Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: rozrząd 1.8 TFSI

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CNSB (170 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny rozrząd 1.8 TFSI

    Cześć,

    Czy w tym silniku trzeba się co jakiś czas interesować tym łańcuchem jeśli nie daje żadnych oznak? Dobija mi 80k kilometrów i gdzieniegdzie słyszałem opinie, że przy 100-120k warto go serwisować, bo lubią się naciągać. Czy dotyczy to także tego modelu silnika?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 22-07-20 o 08:37

  2. #2

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CNSB (170 KM)

    Domyślny

    Witam ja mam 86tyś przebiegu w 1.8 TFSI - CNSB (170 KM) i podczas przeglądu w warsztacie co się specjalizuje podobno w grupie wag Pan odkrył że podczas dodawania gazu i puszczania na luzie (silnik rozgrzany) słychać przez moment jak łańcuch już trochę szeleści (jak spada z obrotów). Uważa że cały rozrząd do wymiany z pompą wody i że to standard w tych silnikach że nawet robili rozrządy przy przebiegu 60tysięcy i koniecznie trzeba wymieniać na oryginałach z ASO. Ogólnie na biegu jałowym nic nie szeleści a silnik zawsze chodzi równo. Podczas jazdy nie zauważyłem nic niepokojącego. Czy uważacie że powinienem to robić czy poczekać aż zacznie coś się niepokojącego dziać? Uważam że Pan troszkę naciąga i przyspiesza na siłę taką naprawę. Przy okazji odpowiem na pytanie kolegi - jak się nic nie dzieje i nie słychać nic niepokojącego radzę zostawić w spokoju.

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Silniki od 2014 to poprawione wersje poprzednich, poprawki to min. na rozrządzie, na pierścieniach i nie tylko. Moim zdaniem mechanik trochę naciąga ale skonsultował bym to z innym który się na tym zna. Druga sprawa ze jeśli ma racje to dźwięk będzie z czasem coraz bardziej dostrzegalny.

  4. #4

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CNSB (170 KM)

    Domyślny

    Dziękuje za opinię. Na razie nic nie robię byłem u innych mechaników i mówili mi że to normalna praca tego silnika więc poczekam i najwyżej jak zacznie ewidentnie hałasować to go wymienię. Uważają że ten delikatny szelest przy schodzeniu z obrotów to normalna praca turbosprężarki i czegoś tam - nie znam się na tym ale słychać to z prawej strony a rozrząd jest z lewej patrząc od przodu auta.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •