem z nowym uchwytem indukcyjnym. Całość skręcamy ori śrubkami że starego uchwytu i gotowe.

    Kilka fotek dla zobrazowania całej sytuacji 

    Zaznaczam że wszystko robisz na własną odpowiedzialność i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wynikłe podczas wykonywania tej modyfikacji.

    tapnięte z S9+





    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=e3270...15add27014c626
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 28-05-20 o 07:55

  3. #3

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)

    Domyślny

    Jest już wersja 2.0
    Indukcja ze wzmacniaczem sygnału GSM podłączona pod rekina.
    Podchodzi z a6 c7 lub a4 b9


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •