Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Dołożenie czujnika zmierzchu + auto

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rr
    Auto
    Audi A3 8v3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)

    Domyślny Dołożenie czujnika zmierzchu + auto

    Siemanko,
    po przeróbce lamp ze zwykłych na bixy przyszedł czas na zmiane przełącznika na taki bez pokrętła od wysokości świateł. Bardzo brakuje mi opcji Coming/Leaving home, która jest dostepna tylko z pozycji auto, a tym samym z czujnika zmierzchu. Ogladalem na yt i w skodzie po 13r. idzie to zaprogramowac bez problemu. Ale nie wiem jak w audi, bo na ten przykład dołożyłem spryski, wezyki, inny zbiornik + robocizna, a zakodować sie nie da by to działało.

    Potrzebowałbym przełącznik 8V0 941 531 L (tylko że np 8V0 941 531 AE niczym sie nie rózni a inne oznaczenie) + czujnik 8U0 955 559 B (też taki sam jak ten z oznaczeniami 8U0 955 559 C).

    Poradzicie coś?

    EDIT.: Hidden Content W sumie dzięki temu wszystko już jest jasne oprócz tego, który przełącznik jest potrzebny.
    Ostatnio edytowany przez koxnamax - 21-04-20 o 12:11

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny Wzbogacenie bieda wersji

    Cześć, jestem świeżym posiadaczem Audi A3 8v z 2015 roku. Niestety w ferworze poszukiwań nie zwracałem uwagi na niektóre funkcje, które wydawały mi się zbyt oczywiste żeby sprawdzać czy w ogóle są Hidden Content
    No i mnie pokarało - komputer pokładowy pokazuje jedynie zasięg, nie mam automatycznych świateł, wycieraczek, wersja tabletu to mstd

    Chciałbym co nieco ulepszyć i o ile kwestia komputera pokładowego wydaje się łatwa (kilka kliknięć w vcds), o tyle światła i wycieraczki to chyba więcej roboty. Poszperałem trochę i chciałbym zapytać czy to co wywnioskowałem jest ok:
    1. W osłonie lusterka muszę zamontować czujnik deszczu/zmierzchu, do dostania na allegro za 100-200 zł. Pytanie czy w mojej wersji będzie do czego go podłączyć, czy trzeba ciągnąć jakieś kable?
    2. Muszę wymienić przełącznik świateł, czy taki będzie ok? Hidden Content
    3. Jakiś przekaźnik wycieraczek? Czy wymiana tego przełącznika który jest przy kierownicy po prawej?
    4. Pewnie będzie to wszystko uaktywnić przez komputer podpięty do samochodu? Jeśli tak to wszystkie roboty wykonam sam a zawiozę tylko na kodowanie



    A z tabletem chyba rozwiąże to tak, że z aliexpress zamówię boxa i będę miał carplay/Android auto

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Aktualizacja, zdjąłem osłonę lusterka, okazało się, że jest tam czujnik 8U0 955 559, czyli wychodzi na to, że potrzebuję tylko nowy przełącznik z funkcją auto + kodowanie Hidden Content

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •