Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Zamiana wejścia AUX na AMI

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CNSB (170 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny Zamiana wejścia AUX na AMI

    Czołem Hidden Content

    Szukam informacji jak wiele roboty byłoby z przełożeniem mojego obecnego wejścia AUX:

    Hidden Content

    Na dokładnie takie:

    Hidden Content

    Wystarczy samo nowe wejście + inna wiązka, czy po prostu byłoby tutaj za dużo roboty?

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi - CZEA 150KM
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeśli dobrze rozumiem intencje, to planujesz zmienić to wejście w celu "ożywienia" AUX, które wydaje się nie działać.

    Rodzaj podłączonego kabla (USB, AUX, iPod,...) do złącza AMI wykrywane jest w tym złączu przez pin 21 ("detect"):

    Hidden Content


    Kabel AMI-AUX ma zaszyty rezystor ok 1k (zakres jest szeroki, chyba od 0 aż do 2k) i taka rezystancja powinna być podłączona do wejścia "detect", aby radio wiedziało, że podłączone jest AUX do złącza AMI i udostępniło tę opcję w źródle dźwięku (MEDIA).

    Domyślam się, że w przypadku obecności tylko gniazda AUX, tak jak u ciebie, ta wartość "detect" jest już na stałe. Możesz więc sprawdzić u siebie w radiu, czy sygnał "detect" ma poprawną wartość. A dodatkowo, czy podłączenie tam 1k spowoduje pojawienie się AUX.

    Sygnał "detect" to jest pin 6 w złączu "C".

    Hidden Content


    A odpowiadając na twoje pytanie, aby nie było OT.
    Jak widać złącze C w radiu ma sygnały odpowiadające złączu AMI, więc odpowiednia wiązka powinna wystarczyć. A możliwe, że jest to już pociągnięte i wystarczyło by tylko plug&play wymienić AUX na AMI. Nie wiem jak wygląda druga strona tego "pudełka", jaka wtyczka jest podłączana.
    Ostatnio edytowany przez _arecki_ - 18-04-20 o 12:47

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CNSB (170 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Historia jest taka, że mam u siebie tego chińskiego androida i śmiga w nim wszystko poza dźwiękiem, bo nie umiem oszukać auta, że coś pod AUX jest podpięte Hidden Content Chińczyk zasugerował, żeby wymienić złącze AUX na AMI, bo w sumie po przekładce androida w źródłach Mediów AUX zamieniło mi się magicznie na AMI.

    Jak dokładnie sprawdzić tą wartość "detect" na tej kostce? Miernikiem to potraktować?

  4. #4

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi - CZEA 150KM
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tak, spróbuj miernikiem. Najlepiej po odłączeniu wtyczki od radia.
    Najlepiej sprawdź to w bu wtyczkach (oryginalnej do radia i tej przedłużce od chińczyka), może mu się połączenie zgubiło Hidden Content

  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam
    Zastanawiam się czy jeśli mam podobną sytuację tzn. mam w mojej a3 8v gniazdo USB "tylko do ładowania" I w jak bym podłączył do jednostki zwykły kabel USB i jakoś przewód detect (jeśli ktoś wie gdzie go podłączyć to byłbym wdzięczny) czy mógł bym sterować smartfonem za pomocą radia. Zaznaczę, że mam najwyższy model jednostki i funkcje audi smartphone już sobie uaktywniłem za pomocą "zielonego menu". Jeśli jest ktoś wie jak to zrobić (sam kabel USB podłącza się do wyjścia typu FAKRA) i który przewód gdzie podłączyć to było by miło. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •